Chcielibyście mieszkać w tanim domu?

Dom ma piwnicę, na parterze salon z kuchnią, na piętrze łazienkę i jedną sypialnię, na poddaszu dwie następne mniejsze sypialnie. Powierzchnia mieszkalna 55 m2. Okna tylko na jedną stronę; dom styka się ‘plecami’ i bokami po obu stronach z podobnymi domami. Parking na ulicy przed domem. Ogrodu brak, drzwi wejściowe wychodzą prosto na chodnik. Cena nowo wybudowanego domu (stan deweloperski plus zamontowane grzejniki, gniazdka, podłogi, drzwi wewnętrzne, ściany otynkowane i wygładzone) do 200 tysięcy zł, rata kredytu około 1000 zł miesięcznie zależnie od wysokości wkładu własnego.

A może coś musiałoby być w okolicy, żeby was przekonać - co na przykład?

Na pewno nie chcialbym mieszkac przy samej ruchliwej ulicy.
A co do reszty to trzeba by zobaczyc jakie jest wyposazenie, jakie rozmieszczenie, itp.
Natomiast na pewno wolalbym dom, niźli mieszkanie.

3 polubienia

Pasuje mi wielka płyta w której mieszkam od wielu lat. Blokowisko ale ciche, czyste i zielone. Brak głośnego sąsiedztwa. Wszystko blisko.

4 polubienia

Plaza, morze i teren spacerowy. Jako drugie. Lub takie w miescie jak na weekendy masz podmiejska rezydencje. Bo 55m na tyle pomieszczeń to jawi mi sie klitkami wielkosci kojca dla miemowlaka

1 polubienie

Gdybym mial wybor,mieszkanie w bloku,a ten dom.
Napewno wybral bym dom,
Ale to juz mam za soba,juz chyba nie bede zmianial lokum.

2 polubienia

Styka się czyli są połączone ?

1 polubienie

Ty to masz mala rezydencje nie dom.

Ulica przed domem nie jest ruchliwa - to taki odpowiednik ulicy osiedlowej, być może nawet dostępnej tylko dla mieszkańców. Jak to wpływa na twoją ocenę?

No bez przesady,tylko 160m2
Na tutejsze warunki,to domek kampingowy.

A ciche, czyste i zielone osiedle małych domów, które ma wszystko blisko - też by ci pasowało?

Na pewno na plus.

1 polubienie

Ale po co? Dom to skarbona bez dna. Kosisz, opalasz, odśnieżasz. Trzeba mieć czas, zdrowie i hajs.

1 polubienie

Tu gdzie mieszkam juz nie. Cena terenow bardzo wysokie.

2 kilometry od morza może być?

55 m2 to całkiem przyzwoita powierzchnia użytkowa: starczy na 20 m2 salon/kuchnię, jedną sypialnię 15 m2 i dwie sypialnie po 10 m2. Łączna powierzchnia - ze schodami, łazienką, piwnicą itp. - to około 100 m2.

Dom ma być w założeniu tani, więc bliżej morza ani większy nie może być.

Tak, są konstrukcyjnie połączone: sąsiadujące domy dzielą ściany zewnętrzne, z wyjątkiem ściany przedniej.

W miasteczku nieopodal,musial bym zaplacic dwa razy wiecej.
Ale dla nas dziadkow idealne miejsce.
Cisza spokoj,gory,lasy,ogrod,czegoz nam wiecej trzeba.
Sklepy blisko,bar blisko,zyc,nie umierac.

Piszesz o powierzchni uzytkowej? A to zupelnie inna sprawa. To juz nie najgorsze rozwiazanie. Cenowo tez.

2 polubienia

W opisywanym przeze mnie domu nie ma co kosić, bo nie ma ogrodu. Ogrzewanie jest tanie, bo dom jest mały i z prawie wszystkich stron otoczony sąsiadami, którzy przy okazji działają jako darmowe docieplenie. Odśnieżenie tych kilku metrów kwadratowych chodnika, które są przed domem trwa góra kwadrans, ulicę odśnieża miasto. Czy to wpływa na twoją ocenę?

Za darmo wezme.

1 polubienie

Brak ogrodu mi by przeszkadzał, ale jeżeli miałabym blisko park lub inny zielony skwerek, gdzie można pospacerować, to ok.
Okna na jedną stronę to wybawianie, mniej sprzątania :wink:
Uważam, że nie jest drogi.

2 polubienia