Anarchia czy terroryzm?

Jak wojna NA Ukrainie wpywa na na nas?
Migracja,
Wypalanie stepu,
Koniec pewnych gatunkow endemicznych
I diabli wiedzą czy opetani żądza wladzy nie rozwala ziemi?
Niszczenie Amazonii
Połączone z tym co się dzieje za granica?

1 polubienie

W się pisze, bo NA to tak jakby to był część innego kraju. Jak nas ruskie nie wezmą za łeb to będziemy żyć. A oni się nie zatrzymają. ps niby utrwaliło się to NA, ale jak pomyśleć, że W jest przypisane do oddzielnego kraju to chociaż do NA jestem przyzwyczajona to chyba to W mi pasuje :frowning:

1 polubienie

Tu mam zdanie odrębne “na” nie jest gorsze od “w”

2 polubienia

Na ukrainie, to archaizm wynikający z czasów, kiedy Rusinów nikt nie nazywał Ukraińcami. To tylko oznaczało; w dalekiej krainie, zarówno w Polsce, jak i na wschód od niej. Od kiedy powstało państwo, Ukraina, wypadało by mówić,; - w Ukrainie. Ale, póki co, obie formy są poprawne.

5 polubień

Zdanie można mieć, ale Birbant wyjaśnił nasz wszechwiedzący :hearts:

3 polubienia

I tu koleżanka myli się bardzo. Ale to mi nie przeszkadza w lubieniu Ciebie. :grinning:

3 polubienia

Ludzi żal
Za polsko chińską granice na Uralu
:green_heart::green_heart::green_heart:

3 polubienia

Archaizm

2 polubienia

Dzięki.
Ludzie się mylą, ja też.

1 polubienie

???
Nie rozumiem takiego stawiania sprawy.
Obergefreiter Kugel też kiedyś żałował róż…
Wojna na Ukrainie jest jak każda wojna.Sieje śmierć i zniszczenie.Tylko ta jest tuż obok.Ot,i cała róznica…
Rodzi i pielegnuje nienawiść.I roznosi tę zarazę po calym świecie.
Od niemal dokladnie,pół wieku,prawdziwy patent na to,miał islam.Ale obok islamu,mamy jeszcze sowietyzm.Dla nas bezpośrednio,znacznie bardziej szkodliwy.
Cała historia ludzkości nie ma w swoim dorobku nic gorszego od sowietyzmu.
Żadna dżuma,faszyzm,rewolucja czy inna wiosna ludów nie może sie równać z tym co wyrosło niczym gałąz z pnia francuskiej burdy końca XVIII wieku.
Nie tylko warto zauważyć ale KONIECZNIE trzeba pamiętać że to leninizm ubrany w szaty nacjonalistycznego terroryzmu.
Sowietyzm wychowal sobie Dzierżyńskiego niczym lustrzane odbicie Saint-Justa.I ten proces trwa do dzisiaj.Drobne,kosmetyczne zmiany,zamiana munduru na garnitur by juz nikt nigdy nie kojarzyl tego zwyrodnienia umysłu i calkowitego upadku człowieczenstwa z tyraniami XX wieku
Ale to wciąż zbrodnia,agresja…Kocia kołyska wszelkiego zła.
Nie wplywa na mnie jako nowość bo wiem o tym od bardzo dawna.
Jest jedynie czymś w rodzaju przerażającego “oprzytomnienia”.Otrzezwienia by nie udławić sie hedonistycznym"szczęściem" jedynej takiej,doby pokoju jaka miala miejsce po 2 wojnie światowej…

3 polubienia

Ukladaleś ???

Samo zło. Zagrożenie eskalacją i drogimi surowcami

1 polubienie