Alergia?

Czy ktoś z Was miał podobny problem…
Od jakiegoś czasu puchnie mi prawe oko, pod okiem robi się worek, nabrzmiała podkowa…czasami jest czerwona i swędzi. Mam alergię głównie na drzewa i trawy, kurz, itp. Podejrzewam, że to może przez to. Tabletki od alergii przepisane od lekarza niewiele pomagają. No i dlaczego puchnie tylko jedno oko…

Przyczyn obrzęku powiek/powieki jest wiele od alergii, o której piszesz, ale też mogą to być stany zapalne powiek np gradówka, choroby nerek, tarczycy, cukrzyca, choroby o podłożu autoimmunologicznym. Musisz się przebadać, ja osobiście zaczęłabym od badania krwi.

1 polubienie

Jeździsz samochodem?

Tez ostatnio to miałem ale przypuszczam że po prostu wtarłem coś w te szczepiące od pyłków oko albo coś mnie ugryzło. Rano po przebudzeniu worek zniknął ale w jego miejscu pozostała mała ryska jakby przecięcie.
Kup sobie jakieś dobre krople. Ja ostatnio miałem tak silne objawy alergii że przez kilka dni brałem sterydy. Na szczęście już przeszło.

Przemywaj oko 2-3 razy dziennie rumiankiem,.

Badanie krwi robiłam. Jest w porządku. Mam chorą tarczycę, ale czy to puchłoby tylko jedno oko?

1 polubienie

A jakie to ma znaczenie?

Jeśli tak odgrzyb klimę. Miałem podobnie z służbowym autem I dmuchało bardziej na jedno oko.

1 polubienie

Dokładnie. Koleżanka miała to samo.

1 polubienie

To raczej mało prawdopodobne. Może to faktyczne jakiś stan zapalny oka, spróbuj przez dwa dni przemywać oko świetlikiem (herbata lub żel), on dobrze działa łagodząco i p/obrzękowo na okolice oczu. Zobaczysz czy będzie efekt.

1 polubienie