Albrecht Niedźwiedź i piastowskie kłopoty?

Musisz sie uzbroic w cierpliwosc jak usiade do lapka. :wink:

1 polubienie

Wyjaśnię w następnym wątku, który zrobi @okonek

Teraz muszę jechać do Aachen.

3 polubienia

O masz! Zrobiła. No i co teraz mnie poczyniać?.

Słowo się rzekło. Ale trochę później. Tzn, jutro z rańca wczesnego.

1 polubienie

Fryderyka I Barbarossę stad wzial się min kryptonim Barbarossa atak na ZSRR Krzyżaków Ryszarda Wagnera jego ulubionym utworem była Walkiria od opery Wagnera tez wzial się jakiś kryptonim ale nie pamiętam czego @birbant

1 polubienie

To do mnie?Bo chyba nie rozumiem… :thinking:

pewnie chodzi o idoli psychopaty Hitlera jesli dobrze zrozumialam?

Tak zastanawiałeś się kogo uwielbiał Hitler poza Karolem Mayem to podałem parę przykładów i ciekawostki z tym związane

2 polubienia

a co? juz miales nadzieje? :joy_cat: :heart_eyes_cat:

1 polubienie

Brawo. :+1:

Była Walkira I i Walkiria II. Ta pierwsza, to system zapewnienia przez Wermacht ciągłości władzy niemieckiej na podbitych terenach. Była zarzewiem zamachu na Hitlera przez Stauffenberga.

Ta druga, to operacyjny plan zapewnienia rezerw wojskowych, kiedy następował przełom w wojnie.

O Barbarossie będzie osobno z mojej strony.

2 polubienia

Ano tak…Zdążyłem zapomnieć :innocent:
O Wagnerze oczywiście wiem jeszcze z dzieciństwa.W moim domu nigdy nie przestawało sie mowić o wojnie i jej wszelkich"odgałęzieniach".
Ja juz wolny od tego ciężaru,bardzo Wagnera lubię choć nie jest to muzyka na każdą okazję…

2 polubienia

ja Hotlera kojarze bardziej z bawarskimi przyspiewkami, ale moze on to tak na pokaz, niczym Franco promujacy cyganska muzyke i folklor?

Każdy nacjonalista zachwala swój folklor.Tu nie ma i nie było wyjątków.

1 polubienie

folklor to ja rozumiem ludowe przyspiewki, ale disco polo??? :flushed: :flushed: :flushed:
poza tym Franco Cyganem nie byl i daleko mu bylo do Andaluzji.

1 polubienie

Teraz sobie przypomniałem chodziło mi o Nacht und Nebel Noc i mgła tytuł dekretu akcji deportacyjnej To tez z opery Wagnera

2 polubienia

I po raz drugi w tym wątku masz moje uznanie. :+1: :+1:

1 polubienie

A dziękuje dziękuje

1 polubienie

Jutro z rana spełnię prośbę kolegi @collins02 i odpowiem mu dlaczego politykę królewską nazwałem obłędną w aspekcie Krzyżaków i Prus. Miło by mi było, gdybyś zechciał to przeczytać i się wypowiedzieć tym temacie.

2 polubienia

Dzisiaj bylem caly dzień w pracy i nie ręcze ze wstane o świcie :relaxed:

1 polubienie

Przeczytam ale co do wypowiadania to nie jest moja ulubiona epoka

1 polubienie

Przecież nie musisz tego czytać w świcie. tylko kiedy Tobie wygodnie. Ja, przynajmniej, na stare lata tak robię.
Piszę z rana, bo wtedy mam najlepszą koncentrację i świeżość umysłową oraz spokój wokoło.

2 polubienia