Brzydkie słowa - jakie to słowa?

Przed chwilą wysłałam post z użyciem słowa “brzydkie”. post pokazał się, ale słowo “brzydkie” zostało wykropkowane z informacją “obraźliwe”.
Czy w Waszej ocenie jest to obraźliwe?
Wiem, że mamy czasy kultu piękna i młodości, ale czy skoro jest piękno, to nie ma brzydoty? Czy jest, a tylko nie wolno o niej pisać?
Ps. Post poszedł na innym portali, nie na pytamy.

3 polubienia

Błąd moderatora lub administratora. Kazde forum ma cenzorska funkcje wykrywania slow niepożądanych ustalonych odgornie. Fredro moglby nie miec szans na bycie uzytkownikiem. :smile:

9 polubień

Moze nie brzydkie ale mocno zdewaluowane ale stracily swe pierwotne znaczenie i teaz sa czesto sa odbierane negatywnie takie slowa jak:
stary, stara
babcia/babka, dziadek

Na razie przychodza mi na mysl tylko te slowa, ale jeszcze pomysle

Dodac chcialabym jeszcze (czesciowo zwiazane z tematem) ze “zdewaluowal sie” normalny wyraz twarzy. Rzadko widze takie zdjecia - prawie wszyscy szczerza obowiazkowo zęby.

5 polubień

Czyli słowo jest tylko niepożądane! Cóż, teraz trzeba pisać :" piękne inaczej" :frowning:

6 polubień

Brzydkie słowa to : poszłem, wziąść, włanczać, kupywać, w każdym bądź razie itp…:stuck_out_tongue_winking_eye:
( aż trudno było mi to wpisać bo słownik oparcie poprawiał na poprawne formy)

7 polubień

A nastolatki robią dziobak lub wyzwalają język

2 polubienia

Albo bżydki? :thinking::wink:

3 polubienia

Oprócz modelek, które patrzą często tak, jakby chciały Cię zabić! Ale trochę je rozumiem, pewnie też byłabym wściekła, gdyby zmuszono mnie do założenia niektórych ciuchów z wybiegów :rage:

3 polubienia

Posądzono by mnie o dysortografię, bo przecież nie o nieuctwo :slight_smile:

4 polubienia

Nie ma brzydkich słów, są tylko niezadbane :slight_smile:

5 polubień

Serio? Pewnie jakiś bug

2 polubienia

To zlozona sprawa.Moze blad a moze odmienne"wytyczne"na danym portalu…
Zwykle jest to poprawnosc,nie tylko polityczna,wyniesiona na wyzyny.Bo na ogol,nie wolno kogos nazwac,powiedzmy,mendą ale wolno,i to do woli,ryć pod nim za pomoca okraglych slówek.

3 polubienia

Rycie za pomoca omowien rozwija zdolnosci tworcze :joy:

2 polubienia

Nie wiem czy o to Ci chodzi ale ja jestem obrażona za słowa “gorszy sort” i że “pracuję za miskę ryżu” - żyję nadal.
A tak poza tym to ja osobiście stwierdzam, że będąc Kobietą Dojrzałą mam w d…pie opinie o kulcie piękna

2 polubienia

Pisałam o brzydkim, niekomponującym się z otoczeniem budynku, nikogo nie obraziłam. Architekt i ktoś, kto dał pozwolenie na budowę tego koszmarka są pod ochroną? Nie wolno skrytykować ich “dzieła”, ale ludzie mieszkający w okolicy muszą codziennie patrzeć na ten twór?

4 polubienia

To jak teraz nazwać coś, co jest po prostu brzydkie? Piękne inaczej? Wiem, że gusty sa różna, ale skoro tak, to ja też mam prawo do posiadnia i artukułowania swojego!
To jest choroba, która poszła za daleko i nie nic wspólnego tak propagowaną wszędzie tolerancją. Ja tego (podobnie jak chamstwa) NIE toleruję.

3 polubienia

Jak dla mnie brzydkie słowa to wulgaryzmy, zwłaszcza określające osobę, wtedy są przy okazji obraźliwe. Inne slowa nie, ale ja jestem tolerancyjna względem wulgaryzmów i tak 100 razy bardziej niż względem blędów językowych :joy:
Może chodziło o to, żeby np. nie pisać komuś, że jest brzydki, ale…w ten sposób nie można też napisać, że jest brzydka pogoda. :stuck_out_tongue:

4 polubienia

“Piękny inaczej”, “inteligentny inaczej” itd. to moim zdaniem określenia bardziej niemiłe niż brzydki, głupi itd., bo ptzy okazji mają w sobie dozę złośliwości :wink:

5 polubień

Idiota to brzmi dumnie

3 polubienia

Cytując jednego pana profesora: “Wy wszyscy jesteście idiotami”, chwilę później: “jesteście przyszłością tego kraju”.
Wyszła z tego smutna prawda, że przyszłość tego kraju to idioci :joy:

6 polubień