BBC lekiem na cale zło

Czas pandemii…Telewizja BBC,panstwowa i czytająca tzw.misje w sposob bezproblemowy,prezentuje cykl wspomnieniowy z pilkarskich mistrzostw Europy,ostatnich 30 lat.
Dzisiaj obejrzalem mecz NIESAMOWITY!
Ćwierćfinał 2004…Portugalia-Anglia.
W ciagu ostatniego ćwierćwiecza czesto odczuwalem przesyt piłką ktora praktycznie nigdy sie nie konczy :innocent:Ale zycie bez pilki jest jeszcze gorsze.I w Anglii o tym wiedzą.
W tamtym ćwierćfinale w głowie sie krecilo od nazwisk.
Portugalia:Nuno Gomes,Deco,Simao,Ronaldo,Luis Figo,Carvalho,Maniche,Postiga,Rui Costa…
Anglia:Gerard,Scholes,Lampard,Beckham,Ashley Cole,Hargraves,Owen,Terry…
W normalnym czasie,1:1.Po dogrywce 2:2 a bramki wspaniale.Szczegolnie ta na 2:1 dla Portugalii,strzelona przez Rui Coste!Arcydzieło!
Porywający mecz.Niesamowita walka i chyba jedne z najlepszych skladow w historii obu reprezentacji.Po bramce Costy bylem pewien ze lepiej grająca technicznie Portugalia ma to w kieszeni.Ale odnalazl sie wreszcie Lampard i…Rzuty karne.Bylo …6:5 dla Portugalii…
Nie pamietalem tego meczu.Moze mi wtedy umknąl,moze bylem w pracy…A dzisiaj po latach dalem sie uwieść jakby to bylo tu i teraz!
Pierwotnie chcialem spytac,co takiego w czasie zarazy,serwuje nam nasza panstwowa telewizja…
Ale poniecham.Taki piekny dzien,taka piekna pogoda,taka piekna muzyka leci…
W poniedzialek Holandia-Dania,jeszcze z lat 90-tych!Duński dynamit w akcji?Preben Elkjar Larsen and co. :innocent:
Juz sie ciesze!

3 polubienia

Lubię popatrzeć na dawne mecze. Częściej wspominam pewnie mecze polskich drużyn z pucharów europejskich, bo… tego chyba wszystkim brakuje. Widzew - Broendby, Wisła - Parma, Schalke - Wisła. Piękne czasy. Europejskie potęgi na kolanach. I pomyśleć, że wtedy w polskich klubach grali Polacy. “Armia zaciężna” to tylko Kalu Uche i Angelo Hughes. Gdzie te czasy? Z jaką przyjemnością patrzyło się na Żurawskiego, Kosowskiego, Kuźbę, Citkę. Dobra, nie psuję tematu :).

1 polubienie

Waść z Krakowa jak widać!
A jak sie dalej cofnac do meczy Widzewa czy Gornika?Albo Lecha z Barceloną?
Czy Lecha z Man.City?
Tylko ze tych meczy nasza tv nie pokazuje.
Nie potrafi nawet poswiecic jak wczoraj rano BBC,2 godzin na wedrowki niedzwiedzicy i 2 malych grizzly…
Kiedys gralismy w pucharach polskimi skladami.Dzisiaj,mimo iz w Lechu gre ciagnie 3-4 wychowankow,wciaz zatrudnia sie jakies 5-ligowe popluczyny zza granicy.Wyjatek to Gytkjaer.W innych klubach jest jeszcze gorzej…
Pewnie ze wspomnienia moga i powinny dotyczyc polskich klubow ale…Powolałem sie na tv angielską.Ktora nie wstydzi sie pokazac porażki.Bo mecz byl wspaniały!

1 polubienie

Tutaj światełko w tunelu.
Tak o naszej pracy z mlodzieżą mowia trenerzy przeciwnika.Lech jako jedyny w Polsce ma swe rezerwy na szczeblu centralnym i to moim zdaniem,przyniesie efekty w ciagu 2-3 lat.Plus Ulatowski ktory jest wyrózniającym sie trenerem.
Kiedys,w latach 70-tych to Wisła słyneła ze szkolenia młodych…

2 polubienia

A ja lubię sobie popatrzeć na dawne sukcesy polskie w innych dyscyplinach. Sporo tego, a niektóre prawie zapomniane.

3 polubienia

Trudno zrobic transmisje z …podnoszenia cieżarów.Do programu o boksie w ktorym walka miala 9 minut tez trzebaby kogoś z glową kto by to wszystko opatrzyl komentarzem i archiwalnymi materiałami.Z meczem jest łatwiej.Włączasz i masz 90 minutowy program,plus komentarze z dawnego studia co jest czasem wisienką :slightly_smiling_face:
Problem w tym ze BBC wychodzi na przeciw oczekiwaniom kibica.TVP coraz częściej wychodzi na przeciw oczekiwaniom prostackim.

3 polubienia

Moja uwaga nawiązując do tematu jest dygresją o mnie, że ja lubię takie wspomnienia, o piłce nożnej też, oczywiście.

A teraz podam z głowy 5 nazwisk i sam powiedz, kto z młodych będzie wiedział, co je łączy;
Szmid, Baszanowski, Zapędzki, Mauer, Legień…, a to nie wszyscy…

2 polubienia

He,he…Sprytne!
Dwukrotni mistrzowie olimpijscy.
I to jest material na ponad dwugodzinny film-program.Nawet na wp. co jakis czas,potrafią cos z tego wykroić.
A telewizja,kur…[nie bedę sie wyrażał :rage:]

1 polubienie

To, że Ty to wiesz, to ja wiem bez cienia wątpliwości.
Ale, kuźwa, takim ludziom należy się pamięć, o takich ludzich młodzież powinna wiedzieć, tylko ja się pytam, skąd? Z rolnik szuka żony, z big brodera, z trudnych spraw i takich podobnych bzdetów? Tfu…!!!

3 polubienia

O w mordę, ramki się nie spodziewałem… :grinning:

2 polubienia

I tu dochodzimy do sedna bo tvp nie ma klekotac po proznicy tylko ma ustawowy obowiazek w pelnieniu misji.A sport traktuje z pogardą!
Bo aktem pogardy i to bezwzglednej,jest seria wyzej wymienionych programów.To cos co obraża nawet średnio rozwinietego widza a przy okazji kupuje czerń jako elektorat.
Telewizja Maciusia Szczepańskiego,choc technicznie dosyć prymitywna,ograniczona cenzurą,pewnych rzeczy jednak nie robiła… :face_with_raised_eyebrow:

2 polubienia

Ta nasza tvp od 89 nigdy nie osiągnęła wysokich lotów, ale pis ją skundlił dokumentnie.

3 polubienia

Zapewne pamietasz gdy okazalo sie ze mozna nie znać Szewińskiej…
Spotkalem w Anglii 35 letniego mniej wiecej faceta z Gdanska ktory…nigdy nie slyszal o Klossie…
To są dla naszych pokolen,rzeczy niewyobrażalne.Oczywiscie tv nie ma sama i jedyna uczyc i wychowywać ale ma obowiazek brania w tym udziału!
Kazda panstwowa telewizja powinna miec OBOWIAZEK traktowac jako jedną ze swych wytycznych,tytuł-haslo,“Ocalić od zapomnienia”!

2 polubienia

Tymczasem preferuje się wydawanie jakichś skrzeków o nazwie disko polo…

3 polubienia

Starczy.Nie wywoluj wilka bo znowu bede musial zamknąć temat.

1 polubienie

Tak jest! :grinning:

1 polubienie

A wracając do tematu…Wystarczy wspomniec dwa,wyjatkowe dokumenty by zobaczyc ze juz kiedys stac nas bylo na oryginalne i arcyinteresujące spojrzenia na sport.
"Autobus z napisem-koniec wyscigu-"oraz film Waltera o meczach Górnika z Romą.

1 polubienie

Znam oba. Jest też dokument o Stammie zrobiony jeszcze w PRL, trochę słabo, moim zdaniem, ale zawsze. A co ostatnio powstało w temacie?

1 polubienie

Ten film o Stammie byl kiedys reklamowany w PKF ale chyba nie widzialem.
Ostatnio?
Trudno…Nie przypomne sobie.
Natomiast przypomnialem sobie świetny film o Hubercie Wagnerze.Zdaje sie,zatytułowany,“Kat”.

1 polubienie

Też z dawnych czasów. Podkreślam, że dziś nie trafiłem na nic podobnego. A mamy przepiękną historię sportu.

1 polubienie