"Boże ciało" nominowane do Oscara

Czy laicki zachód doceni ten film?
Konkurencja jest poważna.

3 polubienia

Obejrzę na netflix?

cos mi sie o uszy obilo, ale nawet nie wiem o jaki film chodzi? ten z falszywym ksiedzem? recenzje ma dobre.

3 polubienia

Tak, o tym.

1 polubienie

A Smoleńsk, to nie łaska oglądać? :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Oj bo Cie oflaguje, do admina bedziesz sie odwolywac…

3 polubienia

A dlaczego nie?
“Ide” docenili bardziej niz Polacy.

4 polubienia

Czytałam. Chyba pozostanie przy nominacji. Jest też Ból i blask…

Byłem na premierze tego filmu na TIFF, rewelacja. Konkurencja poważna, ale tematyka dobra, szanse są moim zdaniem.

3 polubienia

Ja się tego Bólu boję…

Świetny film jak dla mnie.

1 polubienie

Dla mnie też!

1 polubienie

Nie. W kinie albo potem na CDA, torrentach albo blu rey.

Ida była prożydowska. Jak cały show biznes.

Zydy som wszendzie xd
A boże cialo będzie na CDA w 2021 roku pewnie.

Ida? Prozydowska ? Raczej zydow w najlepszym swietle nie stawiala. Jesli uwazasz, ze jskis film jest prozydowski bo boheterami sa ludzie zwiazani z ta religia to mozesz wywalic do kosza wszystkie opowiesci “biblijne” Cecila de Mille i wiekszosc filmow Woody Allena :joy::joy_cat:
Ida, @collins02 mogla byc niezrozumiala, jako ze znakomita czesc spoleczenstwa zasad zycia i religii zydowskiej nie zna i posluguje sie syereotypami. A to spoleczenstwo jak kazde inne, wieki przesladowan wytworzyly pewna hermetycznosc i nieufnosc do innych. A to ostatnie dziala w obie strony.
Historia pokazuje, ze wladza bez wzgledu na religie potrafi byc opresyjna - a fakt, ze Holocaust zaczyna przypominac spolke handlowa i mamy czasy sprzyjajace przeklamywaniu historii starszym braciom w wierze nie pomaga w zaakceptowaniu ich zachowan.

2 polubienia

Boże,nie pisz bredni!!!
To sie da zrobic.Wystarczxy chwila samokontroli by nie klikać…

To jest wlasnie to haniebne przeklenstwo glupoty w tym kraju.Niektorzy chodza do kina [albo i nie chodza-dla nich zadna roznica…] by przyklejac łatki antypolskich filmow.Lub prożydowskich…
I to by bylo “na tyle” bo jednym z moich noworocznych postanowien,bylo nie wkurzac sie z paru przyczyn…

1 polubienie

@okonek Idąc tym tropem trzeba napomknąć o założycielach fabryki snów, którzy w większości mieli żydowskie pochodzenie…

1 polubienie

Zgadza sie ale w latach 30-50 np. nie mieli tyle do powiedzenia co w chwili obecnej.Warto przesledzic tzw.“napisy”.W filmach Capry czy Hitchcocka,Zydow nie bylo wiecej niz innych…

1 polubienie