Blaski i cienie 1989 roku

Za papierem toaletowa też były kolejki. A wujek emeryt, stary kolejkowicz, szedł do kolejki np. do sklepu AGD i kupował, co rzucili i jak czegoś nie potrzebował, to wówczas rozdawał po rodzinie.
Byli też spekulanci, którzy robili jak mój wujek, tyle że później na czarnym rynku sprzedawali drożej niż w sklepie.

4 polubienia

Siuśki jakieś za 0.95$ piłeś @Szczery_do_BULU.

.nie stać Cię było na Krakusa za 1,05$?

:wink:

2 polubienia

Po prostu chodzi o to, aby plusy nie przysłoniły nam minusów.
Podpisuję się pod wszystkim co napisał Benasek. To było totalne dno. A najgorsze jest to, że ludzie, których pamiętam z onych czasów jako piewców komuny i socjalizmu, niosących czerwone sztandary i transparenty z kabotyńskimi hasłami dziś - dadzą się pokroić za Kaczyńskiego, Rydzyka i całą tę hołotę, jaka nami rządzi.

4 polubienia

Żyto było po 95 centów i w zupełności mi do życia starczało. Nawet teraz czasem kupuję żyto, chociaż częściej Belvedere lub Kettle One. :wink:

1 polubienie

Preferuję Wyborową. I rozrobiony spiritus.

1 polubienie

wędlin nie było ale były pyszne. Elektroniki nie było ale była niezawodna. chyba jednak nie było źle.

Było bardzo źle.

1 polubienie

wiesz mieszkałem na wsi gdzie było dobrze. Dzieciaki szły do szkoły po której miały pracę.

Żyto piję z sentymentu. Tak naprawdę, to najbardziej lubiłem Polonaise z białą kartką (50%, tą, co można było podpalić). Komu to przeszkadzało? :sob::cry:

1 polubienie

Później w polo markecie byłą Polska… z podobną plakietką. Okropna

Polonez, początkowo był wspaniałą gorzałą. Ale później na psy straszliwie zszedł.

1 polubienie

Pracę? W sumie niewolnictwo to też praca… . Chociaż Polska jako jedyna chyba zachowała prywatne rolnictwo, więc może na wsi inaczej…

1 polubienie

Oj nieee wtedy pracownik zarabiał dużo… tyle że towaaru nie było

W milionach, nawet. @anon25287923

Mój ojciec kiedyś dostał 89 milionów trzynastki…

Znam te sprawy.

1 polubienie

Na pewno piszemy o tym samym kraju? Bo jako inżynier zmiany w elektrowni (normalnie w elektrowni jest czterech takich gości) zarabiało się $80/ miesiąc. Tutaj na takim stanowisku zarabia się $10,000 na miesiąc, a częściej więcej.

Kupił za to malucha na giełdzie. chyba z 4 lata miał

1 polubienie

Teraz mi się nie chce. ale założę kiedyś temat o życiu w komunie.

1 polubienie

o tym samym . I nadal jest tak samo. Jako inżynier mam gwarantowane 3000 pln a hydraulik bez szkoły zarobi 7000

1 polubienie