Aplikacja dla tych w kwarantannie

Myślicie, że zapowiadana aplikacja dla tych w kwarantannie tworzona przez rząd ma głównie służyć pomocy tym w kwarantannie (np. będzie można zamówić wodę i chleb), czy inwigilacji wspieranej GPS, czy przypadkiem nie opuszczają miejsc odosobnienia?

4 polubienia

Nawet gdyby była ta inwigilacja, to w tym przypadku, biorąc pod uwagę niefrasobliwość wielu, jestem za. Wyższa konieczność.

2 polubienia

A wiesz, że jak raz to przejdzie, to taką “aplikację” zaaplikują wszystkim pozostałym Polakom, żeby wiedzieć kto się z kim spotyka itp. Też dla naszego dobra.

2 polubienia

Najważniejsze że ogłosił ja “członek rządu” - Duda! Żałosna kampanie wyborcza :face_vomiting:

2 polubienia

A to ma być przymusowa? I nie czasowa?

2 polubienia

Idą drogą Izraela. Tam mają wykorzystywać technologie wojskowe do kontrolowania ludzi. Nie tylko chorych.
Po pandemii okaże się że apek nie da się odinstalować. Polski hacking. Życie kontrolowane.

2 polubienia

No przeciez w bransoletki ich nie ubiora, bo tylu nie maja a smartfona ma prawie kazdy…

2 polubienia

To się okaże :wink:

2 polubienia

Jakby co, pozbywam się netu w telefonie i mogą mnie w pompę cmoknąć. Bez netu w telefonie człowiek, naprawdę żyje nadal.

5 polubień

Jak ktoś ma dużo czasu, to niech sobie śledzi i notuje z kim się spotykam, co robię i nawet co mówię. Nie jestem terrorystką, nie robię nic bezprawnego.
I tak moje poczynania w necie są śledzone. Wystarczy ze otworzę stronę z proszkiem do prania, a już zalewają mnie reklamy proszków. I tak aż do czasu, gdy zainteresuję się np zmywarką, wtedy zalewa mnie fala zmywak. Wy tak nie macie???

5 polubień

A to są dopiero początki. Ludzie sami pchają swe głowy pod topór.

1 polubienie

@gra
To teraz ja sie zastanawiam dlaczego mi sie pojawiaja reklamy pieniezne`? Banki, pozyczki etc…Skad ktos wie, ze potrzebuje pieniedzy?
:upside_down_face:

5 polubień

Nie wpadaj w paranoję. Mi na poczcie też się takie propozycje pojawiają. Kiedyś ciągle telefonicznie składano mi takie propozycje (propozycje kredytów) i tak mnie już to wkurzało, że odpowiadałam: dobrze, udzielę kredytu, ale na krótko, bo może inne banki też będą chciały :upside_down_face:

5 polubień

Ale Google nie dzieli się danymi z polskim rządem. To co widzisz to produkt Google AdSense. Praktycznie każda witryna na świecie ma wstawiony kod do Google Analytics, każdy kto szuka czegoś w Google ma to zapytanie zapisywane. Są sposoby na wyłączenie tego, ale to oddzielny temat.

Natomiast rządowa aplikacja pozwoli potencjalnie polskiemu rządowi śledzić polskich obywateli.

2 polubienia

U nas zaczęło się straszenie. A to niby policja dzwoni, że jest nakaz aresztowania, a to fiskus… :crazy_face:

1 polubienie

Ludziom się chyba nudzi. :slightly_smiling_face:

4 polubienia

@joko
Nie wpadam w paranoje, tylko sie zastanawiam
W ogole nie mam zwyczaju wpadac w paranoje - choc ostatnio bardzo kiesko na tym wychodze, bo nie zgromadzilam tony niepotrzebnych (albo potrzebnych) zapasow wszelkich i teraz musze jezdzic od marketu do marketu szukajac to mydla, to chleba to makaronu

3 polubienia

@Szczery_do_BULU
:scream:

1 polubienie

Mam tak samo. Ale jedno, co mam, to papier toaletowy! :joy:

3 polubienia

Ludzie kochają się sami podkładać, a potem lament że to nie oni. Jak jest parcie na szkło to i będzie zbyt / oglądalność /. Jesteśmy cwaniakami w łamaniu każdej zapowiedzi ograniczającej nam życie, kosztem innych byle napisali dobrze o nas, Uwielbiamy na złość sąsiadowi / szefowi, rządowi itd. nierzadko w formie hejta łamać zasady współżycia, nawet nie mając racji bytu. Zakaz to zakaz i aż tyle, być może inni potrzebują rozmowy w obrazkowej formie

3 polubienia