Baczność! Powołania do wojska czas zacząć

A może bredzę, bo niby skąd to wiem… :sweat_smile:
Pobór od 18 do 60 roku życia obowiązkowy.
Kobiety i mężczyźni podobnie.
Zamknięcie granic dla poborowców. Czyli nie dla naszego forum w mądrzejszej większości…
Szukanie po całej Europie wszystkich chętnych, tylko chwilowo niedyspozycyjnych, co do miejsca zamieszkania :scream:

Podpisuje się,
prorok Dżadżkowski,

1 polubienie

Lepiej najemników zatrudnić niż ganiać poborowych po całej Europie(taniej).

2 polubienia

Nie podoba mi sie ta wojenna histeria.

Krowa, ktora duzo ryczy malo mleka daje.

3 polubienia

Lepiej przygotowywać się mentalnie, na to co i tak jest nieuchronne, takie moje smutne przeczucia.

1 polubienie

Trwają dyskusje na ten temat ale takiego poboru jaki mieliśmy do 2007 to przeszłość. Chyba że chcą mięsa armatniego.
Jak będzie wojna to i bez przepisów wszyscy faceci będą powołani.

Myśli sie raczej o służbie obywatelskiej. Takiej dopasowanej do kwalifikacji. Będą zwracać uwagę ludzi znających się na informatyce i logistyce. Ochrona cywilna ma być priorytetem.

3 polubienia

To fajnie…! Mnie nie wezmą :wink:
A ruskie i tak napadną na Francję najpierw albo na Italiańców,bo oni myślą że najpierw na nas a putin wie,że oni tak myślą i wymyśli inny plan-taką niespodziankę dla nich :wink: a my nie pomożemy im-tak jak oni nam w '39 i jakoś to będzie…

1 polubienie

Ja bym wolala przygotowanie faktyczne.
Bo z szabelką na czołgi to juz przerabialismy.

1 polubienie

To co mówisz, to jest coś w tym podskórnie właściwego. Tylko, czy ta wojna ocaliłaby nasz kraj? Czy nasze wysiłki byłyby tego warte? Przecież jesteśmy członkiem ogólno ponad narodowej federacji, a jak co do czego, to ma się nas zaorać w pierwszym rzędzie. Trochę mało sprawiedliwe byłoby to.

Film o ataku kawalerii polskiej na niemieckie oddziały pancerne był niemieckim produktem dezinformacyjno-propagandowym.

2 polubienia

To ja już się nie łapię, chyba że do Volkssturmu. :rofl:

2 polubienia

Podobno powoływane są roczniki 40+ oraz 50+

pewnie tak.
pierwsze byly niemieckie prowokacje i samoloty.
ale to nie zmienia faktu, ze polska armia byla w 1939 niestety znacznie slabiej wyposazona niz niemiecka.
ja dzis stawialabym na obrone przeciwlotnicza i poniewaz nie dysponujemy miastami u twierdzami i fabrykami fortecami jak Ukraina? szkolenie w zakresie tego co nam zawsze dobrze wychodzilo- walka typu partyzanckiego.
PiS jeszcze wszystkich lasow nie wyciął, a dżungla blokowiskowa potrafi byc groźniejsza od amazonskiej.
jak na razie mamy wsparcie lotnictwa NATO, ale obrone przeciwlotnicza i ewentualnie cos do dzialan odwetowych to juz trzeba kupic, zainstalowac, obsluge przeszkolic.
a przede wszystkim zadbac o gospodarke, bo nic tak nie dziala jak obrona systemu wlasnych interesow. im wiecej maja koncerny do stracenia w Polsce tym ochrony mozna sie spodziewac wiekszej.
jakby zachodnie koncerny nie sprobowaly taniego putinowskiego miodu, to problemu z ruskimi by nie bylo… na Kremlu mielibysmy siedzibe rzadu prawie swiatowego, myslacego nad problemem Chin.

2 polubienia

Ja się jeszcze łapię, ale mam małe dziecko i prędzej Sucha Beskidzka będzie stolicą Polski niz ja im będę z pałką wariował na polu…

5 polubień

Skąd masz takie informacje?

1 polubienie

Ma chody u czarnowidza Jackowskiego …

2 polubienia

Dobrze określiłaś go, jako czarnowidza. Ja mu nie do końca ufam.

3 polubienia

A ja mu w ogóle nie ufam

@ciekawie myślę że nie warto martwić się na zapas.

2 polubienia

Ale zapasy zrobic?

1 polubienie

Znów mobilizacja do tej absurdalnej rzezi :frowning: I znów nową bombę zrzucili.

3 polubienia