Afryka dzika,dawno odkryta...Czy rzeczywiście? QUIZ!

Ok.folks,udało mi sie,nim zmeczenie wzieło góre…Dzisiaj taki piekny dzien gdy wszystko jest na"tak" :laughing:
Quiz wygląda na ekstremalny ale mam nadzieje ze zaciekawi.

2lajki

dla mnie tematy afrykanskie dlugi czas byly ekstremalne, ale widac sie poprawilo - 20/21
Mobutu nie potrafilam zlokalizowac a z tematami afrykansko - sportowymi jakos sie udalo.
co d pierwszego pytania? to nie moglam sie zdecydowac co do dwoch krajow bo i w jednym i drugim byla niezla jatka. ale trafiony zatopiony

3lajki

Coraz bardziej nabieram przekonania ze tylko w sporcie Cie pokonam:))
Ale powaznie.Takich krajow jest kilka.Zalezy kiedy i w jakim momencie sie slucha doniesien…

Przegląd @collins02 :sob:
15/20 , znikam spać.

3lajki

ok…Ale jak mozna spac przed 22???

1lajk

Ja już leżę w łóżku, czasem trzeba odespać, jest co i nie chodzi o seks :grin:

1lajk

18/21 źle Mobutu, Joruba i jezioro cymbał jestem :slight_smile:
Trochę intuicyjnych strzałów.

3lajki

Jak zwykle jestes ok.

1lajk

Bałam się tej geografii jak ognia :slight_smile:
A tu proszę niespodzianka :wink:

1lajk

No to juz sama geografia nie jest :sweat_smile:

1lajk

I Ty sobie wyrzucasz geografie???

18/21. gdyby nie te sportowe (chociaż jedno lub dwa znałem) to byłby koń-plet

2lajki

Tutaj w ogole sport jest przeklenstwem…

2lajki

Niestety 10, ale bardzo ciekawy!

2lajki

18|21 Sportowe dobrze. Co do walki w 1974, to polska nadawała bezpośrednią transmisję, co samo w sobie było sensacją. Pamiętam tę noc, z żoną oglądaliśmy ten pojedynek. O Masajach pięknie pisał pan Arkady Fiedler.
Zgadywałem flagę i trafiłem, Źle to: dawne Somali, Zanzibar i Sesseko.

1lajk

“zapiszę” się ostatni - będzie to odzwierciedleniem wyniku 12/21 (może taka zależność jak Lincolnem i Kennedym :smiley: )

2lajki

Tylko 17/21. No to żeś poleciał :wink: Niedługo w quizie powitamy setkę pytań :smiley:

1lajk

Żebym nie zafuksił flagi, to też miałbym 17.

2lajki

Robiłem szybko, bo prysznic czeka, ale wiem, że miałem kilka trafień na zasadzie “bo mi się bardziej kojarzy”.

2lajki

Fakt,byla transmisja,pamietam…
A głównie dlatego ze wprosil sie do nas sasiad który…nie interesowal sie sportem ale lubił sobie posiedziec…

1lajk