Chcielibyście mieszkać w tanim domu?

To plus dwieście kawałków, i może być twój… :wink:

Wolę Alternatywy 4.

1 polubienie

Jak by je można jeszcze ulepszyć, ale nie podnosząc ceny?

Nie może być drogi, skoro ma być tani… :wink:

Okna na jedną stronę nieco utrudniają wentylację, bo nie da się zrobić przeciągu. Czy to wpływa na twoją ocenę?

Ma to cos w rodzaju sieni/ przedpokoju? Bo takie bezpostednie wejscie z ulicy do fomu bywa przy paskudnej pogodzie delikatnie mowiac niekomfortowe.

1 polubienie

Co mogłoby podnieść twoją ocenę jeszcze bardziej, pod warunkiem że nie podnosi również ceny?

Wentylacja pionowa i wyciag w kuchni i lazience

1 polubienie

Malutki przedsionek, akurat taki żeby weszła szafka na buty i wieszak na kurtki - spokojnie się zmieści.

Uważam to za minimalny standard, niewart nawet wzmianki… :wink: Poza tym jest chyba wymagany przez przepisy budowlane, więc i tak by musiał być.

1 polubienie

Nie ma opcji, nie zawsze chodzi o to żeby bylo tanio. Dom to miejsce naszego życia i męczenie się nie ma sensu

1 polubienie

Ja to niestety jesli chodzi o to co jest standardem a co nie to do konca sie nie orientuje. Widzialam takie rozwiazania zagospodarowaniapowirzchni, ze dlugo trzeba by myslec i to abstrakcyjnie, zeby tak zrobic. Ale czesto okazywaly sie byc funkcjonalne.

1 polubienie

Dom z jedną łazienką i bez maleńkiego ogródka i tarasu ? Odpada, to już w bloku wolę mieszkać.

1 polubienie

Ja bym chciał tanio… nad oceanem. Cały rok pogoda. Ogrzewać nie trzeba… Taki plan :wink:

1 polubienie

To tzw. szeregowiec. Ja osobiscie tez wolalabym bez tej bieganiny po schodach😁

1 polubienie

Bez ogrzewania nad oceanem? Chyba Indyjskim i w strefie subtropikalnej?

1 polubienie

I dlatego Polska żąda dostępu do oceanu! :wink:

2 polubienia

U mnie w mieście sporo takich dzielnic z szeregowcami , tyle , że mają okna z przodu i tyłu domu , jest spory podjazd plus garaż , za domem ogródek .
Gdyby mi ktoś taki dom dał w prezencie , to jakoś zniosą brak łazienki na parterze, kredyt i bym na taki nie wzięła.

1 polubienie

Nie ma nic za darmo. O ile więcej wolałabyś się męczyć w pracy, żeby móc się nie męczyć w domu?

1 polubienie

To może park z placem zabaw w ramach osiedla? Domy i tak by stały ciasno obok siebie, miejsce się znajdzie.

1 polubienie

Szeregowiec…

Nie jestem miłośnikiem schodów.
Domy parterowe są niewiele droższe. Prostsze w konstrukcji.
No potrzebują sporej działki - to też czasem kosztuje.

Nie jestem też zwolennikiem małych pokoików. Zbudowałem w życiu trochę domów. Niestety 95% z nich było własnie zaśmiecone takimi klitkami. Ludzie wychowani w bloku nie potrafią widocznie inaczej…

Jesli chcesz wiedzieć to moim zdaniem optymalny dom ma:

  • kuchnię z jadalnią (to centrum domu) tu też mogą goście usiąść, jest duży stół , starczy 20 m2
  • pokój wypoczynkowy (nie nazwałbym go salonem) - z kominkiem jak ktoś lubi, ew. TV - sofa, fotele, biblioteczka - też 20 m2 starczy
  • minimum 2 sypialnie - po 12 m2 każda
  • 2 łazienki
    Czyli ok. 75 m² i jest komfortowy dom…
1 polubienie