Amerykanie zaszczepili już 133 mln rodaków, a do końca pierwszych 100 dni prezydentury Joe Bidena

chce on zaszczepić aż 200 mln Amerykanów … Z tego co wiem jest ich 340 mln, ale pewnie już więcej…

Widać, że Amerykanie szczepią się dużo szybciej od UE… I pomyśleć, że myślałem, że Amerykanie będą w najgorszej sytuacji (W sensie gorszej niż UE, ale USA pozytywnie zaskakują :slight_smile: )

EDIT: A w innych krajach jak to wygląda ?

1 polubienie

Spoko, nie przejmuj się. Każdy się może pomylić … :grin:

2 polubienia

Ale szczerze to cieszę się, że Oni najszybciej się szczepią :slight_smile: Szkoda tylko, że my tak wolno :confused:

1 polubienie

Bo więcej płacą producentom. Podobnie Izrael i UK.
Mają też fabryki u siebie. Modena - USA, Astra - UK.

2 polubienia

Bo wtedy jeszcze rządził Trump… Dlatego tak myślałeś pewnie. W ogóle to wystarczyła zmiana prezydenta i widać taką diametralna różnice w gadaniu o USA… Chociażby w faktach TVN nagle o USA (nie konkretnie o prezydencie) mówią tak jakby mówili o polskiej opozycji czy państwach Europy Zachodniej, czyli z szacunkiem… Skończyły się jakieś drwiny ironie złośliwości… USA wróciło XD widać jak działają media

1 polubienie

Jeszcze Johnosns and Johnosns i chyba Johnosns (nie wiem czy o to samo chodzi :confused: )

A pfizer chyba też jest amerykańska co nie ?

Właśnie modena jak dla mnie była największą zagadką … Nie wiem czemu, ale strasznie mało o niej słyszałem, ale chyba już wiem czemu :wink:

Nie koniecznie… Po prostu nie słyszałem o tym, żeby jakieś szczepionki własne produkowali, a modena była dla mnie jedną wielką zagadką …

Co do faktów to po prostu tak się złożyło, że już mieli praktycznie szczepionki … Joe Biden musiał jedynie zrobić wszystko, żeby je produkować jak najszybciej :slight_smile:

W Niemczech ok. 13 mln czyli +/- 1/6 jest zaszczepiona. Ja mam drugą dawkę na początku czerwca tego roku.

2 polubienia

Pfizer jest USA-Niemcy.

1 polubienie

A Astra- Zeneca (nie mylić z Astrą Zenka :rofl: ) jest brytyjsko-szwedzką szczepionką

1 polubienie

Teraz UK może robić w ciula unię. Bo z niej wyszli. Jak widać radzą sobie dobrze po rozwodzie. W przeciwieństwie do unii.

1 polubienie

W tej jednej kwestii na pewno brexit wyszedł UK na dobre … Pytanie jak w innych kwestiach tyle, że oni mają swoje laboratoria i dlatego tak im się to wszystko udało …

1 polubienie

133 miliony? kocham propagande sukcesu…
ale przyznac trzeba, ze FDA ma procedury awaryjne, pozwalajace uniknac przepychanek biurokratycznych w przypadkach kryzysowych - juz w grudniu awaryjnie (bez wzgledu na ryzyko, nie warunkowo) dopuszczono pfizera, biotech czyli moderna . i ruszono z kopyta. co gringos trzeba przyznac to rozmach maja sq…y niczym ruskie.
w czasie jak staruszka UE kombinowala oni po prostu uznali zasade koniecznosci wyzszej.
a swoja droga posiadac producenta na swoim terenie? tez atut, ale AstraZeneca pokazala, ze niekoniecznie.
UE gubi biurokracja i poprawnosc polityczna.
gdzie kucharek szesc nie ma co jesc…

2 polubienia

Większość krajów UE jest zależna od producentów. Kto da więcej ten ma szybciej. I więcej.

1 polubienie

A u was jaką szczepionką głównie szczepią ? Pfizerem ?

2 polubienia

Pewnie pfizer i astra.
Podobno myślą o sputniku.

1 polubienie

Kto ? Niemcy ?

Wiem, że Węgrzy i Słowacy się nią między innymi szczepią … Ale także Czesi to rozważali … Ja się nie dziwię, bo Sputnik to dobra szczepionka, a Rosji śmierć starych ludzi jest na rękę, także szczepić będą przede wszystkim tych co trzeba …

Rosja się może rozpaść, a im więcej starych ludzi u nich umrze tym mniejszy problem dla Kremla …

Orban dostał igłę z Chin.

1 polubienie