Australian Open...Już czas!

I znowu nerwy jakby Iga chciała skończyć w 2 piłkach każde zagranie…Spokojniej!
4:2 i o to chodziło.
To może sfrustrować Kenin.
Niezłe,ustawiające grę serwy!

1 polubienie

Jest lepiej.

A ja pomyliłem tematy. :man_shrugging: :joy:

1 polubienie

No i tak jak myślałem…Kenin się trzęsie.Chwilami nawet ze złości…
Faktycznie,ale poprosimy naszą panią opiekunkę o szybkie przeniesienie tematu…

1 polubienie

Jest 5:2. :grinning:

1 polubienie

jabadabaduuuuu… !!! :+1: :grinning: :+1: :grinning: :+1: :grinning: :sunglasses:

A teraz Collins albo Kerber. Wolałbym tę drugą. :shushing_face:

W II secie Iga pokazała rywalce miejsce w szeregu. Myślę, że takie przetarcie na początek zaowocuje pozytywnie.

1 polubienie

I koniec…
Kenin tego nie wytrzymała.
I w sumie,duża ulga.Nie lubie tych “pierwszych meczy”.
Zawsze jakieś ciśnienie,czasem nerwy…
Ale najważniejsze że to juz za nami.

1 polubienie

A mnie się całkiem spać odechciało. Chyba obejrzę Twoją imienniczkę kontra Twoja sąsiadka z Puszczykowa. Mój brat mieszkał w Puszczykowie.

1 polubienie

Pojawiły sie statystyki i muszę przyznać że juz dawno nie widziałem takiego poziomu Igi przy 1 serwisie!Prawie 70%!
Drugi też i co ciekawe,drugi serw u Kenin to ledwie…40%
Iga wygrała kilkanaście piłek więcej,podobnie z błedami…
Pozostaje tylko lepiej wchodzić w mecz…No ale Kenin to nie debiutantka i nie znalazła sie tam przez przypadek :wink:

1 polubienie

Ona była już w top-4 i wygrała kiedyś AO. Dwukrotnie ograła Barthy, ma na rozkładzie Sabalenkę i Rybakinę i chyba Gauff. To nie frajerka i, myślę, że w tym sezonie namiesza w topie.

1 polubienie

Tak ale jednocześnie,to juz nie ta nastolatka która podobnie jak potem Raducanu w US Open,weszła na top,na tzw. świeżości.I nie utrzymała tego.
Troche mnie zaskoczyło gdy ją zobaczyłem.Zrobiła sie silna i…niestety troche "prosiaczkowata"przez co wolniej sie porusza…Niemniej gdy uderza celnie,staje się bardzo niebezpieczna.
Teraz problem z psychiką.Odpaść w pierwszej rundzie to jak cios w nos…
Czas pokaże na jakim jest obecnie,etapie.

1 polubienie

A Collins rozjechała panią z Puszczykowa w I secie 6:2.

1 polubienie

Niestety nie mam tego.Na dwóch Eurosportach,mam mecze panów i to takie w których rozpoznaje chyba tylko Holgera Rune :innocent:

1 polubienie

Oglądam po niemiecku. W II secie jest 1:1, ale widać wyraźnie, że Collins lepiej gra.

1 polubienie

Chyba zle Kerber trafiła.Collins powoli wraca na swój poziom i wygląda na to że może w tym sezonie grać lepiej niż w zeszłym.A to juz byłoby dużo!
A z tego co dotąd widziałem,Kerber jest obecnie zawodniczką średniego formatu.W każdym razie,gdyby teraz odprawiła Collins,dla mnie byłaby to sensacja.

1 polubienie

Zgadzam się. Widzę też, że dziś potężnie serwuje i Kerber ma z tym kłopot.
Już 2:1.
Teraz Kerber zagrała wybornie i jest 2:2.

1 polubienie

Dobra,pisz jeśli możesz,do końca ale ja się zwijam bo dzisiaj wracam do roboty.

1 polubienie

Kerber się rozegrała i już nie daje się tak poziomować. 3:3.

1 polubienie

No byłoby fajnie…
Szkoda że tego nie mam bo te dwa mecze panów to raczej drugi sort.
Wydaje mi się jednak że Iga musi się szykować na mecz z Collins…

1 polubienie

II set tylko na początku należał do Collins. Do głosu doszła Kerber i przejęła inicjatywę, grając, naprawdę bardzo dobrze. Wygrała seta po wyrównanych gemach 6:3.
Zobaczymy co będzie działo się w III secie. Ale z tego, co widzę, to z oboma, nasza Iga powinna sobie poradzić.

1 polubienie

Swój serwis na przewagi wygrała Kerber. 1:0.
1:1 - też na AD.
1:2 - Collins przełamała rywalkę.
1:3 - Amerykanka znów odżyła.
1:4 - Kerber znowu przełamana. Przegrywała 0:40, ale odrobiła i przegrała po kilku AD. Najlepszy gem, jak do tej pory.
1:5 1:6
Po przegranym secie w Amerykankę wstąpił demon walki. Kerber ostro się stawiała, większość gemów szła na przewagi oprócz dwóch ostatnich, gdzie już było widać rezygnację “Niemki”.
W sumie cały mecz był ładnym widowiskiem z długimi wymianami, które, niestety dla Kerber, przegrywała ona w większości.

W czwartek Iga zmierzy się z Collins.

1 polubienie