Choinka nowoczesna, czy tradycyjna?

A skoro o choinkach, to może jeszcze jedno pytanie. Czy choinki macie tradycyjnie, pstrokate, “wystrojone jak choniki”, czy może te nowoczesne, np złote, białe, w jednej tonacji?
A może własnoręcznie robicie jakieś ornamenty? (inne niż łancuch z kolorowego papieru?) :smiley:

1 polubienie

Różnie, miałam pstrokate, gdy dzieci były małe. Większość zdób corocznie robiona. Później miałam etap jednokolorowych, następnie tylko słomiane ozdoby, teraz łączę kolory, ale ze dwa, góra trzy z jednym dominującym. Trochę robię sama, ale raczej wieńce (adwentowe i świąteczne, choinki z wikliny, stroiki, bobki 3D (nie na choinkę a na stojaczek na stół), reniferki. No i własnoręcznie robione kartki, czekoladowniki itp.

1 polubienie

Tradycyjne. Bombki czerwone i złote.

2 polubienia

Mam choinkę pstrokatą za wyjątkiem lampek - wszystkie są białe w ciepłym odcieniu.

Moim zdaniem mody typu, że bombki muszą być duże albo białe, są wymyślane po to, by zachęcać ludzi do kupowania nowych ozdób, mimo że stare nie zdążyły się jeszcze zużyć.

2 polubienia

Reklama dźwignią handlu. Cały marketing ma to za zadanie :wink:

1 polubienie

Przede wszystkim,prawdziwa.
Na ozdoby coraz mniej zwracam uwage…Kiedys trzeba bylo samemu cos zrobic,dzisiaj wszystko jest pod ręką…Co roku coraz wymyslniejsze i czesto,coraz ładniejsze…
Nie mam jakiejs jedynej koncepcji.Chyba co roku uklada sie to nieco odmiennie.

1 polubienie

ja mam dwie - jedna biala, wiec tylko udaje choinke i druga nieduza udaje nieco lepiej bo z zielonego plastiku.
miala byc zlota, ale nie dowiezli.
a w ogole to nie mam nic przeciwko dekoracjom choinkopodobnym - wrecz odwrotnie - niektore pomysly na “choinke” uwazam za kapitalne.
zreszta ku przypomnieniu? do XIX wieku kiedy sie choinki nie upowszechnily uzywano innych dekoracji z szopkami na czele,
zreszta tutaj choinki moze nie byc, ale szopka i stroik na stole obowiazkowo. co kraj to obyczaj
a jak juz przy szopkach? do rozpaczy doprowadzaja nmie szopki wiktorianskie w stylu - otoczone iglakami obficie oproszonymi sniegiem ze styropianu.
a kiedys robilo sie ozdoby na choinke - gwiazdki z paskow papieru mozna robic do dzis - i jakie ladne te paski mozna kupic? kolorowe, blyszczace… brokat tez “u chinczyka” do wyboru do koloru.

1 polubienie

Różnie to bywa. Pamiętam,że dwa lata temu choinka była ubrana na biało- czerwono,a w zeszłym roku niebiesko-biało -czerwono.

1 polubienie

Jak ma byc to tradycyjna. Sztucznych nie znosze.

1 polubienie

Zawsze kupujemy naturalną. I ubieramy, a to już różnie wychodzi. W zeszłym roku były czerwone kokardy, światełka i trochę drewnianych ozdób. Ja raczej lubię minimalistyczną, natomiast pozwalam córce decydować co chce kupić na te choinkę

1 polubienie

2 lata temu mielismy nietypową choinkę. Moj chlopak obwinął naszego misia kolorowymi lancuchami i posadzil go na taborecie :stuck_out_tongue:
W zeszlym roku kupilismy lichy swierczek w doniczce, jakies 40 cm. Myśleliśmy, że uschnie, ale niedawno ladnie odzyl i będzie w sam raz na święta :slight_smile: duzego pola do popisu z ozdobami na nim nie bedzie, bo mała powierzchnia ozdobna :stuck_out_tongue: będą malutkie lampki i moze obwiniemy go tez lancuchem.

1 polubienie

Ale fajnie, zupelnie prawdziwy!!!

To byl mis koala? :grin:

Niestety nie :stuck_out_tongue:

1 polubienie