Bliskie spotkania…

Odkryłam ostatnio kilka kanałów na YT dotyczących teorii spiskowych i UFO. Polubiłam się bardzo z „Teorią spisku”, „Kanałem o UFO” i z „Archiwum xd”. Prowadzący są zafascynowani fenomenem UFO, paleoarcheologią i wszystkim co otacza niezidentyfikowane zjawiska w bardzo szerokich kontekstach. Więc słuchałam sobie kolejnej audycji i kolejnej… Okazało się, że bardzo wiele osób, które coś przeżyły miało mniej lub bardziej mgliste wspomnienia a potem w wyniku hipnozy przypominało sobie szczegóły wydarzenia. Wydało mi się to bardzo podejrzane, bo w czasie hipnozy (i nie tylko) można ludziom indukować fałszywe wspomnienia. Podejrzenie to obejmuje też nasz polski przypadek z Emilcina… Ach, zapomniałam dodać że cześć ludzi, którzy potem mieli odbyć bliskie spotkania wcześniej byle znana z tego że organizowała UFO żarty, UFO wkrętki dla znajomych i inne tego typu pranki…

1 polubienie

Podobno najlepsza metoda ukrywania rzeczywistosci jest zastosowanie dymu i luster.
A ze nie ma dymu bez ognia?

Uważam, że ktos kto zacznie interesować się takimi tematami czerpiąc wiedzę tylko z kamałów YT odniesie więcej szkód niż korzyści. Wielokrotnie tu próbowałem się wypowiedzieć i dawno doszedlem do wniosków, ze nie ma sensu się w to tu zgłębiać, bo spoleczeństwo ma nikłą wiedzę na ten temat.

4 polubienia

Przy mojej biblioteczce literatury SF i tym co poczytalam?
Wiekszosc kombinatorow z YT i pokrewnych zrodel informacji? Zadowala się stwierdzeniem, ze ziemia jest podrecznikowo okrągła, a ludzkosc miesci sie w przedziale dzielo “prometeuszy” z kosmosu wyhodowanych w celach od ozdobnych do konsumpcyjnych (w tym jako deser dla wampirów energetycznych) po darmowa sile robocza pracowicie gromadzacej dobra rozmaite.
I wszystko co nie daje sie zaszufladkowac to wina kosmitów.
Swoja drogą? Ciekawe czy robia je z kosmicznie harmonijnych winogron?
Chcemy czy nie w odbiorze rzeczywistosci jestesmy ograniczeni naszymi zmyslami, ale kto wie?
Może znudzony, bawiacy sie ludzka percepcja, ocean na lemowskim Solaris jest glebszym przekazem niz się wydaje?

2 polubienia

@benasek Panowie z „Kanału o UFO” to jest konkret.

Są rowniez wartosciowe kanały na YT. Większosc z tej tematyki znam. Niektore nawet od lat zgrywam, bo nigdy nie wiadomo, co sie w przyszlosci wydarzy. A co do tresci, to Ci w tajemnicy zdradze, ze są tam rowniez gdzieś opisane i moje przezycia zwiazane z nieznanym.
W tym temacie jestem od ponad 45 lat…

3 polubienia

Bóg tego wszystkiego w 6 dni nie stworzył. To pewne. Poza tym piramidy i inne cuda. Nie jesteśmy sami.

1 polubienie

@benasek Wiem, nie raz pisałeś o tym…

2 polubienia

@benasek Bardzo ciekawym wątkiem okazały się dla mnie ufologiczne interpretacje objawień np. w Fatimie. Świetnie się tego słuchało…

1 polubienie

@Devil Piramidy sami zbudowaliśmy jak i większość innych budowli - przeprowadzono próby budowy (oczywiście nie piramid) i transportu ciężkich bloków kamienia przy użyciu bardzo prostych narzędzi i okazało się to jak najbardziej możliwe.

@banasek Co sądzisz o doniesieniach o tzw. Tic takach z 2004 roku - widzieli je podobno amerykańscy piloci wojskowi…

1 polubienie

W tej chwili wielu ufologów przyjmuje, że były to właśnie tego typu manifestacje. Zresztą nie tylko w Fatimie.

Pentagon oficjalnie opublikował i potwierdził, że obserwacje pilotów obiektów tzw “tic-taców” to nie żaden wymysł a rzeczywiste doniesienia obserwacji i dokumentacji obiektów, co do których można powiedzieć, że mają “nieludzkie” pochodzenie. To już nie podlega dyskusji. Jeśli instytucja taka jak Pentagon to potwierdza, to kto ma to jeszcze zrobić? A tak się akurat składa, że są rządy państw, które również potwierdzają istnienie UFO, m.in. rząd Brazylii. Zresztą Brazylia jako pierwsze państwo na świecie oficjalnie podała, że UFO istnieje i ma pochodzenie pozaziemskie. Więc debatowanie czy UFO istnieje to przy obecnej wiedzy na ten temat to już odsmażanie kotletów.
UFO istnieje, pytanie czym tak naprawdę jest?

1 polubienie

@benasek Tzn. ja nie wiem… Mam tylko podejrzenie że to ziemska technologia a UFO może być tylko przykrywką - jest to dla mnie jednak nie do zweryfikowania… Są też podejrzenia - ale to raczej jeśli chodzi o dawniejsze doniesienia - że może chodzić o meteoryty, komety i takie tam - nie mówię tu o tic takach… Kwestia ʻOumuamuajest też bardzo ciekawa… Wracając do objawień - że takie różne doświadczenia zostały przez Kościół zawłaszczone…

Tzn jakieś niezidentyfikowane obiekty latające się pojawiały i pojawiają ale jakie jest ich pochodzenie pozostaje dla mnie kwestią nieoczywistą… a rząd amerykański - cóż - bywały już zdaje się akcje dezinformacyjne…

1 polubienie

Piramidy, akurat, są dziełem ludzkich rąk. A inne cuda jakoś mnie nie przekonują.

1 polubienie

Nie ma na dzień dzisiejszy ziemskiej technologii, która pozwala obiektom poruszać się z tak ogromnymi przyspieszeniami i zwrotami. Obiekty te w mgnieniu oka, bezszelestnie potrafią przemieszczać się pod różnymi kątami, wpadać do wody czy znikać w powietrzu. Po prostu współczesna fizyka, jaką Ziemianie operują, nie jest w stanie tego wyjaśnić. Więc o jakiej tu przykrywce mowa?
To nie jest tak, że sobie jakiś naukowiec czy ich grupa w zaciszu wynalazł pewną technologię i w skrytości przed światem się bawi. To tak nie działa.
Co do Kościoła … Tu się nie będę wypowiadał. Napiszę tylko, w jego interesie jest, by ludzie się z UFO śmiali i twierdzili, że to wymysły i bzdury.

1 polubienie

Latające talerze występwowują jak mąż ma nerwową żonę i ją zdenerwuje… :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

@benasek Nie wiem… Mam podejrzenie - takie prywatne że w niektórych przypadkach mieliśmy do czynienia z modelami, dronami, albo czymś takim… Uważam że spokojnie można testować nowe technologie w miejscach zacisznych…

1 polubienie

Bo my bardzo chcemy żeby obcy byli mega zaawansowaną cywilizacją a to mogą być proste organizmy, albo jak w Saris - życie o zupełnie innej strukturze niż nasza - a my z tych obcych wciąż robimy wysoko rozwinięte istoty człekokształtne - no chyba że obcy „ukazują się” nam w takiej postaci - żeby kontakt był możliwy - a ich natura jest zupełnie inna… czemu nam się nie objawią jako ludzie? Mieliby niemal nieograniczone możliwości badawcze…