Appeldorn

Dziś o 16 nasze siatkarki zaczynają bój o Igrzyska Olimpijskie w holenderskim Appeldorn, tam gdzie niedawno nasi panowie rozbijali przeciwników jednego po drugim w ME.
Pierwszymi rywalkami w walce o bilety do Tokio będą bardzo mocne i nieobliczalne Bułgarki.
Mamy więc następne emocje sportowe po wczorajszym występie Dawida Kubackiego.

Poza Bułgarię nasze damy grać będą z Holandię i Azerbejdżanem. Do Tokio jedzie tylko zwycięzca turnieju. Drugiej szansy już nie będzie.

2 polubienia

A w drugiej grupie min.Turcja i Niemki.
Powtorze raz jeszcze…To skandal by takie ekipy musialy sie przebijac przez ponizające turnieje!
I to jest calkowita dewaluacja turnieju olimpijskiego.

Zgadzam się. Muszą się wykruszać między sobą drużyny, które powinny być na IO.

@collins02 A co się męskiej wyrabia? Najpierw Francuzi wygrali z Serbią, potem Serbia wygrała z Holandią, a teraz Bułgaria wygrała z Francją. Ale wzajemna rzeź. W sumie fajnie, bo emocje są. Na szczęście nasi mają już to z głowy.

Jak ładne to obejrzę

Zajebiste.

1 polubienie

A wszystkie te ekipy powinny z marszu grac na igrzyskach a nie wytracać sie…Co to za siatka bez Serbow lub Francuzow???

Też nie wiem, o co w tym wszystkim chodzi?

0 : 1 | 23 : 25 niestety, ale gramy dalej!
Bardzo wyrównany i nerwowy set pełen obustronnych błędów. Nasze w końcówce popełniły ich więcej.

1 : 1 | 25 : 20

Zdecydowanie lepsza gra naszej drużyny. Niestety, za dużo prostych błędów i źle konstruowany atak, niedokładne wystawki. Ale pokazała się Smarzek - Godek, nieistniejąca w ataku w I secie. Dwa kolejne asy Stysiak. Dobra obrona i kilka skutecznych bloków zadecydowało o wyniku tego seta. Ten mecz trzeba wygrać.

Stysiak bedzie gwiazdą.Jesli juz sie nią nie stała.Młoda a twarda…

Parszywa poprawnosc polityczna.
Igrzyska nie są juz imprezą dla najlepszych skoro slabym przysluguja parytety za pochodzenie.

2:1 | 25:19
Lepiej, ale mogło być jeszcze lepiej. Ciągle za dużo błędów z naszej strony. Kilka minut świetnej gry Polek do 22:14 i przestój. W samej końcówce mobilizacja.

Jak widze slowo"przestój"to mnie skreca jak magiel :rage:
To sie chyba nigdy nie skonczy.Ale grunt ze są do przodu.

No!
Smarzek i…Moge jechac do pracy na luzie :slightly_smiling_face:

3:1 | 25:22 Uff…!

Horror. Od początku nasze pokazały pazur i zdominowały ten set. Odskoczyły na 7 i, kuwra, stanęły, a Bułgarki doszły na 1|2. E końcówce, to jednak one zaczęły popełniać błędy, ale walczyły, jak lwice. Nasze zachowały chłodniejsze głowy i wygrały.
Pierwszy komplet punktów dla nas.

Smarzek w III secie gięła parkiet, ale…, poza boiskiem. Waliła auty, aż huczało.

Nederland - Azerbejdżan 3:0
Azerki, podejrzewam, będą dostarczycielkami punktów.

Na Nederlandki trzeba uważać. gramy z nimi pojutrze. Grają siłową, dynamiczną piłkę, ale taktycznie dość prostą. Na Bułgarkach mogę się przejechać, choć, moim zdaniem, będą z nimi faworytkami.

Zapomniałbym. Mamy pierwszą niespodziankę. Niemki wygrały z Turczynkami i to bez większych problemów. 3:1.