Ciekawy materiał na temat II wojny światowej ... A raczej dyskusja

I jestem ciekaw co by dodał do tej dyskusji @birbant

Mój osobisty komentarz:

Nawet jeżeli Andersen wiedział już, że połowa Polski została sprzedana przez Churchilla Stalinowi to i tak jego motywy walki pod Monte Cassino we Włoszech można moim zdaniem umotywować tym, że chciał On, żeby Polska została jak najszybciej po wojnie …

Chociaż już tyle lat minęło od wojny to w polsce jest więcej esesmanów niż w trakcie okupacji

1 polubienie

A ja jestem nazi pacyfistą i w żadnej wojnie brać udziału nie będę

1 polubienie

To, że jeszcze nie żyjemy w obozie koncentracyjnym to zawdzięczamy tylko temu, że każdy współczesny esesman ma swoja własna partię polityczną.
Jak sie kiedyś przestaną kłócić, który z nich jest lepszym esesmanem i zaczną współpracować to mamy przekichane

1 polubienie

Dla jasności dodam, że są płci obojga żeby przypadkiem zaraz sie jakaś nazi feministka do mnie nie przykleiła ze swoją ideologią

Po 15 minutach tego gadania, mam dosyć. Ale mimo to, jutro obejrzę do końca, może coś mądrego powiedzą? Bo to co ten Bartosiak wymyśla, mam na myśli pierwsze 15 minut, to chyba on o innej wojnie mówi. Teraz mi się już nie chce, ale jutro odniosę się do tego, bo chcę sprawdzić, jak daleko posunie się w swoich teoriach. A ten młody, po prostu promuje swoją książkę.

Atlas przedstawiony, to ja dobrze znam, bo uczyłem się z niego.

2 polubienia

Jest jeszcze kilka odcinków, gdzie ktoś inny się wypowiada na temat kampanii wrześniowej będąc gościem u Jacka Bartosiaka

Słuchaj kolego:

Prawdziwi historycy, od których możemy się uczyć i, od których ja się uczę, nie występują na YT.

Ci, którzy na YT się produkują, to taki plankton, od którego nic się nie nauczysz. To, co przedstawiają może być wiarygodne dla tych, którzy o przedmiocie pojęcia nie mają.

Oni lansuję siebie, nie naukę, choć jest kilka wyjątków potwierdzających regułę.
Ale, jak to wyjątki, to jest rzadkość.

6 polubień

Co do początku 9 minuty to sam pisałeś, że Hitler był kryptopsychopatą, ale do końca nie wiem jak postępowało rozeznanie psychiki Adolfa Hitlera …

Z drugiej też strony, Wielka Brytania i Francja długo lekceważyły kwestię Hitlera, tak więc chyba musieli uważać, że nie będzie tak źle jak było … (?)

Poza tym wiadomo, że politycy każdego kraju inaczej kalkulowały sytuację …

Przeczytaj, co napisałem powyżej.

1 polubienie

kryptopsychopata…
ulala.

1 polubienie

"Charakteryzuje się trwałym wzorcem lekceważenia i łamania norm społecznych oraz praw innych ludzi.

Ale mamy problem z esesmanami bo oni nie łamali norm społecznych w dodatku nie łamali praw innych ludzi co najwyżej podludzi a o tym nic nie ma w definicji, że nie można łamać praw podludzi

1 polubienie

Te definicje z wikińskiej pedii są dziurawe jak durszlak i chyba służą jedynie do przesiewania ludzi od podludzi

Krypto czyli utajniony … :confused:

Fajnie by było jakbyś jutro napisał z czym się konkretnie w tych wypowiedziach nie zgadzasz :wink:

1 polubienie

Mylisz się.
Krypto nie oznacza utajony tylko, że był z kryptona jak supermen.
Ale supermen był zoofilem i dlatego bronił ludzi

Nawet nie musze oglądać żeby powiedzieć ci, że sie z niczym nie zgadzam ale to dlatego, że lekceważe normy społeczne i prawa innych ludzi

Czyli zasadniczo mów mi hitler ksywa supermen

1 polubienie

O kurde …