Budownictwo studia zaoczne po 25 roku życia jest sens?

Sprawa wygląda tak, mam 25 lat i zapisałem się na studia zaoczne kierunek budownictwo I stopień, a stacjonarnie kończyłem już AiR I stopnia. 2100zł/semestr 9 semestrów 11 zjazdów/semestr. 2 zjazdy już były i ogólnie ciekawi mnie program studiów.

Jest też możliwe 60% zwrotu z pracy, ale po uzyskaniu dyplomu lojalka 3 lata, i rezygnacja ze studiów lub odejście z pracy = zwrot pieniędzy. I nie odpowiada mi ona, bo 3 lata po ukończeniu studiów to aż 7.5 roku wiązania się z pracodawcą. Przy czym o dofinansowanie mogę zwrócić się będąc na dowolnym semestrze. A tak bez lojalki po 2/3 roku studiów może udałoby się złapać pracę/staż albo ukończyć studia na własną rękę i u obecnego pracodawcy zmienić stanowisko (na nadzór/kierowanie robotami).

I tu przejdźmy do meritum, najważniejszej kwestii, czyli tego, że za 9 semestrów to będę kończył studia mając 30 lat i w sumie tu mam największa obawę, czy nie będzie po prostu za dużo czasu mi zajmowało to prywatnie czy nie ucierpią na tym kontakty z znajomymi itd. i czy nie powinienem się jednak skupić na ułożeniu życia prywatnego wiecie żona i te sprawy :d i czy mi się to opłaci.

Z 2 strony brakuje mi czegoś co zajęłoby mi czas/rozwinęło mnie/edukacji/zajęć w tygodniu tzn. chodzi mi o to, że jak nie zapłacę tych 2100 zł za 1 semestr to i tak wydam je na prawko kat C, jakiś kurs językowy albo jakiś inny, więc i tak te pieniądze będą wydane.

Może ktoś z Was studiował budownictwo i się wypowie czy faktycznie tak dużo czasu schodziło na projekty albo tak ogólnie czy ktoś z Was w takim wieku podejmował studia i co o tym w ogóle sądzicie?

Warto. Na naukę nigdy nie jest za poźno. Robiłam studia podyplomowe w podobnym wieku.

a masz lepszy pomysl na zycie? rok nie wyrok a dwa lata za brata :wink:

1 polubienie

nauka kosztuje - sprawdz czy nie lepiej wziac kredyt w banku

Trzeba umieć wybrać swoje priorytety. Jak firma dobra, a marna z reguły do nauki nie dopłaca, to pewnie i warto się z taką związać na dłużej. Chociaż trochę Cię rozumiem, bo na początku kariery zmieniałem pracę co 2-3 lata, dopiero od około 40 roku życia zakotwiczyłem się na dłużej…

2 polubienia

Budownictwo to dosć stabilna branża a z dyplomem inżyniera pracę znajdziesz wszedzie. Więc na pewno się opłaca, 30 lat to wciąż młody człowiek :slight_smile:

1 polubienie

Jeśli studia dadzą Ci uprawnienia które przełożą się na lepsze stanowisko i wyższą kasę to warto je zrobić. Im szybciej zaczniesz tym szybciej skończysz a im dalej tym trudniej. Moim zdaniem warto.

1 polubienie

40 lat to jest wiek uniwersalny

1 polubienie

Prawo jazdy też?

Stabilna? A od czego zaczął sie kryzys 2006/7

Od banków

Od piramidy kredytow

Jakie są najostrzejsze przekleństwa na litery K i H?
Kredyt hipoteczny!

raczej zle podpisana umowa :wink:
a, i dodaj F S wziety we frankach szwajcarskich