Ciekawa pomysł w Afryce ... Mega pozytywny, który ma zatrzymać masę negatywnych kwestii w Afryce

3 polubienia

???
Czyli jakich?
I kto az tak pije?

Przede wszystkim pustynnienia Afryki a wręcz przywrócić roślinność w Sahelu co już ma miejsce, ale trzeba dokończyć ten pomysł. Dodatkowo ma pochłonąć dużo dwutlenku węgla z atmosfery ten mur lasu

Podobnie robią Chińczycy, aby ograniczyć ekspansję pustyni Gobi

3 polubienia

Chłopie,ŻADEN kraj afrykanski a spośrod tych skupionych wokolo rownika to juz w ogóle,nie jest zdolny do panowania nad swym terytorium lub kontrolowania granic.Żaden nie potrafi powstrzymac kłusownictwa a co dopiero mowic o sprawach powazniejszych…
Na serio.Zrobisz jak zechcesz ale zalecalbym ostrozniejsze przyjmowanie “genialnych tez” rodem z internetu.

3 polubienia

Wiadomo, że to jest problem :confused:

2 polubienia

Jestem w szoku…Na razie sobie gram i sie bawie ale chyba poslucham geniusza bo mi sie to w glowie nie miesci.
To brzmi jakby cesarz Bokasa,bynajmniej nie świetej pamieci,zechcial laskawie kiedys lecieć w kosmos…

1 polubienie

Projekt wspiera między innymi UE aby przeciwdziałać imigracji z Afryki

2 polubienia

kolejna utopia.
nie raz obserwowalam mieszkancow tamtejszych okolic jak trafili do Europy - zeby oni tyle energii co traca lazac po plazy i sprzedajace podrobki i inna tandeta wlozyli we wlasnym kraju w zrobienie czegkolwiek?
niewielu znam czarnoskorych, ktorzy wezma sie do normalnej pracy - a jesli juz na takiego trafisz to najczesciej moze sie okazac, ze po hiszpanski mowi od urodzenia bo przyjechal z Ameryki…
jakis czas temu popularne bylo adoptowanie chinskich dziewczynek i dzieci z Afryki - ale to zwykle malutkie lub niemowleta, wiec krag kulturowy przodkow raczej ich juz nie dotyczy.
w koncu Puszkin tez byl prawnukiem Abisynczyka i jakos nikt go nie kojarzy inaczej jak z carska Rosja i wybitnym talentem literackim.

3 polubienia

UE przeciwdziala imigracji??? A od kiedy to,ja sie pytam???
Ha,ha…No to mamy niezly kabaret.
Przyrzekam ze na to spojrze :smiley:

W sensie, że się stara bo lepiej robić cokolwiek niż nic :wink:

1 polubienie

A pewnie!I gorąco bym popieral…Tylko ze ja w to nie wierze.Bo to jest sprzeczne z doslownie WSZYSTKIM,co UE prezentowala dotad.
Oczywiscie tylko krowa nie zmienia poglądow ale…Nigdy nie slyszalem aby UE powiedziala choc jedno rozsadne slowo w sprawie emigracji.

2 polubienia

@okonek
Afryka stawia na kobiety. To one korzystaja z finansowej zapomogi i otwieraja wlasne “przedsiebiorstwa”. Jedno na przyklad ciekawe szyja duze pufy do ktorych wklada sie zagotowana potrawe zeby sie dogotowala, inne produkuja artystyczno-ludowe stroje cieszace sie wielkim popytem poza Afryka. Mezczyzni zas sa za leniwi do pracy

2 polubienia

@anon52897632
Oni spieraja glownie kobiety, bo na mezczyzn nie ma co liczyc, kobiety sa tam bardziej odpowiedzialne i pracowite. Mezczyzni zadowalaja sie tylko udzialem w przyroscie naturalnym
Patrz moj komentarz dla @okonek

1 polubienie

Sam pomysł bardzo mi się podoba. Gorzej z realizacją… Natura jest potężna. Czytałam (widziałam?) coś o wyrzuceniu na zupełnie jałowy teren ton skórek pomarańczy. Na ugorze, po kilku latach zapewne, wyrosło mnóstwo roślin.

1 polubienie

Dkladniej w Kostaryce

3 polubienia

O, to, to! Tyle różności, że zapominam…

2 polubienia

To jednak nie Afryka.
Klania sie poprawnosc polityczna.Murzyn nigdy nie popracuje tak jak Indianin.Przyznaje ze jestem zaskoczony takim ujeciem ale nie miejscem.Kostaryka,poza miastami,kojarzy mi sie jedynie z iście brazylijskimi lasami i to w górach!Idealny kraj na survival,poki nie pojawią sie jakies"partyzantki"…

1 polubienie

Przeciwdzialaja niektore kraje. Maroko z Hiszpania ma umowe - my inwestujemy w Maroku, darujemy sobie kwestie Sahary Zachodniej, a wy pilnujecie zeby tak latwo nie bylo tratwa do Europy wyplynac. Podobnie jest z Senegalem i Kanarami.
Ale Europa jako calosc z tym sobie nie radzi. Ursula po Timmermansie odziedziczyła niezly burdel.

1 polubienie

Obiektywnie rzecz biorąc projekt jest ciekawy. Wszystko natomiast może się rozbić o realizację i nadzór. To jest kilkanaście państw, biednych, slabo rozwiniętych ze skorumpowana administracją. Ide o zakład, że w ciągu paru lat od zasadzenia te drzewa zostaną wyciete przez nieuczciwych plantatorów, kłusowników czy inne bandy.
Faktycznie nic sie o tym w Polsce nie mówi (az dziwne) mimo że trwa już to od kilkunastu lat. A może jednak rezultaty sa tak mierne że nie warto o nich wspominać?

2 polubienia

Wydaje mi się, że media mają “ciekawsze zapchajdziury” a kogo to w Polsce tak szczerze opchodzi. Tak samo o tej samej idei w Chinach się nie mówi, a Chińczycy chcą w ten sposób powstrzymać ekspansję pustyni Gobi. Podobnie nad morzem zawsze jest pełno drzew … :slight_smile:

Paradoksalnie lepiej byłoby ziemię uprawiać niż wycinać te lasy … Nie narobiliby się aż tyle a pożytek lepszy …

2 polubienia