Ale jaja słyszeliście to?

1 polubienie

Jaja to akurat nie sa.
Bo trudno robic jaja z cudzej smierci.
Nie znamy wszystkich okolicznisci wypadku.
Ciemno, roboty kolejowo-drogowe?
Czy maszynista zastosowal wszystkie obowiazujace srodki ostroznosci?
Pewnie, ze osoba, ktora wlazi lub wjezdza pod pociag ich nie zastosowala, a te setki ton zelaza w miejscu nie stana. Ale chocby uzycie sygnalu dzwiekowego przy dojezdzie do krytycznego miejsca bylo zachowane?

1 polubienie

Idiotyzm. Żaden maszynista celowo nie robi takich rzeczy. Winni są idioci wchodzący na tory w niedozwolonych miejscach.

2 polubienia

Nie wiem, jak pisalam sprawy nie znamy do konca.
Wyrok tak wyjatkowy, ze cos tam musialo byc na rzeczy. Choc ludzie ubrani na ciemno, bez odblaskow z rowerami to nie tylko z pociagami sa bez sznas.
Ja w ogole nie cierpie niestrzezonych przejazdow kolejowych, a do strzezonych nam bardzo ograniczone zaufanie.

1 polubienie

Nie no mógł ominąć… Ty serio? Uważam że już pieszy włażący pod auto jest winny a lokomotywa ma wiele razy dłuższą drogę hamowania.

1 polubienie

Nie uwazam, ze bezmyslny pieszy wlazacy pod cokolwiek jest niewinny.
Natomiast maszynisci tez maja swoje przepisy pozwalajace choc troche zminimalizowac ryzyko.
Chocby sygnal dzwiekowy jak sie zbliza do przejazdu.

1 polubienie

tyle że piesi w 99% giną poza przejazdami. bo do przejazdu albo przejścia się nie chce iść. Mieszkałem 5 lat niedaleko torów i wiesz gdzie było kilka wypadków rocznie? 200 metrów przed przejazdem była rozpoczęta budowa ale działka otwarta. Tamtędy ludzie przechodzili i w tej okolicy zginęło kilka osób. Jak gość ogrodził to piesi zrobili w gminie aferę że przejście usunięto… Każda śmierć na torach jest z winy pieszego. Lokomotywa przy 50/h ma z 200-300 m hamowania a pieszego widać z… no 100 metrów? na 100 metrach pieszy ma 10 sekund na przejście. na 300 30 sekund. Rozstaw torów w Polsce to 1435 mm więc przy normalnym tempie pieszy powinien to przejść…w max 2 sekundy… liczę pieszego 3 km/h. Wyliczyć też kąt widoczności człowieka? Według mnie piesza wlazła pod lokomotywę która była z 30-50 m. Jest też martwe pole.

2 polubienia