Brawo Stolica! marsz odwagi w imię wolności!

1 polubienie

Chciałem tylko przypomnieć że powoli brakuje łóżek i respiratorów.

5 polubień

Ty tak kibicujesz czy wzielas czynny udzial?

1 polubienie

Ty nie musisz tak głośno promować swych poglądów. Nie chcesz sie stosować to sie nie stosuj.
Ja sie zastosuje. Nie chcę w głupi sposób tracić hajsu i zarażać tych którzy mogą wirusa nie przeżyć.
Są gorsze rzeczy od maseczki jak np. leżenie pod respiratorem, tygodnie wegetacji w domu, powikłania, kwarantanna, utrata pracy.

6 polubień

Używanie maseczki i rękawiczek nie sprawia mi problemu, przyzwyczaiłam się, ale pozostałe zmiany i ograniczenia doprowadzają mnie do ataku złości.
Mam na myśli opiekę zdrowotną. Koronawirus nie zatrzymał innych chorób…

4 polubienia

Problemem w sprawie pandemii w Polsce jest nieudolność rządu. Wiem, co dzieje się w kraju i to nie z mediów. Mam porównanie, jak to wygląda w innych państwach. I nie dziwię się ludziom w Polsce, że się wkruwiają.

5 polubień

Nie zatrzymał innych chorób. I to jest największy problem. Udary, zawały i nowotwory nie zniknęły.

3 polubienia

Ministerstwo zdrowia powinno ogarnąć lekarzy rodzinnych. By ludzi wpuszczali. System to porażka. Durne decyzje i głupie rozporządzenia zabiją więcej ludzi niż covid.
Za chwilę braknie kijów :wink:

premier hiszpanski po tygodniowym handryczeniu sie z wladzami Madrytu po prostu wzial ich za pysk w postaci stanu wyjatkowego.
az zawyli z rozpaczy, ze takie straty gospodarcze beda - knajpy tylko do 23 i do tego ograniczona ilosc gosci.
moze wreszcie zaczna do pracy (o ile nie maja zdalnej) przychodzic wyspani?

2 polubienia

Są jeszcze inne choroby, które wymagają wizyty w gabinecie lekarskim.
W wieku kwestiach jesteśmy pozostawieni sami sobie.
Wiem, że nawet tu na forum mamy zdania podzielone, ale w Polsce walka z wirusem ogranicza się do ograniczeń i zakazów.
Mimo iż mnie ten problem nie dotyczy, żal mi wielu przedsiębiorców, firm usługowych itd.

3 polubienia

U nas knajpy do 22.
Straty branży będą ogromne. Turystyka, gastronomia. Współczuję naprawdę.
Wojny nie trzeba :pensive:

2 polubienia

W Polsce zawodzi system.
Karetki wożą ludzi od szpitala do szpitala i całują klamki. Jedni nie mają miejsc, inni lekarzy a jeszcze inni sprzętu. Wychodzą wieloletnie zaniedbania.
Tym bardziej ograniczajmy możliwość zakażenia covidem. Te wojnę wygrają farciarze.

3 polubienia

ja sadze, ze Hispanii to dobrze zrobi - bo ile mozna zyc z lupienia przyjezdnych?
a to kraj rolniczy - przy covidzie mozna sie spodziewac, ze zrosnie swiatowe zapotrzebowanie na zywnosc (zakonserwowana i przetworzona) i energie.
w kazdym razie te 72 miliardy dotacji z UE zaczynaja byc rozpisywane na konkretne inwestycje, nie na “kielbase wyborcza +”
juz kryzys 2007 -2008 pokazal, ze model Hiszpanii-raju musi odejsc do lamusa.

1 polubienie

Ciężko walczyć z czymś, czego nie widzę, nie czuję.

1 polubienie

slynne buzkowe 4 reformy? to bedzie jak w tym filmie plus jeden pogrzeb.

Będzie jak po wojnie. Nie wszyscy sie podniosą w równym stopniu.
Same szczepionki a konkretnie ich cena i dostępność będą dla eurobiedoty poważnym problemem. Może od Trumpa cos kupimy? Drożej…

Nie szkodzi, zamówi się następne. Za 3 miesiące nie przyjdą, tylko zmieni się minister zdrowia (wcześniej przepisując majątek na żonę).

4 polubienia

Albo Rydzyk ufunduje. Oczywiście swym zwolennikom. Dostaną zniżki.

jesli chodzi o szczepionki to jestem nieco innego zdania - tym bogatszym krajom bedzie zalezalo na szybkim wytepieniu wirusa, a poza tym moze wreszcie zaczna myslec i beda prowadzic neocjacje zakupu jako UE? wtedy latwiej sie targowac.

Ufunduje. Za kasę podatnika :wink:

2 polubienia