Byliście już u fryzjera ?włoski zrobione ? bo ja mam kudły takie że aż straszę

Dalej są zapisy do fryzjerów? Czy są jakieś ekstra dopłaty za dezynfekcje czy coś? Kuźwa czas iść podciąć wreszcie te strąki…

2 polubienia

Tak, wczoraj się ostrzygłem :rofl::rofl:

3 polubienia

Sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem… nieźle.

2 polubienia

Zależy od fryzjera. Są płyny do rąk i dezynfekują po każdym ludziu.
Wytyczne wskazują przepisy. Każdy fryzjer powinien się ich trzymać.

Ja sie rzadko tnę. Mam długie hary. A jak już się tnę to u ciotki za symboliczną złotówkę :slight_smile:

3 polubienia

zapisy, czyli umowienie sie na wizyte to u mnie byla norma na dziesieciolecia przed covidem :slight_smile:
a byla juz prawie dwa tygodnie temu - jak tylko pozwolili otworzyc zaklady. owszem srodki higieny ze na intensywnej terapii tego kiedys nie bylo, ale ceny bez zmian - wrecz sie ciesza, ze sa stracency i ryzykuja zdrowie, zeby jakos wygladac. a w pooniedzialek otworzyli knajpy - to samo, sterylnie, ale ceny bez zmian. moze porcje troszeczke mniejsze (bo bylam na obiedzie, mam nadzieje, ze nie bedzie to ostatnia wieczerza :wink: ) ale to mi na dobre wyjdzie, bo ile mozna jesc?
ogolnie to sie ciesza, ze wszystko rusza, jeszcze nie wiem jak z dentysta, ale nie sadze, żeby duzo sie zmienilo, bo tam zawsze bylo bardzo sterylnie i odkazali po kazdym pacjencie, wiec cen raczej nie podniosa.
okulista tez juz sie odmeldowal, ze ma otwarte.

2 polubienia

U nas niektórzy dentyści liczą sobie nawet 350 zł dodatkowo. To tzw. opłata covidowa (pokrycie kosztów dezynfekcji i środków ochrony). Już nawet przedstawiciel UOKiKu zaapelował by z tym nie przesadzali. Klient ma być o takich rzeczach informowany PRZED zabiegiem. Polski kapitalizm.

2 polubienia

porabany kraj.
nie wiem, bede pewnie u dentyst gdzies w polowie czerwca to Ci napisze co sie zmienilo, ale nie sadze, zeby duzo, bo tam gdzie chodze urzadzenia te na nadfiolet do wyjalawiania pomieszczen mieli juz wczesniej, a zabezpieczenia typu rekawiczki i maseczka zawsze.

2 polubienia

Ale oni podobno teraz ozonują powietrze bo mają kontakt z potencjalnie zawirusowanym aerozolem z ryja pacjenta :wink:

Zapisy są jak najbardziej utrzymane w mocy prawnej w razie czego - konkretny dzień i godzina ± 5 minut zwłoki, płaciłem tyle co zawsze bez znajomości czy układów, bardziej jako stały klient

1 polubienie

Golę na łyso więc fryzjer nie potrzebny.

1 polubienie

Nie pisz bzdur. Ozon jest szkodliwy i nie stosuje się go gdy ludzie są w pobliżu. Oczywiście małe dawki nic nam nie zrobią ale nie zabijają wirusów. Natomiast stężenie zabijające wirusy nam również szkodzi.

1 polubienie

Za takie ceny bym roztszelał pod ścianą - dezynfekcja jednostkową tyle nie kosztuje, a środki nabywane hurtowo są tańsze, inaczej nie ma zbytu / zarobku, podobnie jest z maseczkami, bo zawsze jest wyjście. Cuż Polak zawsze musi się nachapać kosztem bliżniego, nieważne że wirus, choroby czy tragedie w rodzinie, jednak nic wiecznie nie trwa - jedyne pocieszenie / dziś pracujesz a jutro już nie

2 polubienia

Bzdury - karetki szpitalne są ozonowanie po każdym pacjencie z kowidem na bieżąco z całym wyposarzeniem

1 polubienie

no wlasnie o tym pisze - te urzadzenia na nadfiolet to zamiast ozonowania gabinetow, ale jak sa puste. pacjent i lekarz wychodza, wlaczaja na iles tam czasu i wchodzi nastepny. ale w mojej klinice dentystyczniej maja to od dawna, moze nie robili tego po kazdym pacjencie, bo nie bylo potrzeby, ale co jakis czas tak. wiec na cene uslugi nie powinno wplynac.

Tak ale ozon ma rozkład połowiczny więc rozkłada się na tlen. Akurat temat znam doskonale. Długotrwało na człowieka szkodliwy.

1 polubienie

Masz rację. Ogólnie lepsze są na UVC ale… nie docierają wszędzie jak ozon. Ich wyższość polega na tym że można wejść po wyłączeniu. Po wyłączeniu ozonatora nooo to z 30 minut.

2 polubienia

Aha koszt ozonatora takiego na 15 min ozonowania to 2000 pln jednorazowo.

1 polubienie

Ozonuje się same puste karetki, ludzi nie, nawet na krótki czas

1 polubienie

A to tak prawda. ale trzeba je wywietrzyć po ozonowaniu. Ale nie wolno ozonować pomieszczeń jak sugerował diabełek w trakcie zabiegu.

1 polubienie

Sam generator ozonu jest tańszy niż ta usługa, znajomy opyla po 1 000 zł z serwisem