Byłoby dla Ciebie atrakcyjne obejrzenie całej Ziemi z samolotu

pasażerskiego, w czasie jednej doby, za niewielkie pieniądze?

Z pomocą internetu można to uzyskać nawet darmo, tu widok równoleżnikowy połowy Ziemi w czasie pół doby.

  • Nie
  • Tak
  • Trudno powiedzieć
  • Mam jeszcze inne zdanie nt. temat

0 głosujących

1 polubienie

Ja takie oglądanie realizuję w przyspieszonym odtwarzaniu, ale mam je tylko dwukrotne przyspieszenie odtwarzania, choć dobre i to.

W necie mnie nie interesuje.
A po dwoch godzinach lotu to zwykle zaczynam sie nudzic.
Widoki nie pomagaja, choc nie powiem, miejsce przy oknie to lubie tez i w pociagach, i autobusach.
Podobno nie sa najbezpieczniejsze w razie wypadku, ale co tam.

A leciałeś kiedykolwiek?

1 polubienie

Ale te samoloty już nie latają. Zawsze chciałem polecieć Concorde, to był jedyny pasażerski samolot, z którego pokładu widać było krzywiznę Ziemi…

1 polubienie

Wyobraź sobie @zołzo, że na 99 % latałem samolotami wcześniej od ciebie i tu innych, bo firma mnie wysyłała służbowo do serwisowania polskiego eksportu w latach 70-tych…

Świat byłby piękny bez człowieka

2 polubienia

chyba antkami

Nie przesadzaj, w latach 70 jeszcze byly tupolewy i iliuszyny.

on ich nie widział.

Jakby Kolega @harmonik podczas czytania tych wszystkich mądrych książek, które do tej pory przeczytał, trzymał je nie do góry nogami , to zapewne wychwyciłby, że:

  • pół Ziemi, to 20 000 km
  • Boeing 747 leci z prędkością ok.933km/h
  • doba ma niezmiennie 24 godziny, z czego wynika, że jej pół, ma tych godzin 12.

Policzmy więc : 12h * 933km/h = 11 196 km.

. trzymając kalkulator do góry nogami, wynikiem jest 96 111 km, ale tu jesteśmy już w 1/4 drogi na Księżyc.

5 polubień

Fajna opcja edycji tekstu

2 polubienia

Tobie nie pomoże jakiekolwiek trzymanie i czytanie książek, bo masz problem z logiką, z której wynika, że w tym pytaniu chodzi o wytrzymałość pasażerów na długie loty, a nie o pie*doły. Można lecieć krótszą trasą niż po równiku, a i tak go mieć w zasięgu wzroku, czyli jakby okrążając Ziemię.

To nie były tanie rzeczy Panie. 10k baksów.
Concord stoi przy paryskim lotnisku Charls de Goule. Na własne gały widziałem. Taki trochę większy Mig21.

2 polubienia

Ale ponoc lepiej w Concorde karmili niz w Mig-u.
A , bo cos mi sie po glowie tlucze, ze ruskie tez sie przymierzali do naddzwiekowego samolotu pasazerskiego?

2 polubienia

Mieli. Tu144.

.ale spadł na pokazie zanim zdołał kogokolwiek przelecieć. :grinning:

2 polubienia

Mieli Rosjanie pierwsi takiego naddźwiękowca (Tu-144), ale ci z Zachodu doprowadzili do ich dwóch katastrof, gdy Rosjanie go prezentowali do sprzedaży za granicą.

Dwa Concourdy stoją w Muzeum Techniki w niemieckim Sinsheim, widać je z A4 na trasie z Kolonii do Frankfurtu. Fantastyczne muzeum, dnia nie starcza, żeby wszystko zwiedzic. Mają tam samoloty z II wojny, są Ubooty, można zwiedzać je od środka. “Parę” autek też można z bliska obejrzeć.

3 polubienia

Od czasu do czasu urządzam sobie takie “internetowe” wycieczki. Niedawno dość dogłębnie zwiedziłem Kiribati m.i. wioskę Poland a w realu zrobiłem dziś 50km rowerem wzdłuż dawnego Muru Berlińskiego.
Tydzień bez podróży to tydzień stracony …

2 polubienia

Też go widziałem, tylko kto go w takiej pozycji nienaturalnej postawił? :wink: