Bezkonkurencyjny Tusk?

Nie to, żebym grymasiła, ale jaki wpływ na liczbę głosów miał fakt, ze lista gdzie Tusk byl “jedynka” była tą, na którą mozna bylo glosowac za granicą? A juz jak na KO, to większość zakreślała Tuska, nie zawracając sobie głowy następnymi.
Bo i tak to nie ma specjalnie znaczenia.

2 polubienia

Komentarze na Zachodzie

PiS zwiększa swoją przewagę

Teraz dogadać się z 3 drogą i lewicą a następnie czekać na decyzję Dudy.

2 polubienia

Będzie kręcił lody na rzecz PiS.
Tusk w razie rozmow koalicyjnych bedzie mial ciezkie zadanie. Ale na pewno bedzie chcial zmienic strukture i zakres działania ministerstw.
A to z kolei pewnie spowoduje zmiany w i tak wypasionej kancelarii prezydenta, w końcu gdzies tych swoich trzeba bedzie przytulić…

1 polubienie

Przemówienie Dudy nic de facto nie mówi nam

On nigdy niczego sensownego nie mówił.
Zwlaszcza, ze teraz ma problem, bo dzialac musi a tu wskazowek z Żoliborza brak. A w Toruniu pewnie obmyślają kogo na kozla ofiarnego wystawic?

2 polubienia

No to okazuje sie, że to Warszawa a nie Śląsk jest “ukrytą opcją niemiecką” jak to kiedyś powiedział Prezes :slight_smile:

5 polubień

Nie wiem na jakiej zasadzie ten okreg został przypisany, ale na zdrowie to prezesowi nie wyszlo…

2 polubienia

Gdzieś mi rano śmignęło, chyba na Twitterze, ktoś napisał, że “ludzie szybko wybaczają” :laughing:

1 polubienie

W polityce to ponoc nie ma miejsca na sentymenty…

1 polubienie

Jak Feniks z popiołów, Tusk powstał i wygrał te wybory. Niebywały fenomen. Od wielu lat w taki czy inny sposób podbijałem zawsze jego szanse jako jedynego prawdziwego przeciwnika opozycyjnego.
Nie mogę się doczekać jego rządów, jego mistrzowskiego rozgrywania wszelkich przeciwników, zwłaszcza tych z własnej partii…
Szczerze mu życzę, żeby poprowadził Polskę do wielkości i wspaniałości na arenie międzynarodowej i u nas w naszych sercach :slight_smile:

4 polubienia

Ale jedno musisz przyznac, ubrania, a zwlaszcza garnitury leżą na nim lepiej niz na prezesie. I butów nie myli…

4 polubienia

Zupełnie nie patrzę na takie szczegóły. Liczy się to co każdy ma w głowie.

2 polubienia

Umiesz policzyc czasem atomy w próżni? :rofl::rofl::rofl:

2 polubienia

Oj coś widzę. że mój poziom kpiarstwa w niczym nie dorównuje Twojemu :wink:

2 polubienia

Tak mi przyszło na myśl, że Tusek przyjmie przecież rolę prezesa, i trochę weźmie na przetrzymanie do wyborów prezydenckich. Gdzie dopiero jego wielkie zwycięstwo osiągnie szczyty.
Do premierowania można kogoś młodszego dać, bardziej pyskatego…

1 polubienie

Żeby tylko nie zaczął tak rozgrywać, jak podczas drugiej swej kadencji. Bo to spowodowało klęskę wyborczą, między innymi.
A poza tym nie mogę się już doczekać, by narzekać na następny rząd… :sunglasses:

Generalnie plusem jest to, że nie będzie samodzielnie rządzić jedna partia.

3 polubienia

Na razie takiego pyskatego nie widzę.
Poza tym potraktowane zostaloby to jako kolejna ucieczka z pola walki, a na druga Bruksele to raczej Tusk nie ma co liczyć.
Co najgorsze brak tez nastepnego kandydata na prezydenta.
Co prawda precedens był - z prezyenta Warszawy na Polski, ale troche marnie sie skonczyl ze wzgledu na Smoleńsk.

2 polubienia

Tusk jednym mi już podpadł. Głosi że powstanie… Ministerstwo Przemysłu. Po co?

2 polubienia