Choć motoryzacja nie jest harmonijna

W jednym z chwilowo dwóch moich aut, wczoraj coś cicho, ale wyraźnie dawało się słyszeć modulowany sygnał od czegoś nieprawidłowego. Zawitałem do dwóch mechaników, ale oni nie słyszeli żadnego takiego sygnału, co świadczyło o ich niezbyt dobrym słuchu.

Wpadłem na pomysł, aby wspomóc się 25-letnią córką drugiego z nich, czy ona by ten cichy, ale wyraźny dźwięk słyszała… Pomysł okazał się strzałem w 10-tkę, bo ona nie tylko, że go słyszała, ale jeszcze wyczaiła, że pochodził od przełącznika gaz/benzyna. Sprytna i dobra dziewczyna, młoda matka.

1 polubienie

Mechanicy mają skrzywienia mechaniczne. Są trochę jak Freud, rzadko słyszeli sprawny samochód, bo trafiają do nich tylko zepsute :wink:

5 polubień

Refleksja z tego całego zdarzenia może być taka, że mechanicy mogą być dobrzy i kompetentni, ale przy pogorszonym słuchu nie zawsze mogą pomóc.

Muszę koledze pogratulować słuchu.

2 polubienia

Po pierwsze, oszczędzałem go, nosząc w bardzo hałaśliwej pracy cały czas słuchawkowe ochronniki słuchu, nawet niezbyt przestrzegając wymóg zamocowania ich do kasku chroniącego głowę…

Po drugie, znam sposób dbania o słuch preferowaniem odżywiania owocowego, zwłaszcza jabłkowego. W okresowych badaniach kontrolnych, mój słuch ze względu na wiek i hałas, uchodził wśród medyków za ewenement.

1 polubienie

Cześć @harmonik, co słychać :joy:

2 polubienia

Stuki w silniku. :smile:

3 polubienia

Postarałeś/liście się z tym serwisem. Moje uznanie.

2 polubienia

Widzisz mój mechanik każdy szum słyszy.

1 polubienie