Ciekawy artykuł, bardzo dużo ludzi chcialoby aby tak było w Polsce

Myślicie że to bardziej harmonijne od utrzymywania takich jednostek przez kilkadziesiąt lat ZA NASZE PIENIĄDZE XD w pokojach z wygodami?

2 polubienia

biedny Lukaszenka, moze jeszcze wzorem Chinczykow rodzina zaplaci za kule i amortyzacje pistoletu?

3 polubienia

Jeżeli nie muszą już organizować pogrzebu? XD

Moze i ciekawy, ale nie bede klikac
Opowiedz to swoimi slowami moze?

Wkrótce w polszy w ośrodkach dla lewaków.

w Chinach to pewnie nie - rynek przeszczepow jest chlonny.
a jak bialoruskie chlopaki zdrowe to tez by sie nadali.

1 polubienie

Jest napisane tam że po egzekucji ciała nie są zwracane rodzinie tylko zakopywane gdzieś w lesie więc rodzina już nie musi organizować pogrzebu, więc może mogłaby zapłacić chociaż za kule :rofl:

Dwóch braci w Białorusi około 20sto letnich zostało skazanych na strzał w tył głowy za zamordowanie jakiejs baby i przy okazji opisane jest jak wygląda kara śmierci na Białorusi i że nikt nie wie, nawet skazany, w który dzień umrze, dowiaduje się kilka minut przed wyrokiem, a po egzekucji zakopuja gdzieś ciała w miejscach też nikomu nie znanych xd

1 polubienie

Tylko dlaczego w cywilizowanym teoretycznie kraju stosuje sie sredniowieczne metody karania calej rodziny? Poprzez uniemozliwienie pochowku? To nie jest smieszne, to jest straszne.

3 polubienia

Myślisz że rodzina będzie płakać za jakimś potworem? No nie wiem xd

1 polubienie

Nie wiem, dla matki to zawsze beda ich dzieci.
A na temat Bialorusi to juz rozne rzeczy slyszalam, Korea Polnocna to jeszcze nie jest, ale mentalnie i pod wzgledem przyjemnosci mieszkania w systemie blisko. A czemu ludzie nie emigruja? Chc maja paszporty? Tez ucierpia ich bliscy.

3 polubienia

Białoruś historycznie, to najpierw Litwa i Żmudź, a po zaborach Polski, stała się Rosją. Państwem jest od niedawna, podobnie, jak Ukraina.

Tu nie o panstwowosc chodzi, granice sie zmieniaja. W koncu wyznawcy Allaha tez byli w Europie najezdzcami, a teraz posluguja sie retoryka al Andaluz, ze to ma byc ich. Chodzi mi o system panstwa Bialorus - polpluczyny stalinowskiego komunizmu, kierowane przez osobnika szczekajacego na trzymajacego smycz Putina i poslugujacego sie klasycznym terroryzmem panstwowym.

1 polubienie

Prawo jest prawem niezależnie czy za nasze i wygodne. Skoro przestępca ma lepiej niż poszkodowany, to każdy wybierze śmierć w odwecie za krzywdy. Taki naród przewrotny - każdemu się coś należy

Nie nam wyrokować - nie daliśmy im życia i nie do nas należy by je odbierać. To co można to myśleć dlaczego doszło do tragedii i jak temu zapobiec na przyszłość, śmierć nic nie zmieni

1 polubienie

W tej całej procedurze uwzględniając koszt kulki i amortyzacji broni widzę jedną ekonomiczną nielogiczność. Zakopywanie zwłok.
Przeciez to trzeba wykopać, zakopać, przyklepać, może trawą obsiać aby zamaskować - same koszty i marnacja. Bo czyż nie ekonomiczniej byłoby pozostały, spory jadalny kawał człowieka (po pobraniu nadających się organów oczywiście) skierować do normalnej konsumpcji?
Proszę mi wybaczyć ten pomysł racjonalizatorski, ale jest on chyba w duchu tego co się tam (albo jeszcze gdzie indziej) dzieje.

2 polubienia

Tak, bardziej ludzkie jest posadzenie nawet takich na dożywocie. Chociaż nie jest powiedziane, że jest możliwość resocjalizacji, w końcu to gówniarze.
Jednakże jestem zwolennikiem tego, żeby więźniowie pracowali na swoje utrzymanie.

2 polubienia

Jak bierzemy pod uwage teorie spiskowa, to moze faktycznie juz organy sprzedane? Z konsumpcja to nalezy uwazac ze wzgledu na priony

3 polubienia

@GumowyKrokodyl
Dzieki za wyjasnienie
Jestem ogolnie przeciw karze smierci - takim zbrodniarzom´powinno sie dawac wiezienie o zaostrzonym (i to bardzo), tak ze by woleli nawet kare smierci)
Tymczasem u nas wiezienia czasem przypominaja hotel i to tez nie jest dobre

2 polubienia