Co bierze papież?

Papież mówi trochę jak i Francuzi, którzy są zachwyceni owocami i bogactwem kultury rosyskiej. Mam wrażenie, że im dalej od Rosji, tym większa sympatia do nich. Mam kumpla z Libanu, i niestety, nie umie ukryć sympatii do Rosji, i ma dużo żalu do Ukrainy…

2 polubienia

Zal do Ukrainy i ZSRR to moga miec potomkowie tych co przezyli Wołyń.
A Liban to zdaje się obecnie jest na poziomie gospodarczym krajów piatego swiata? Miedzy innymi dzięki radosnej polityce Francji, ruskich (Syria) i ogolnej niemocy wszystkich organizacji miedzynorodowych od II wojny razem wzietych.
No ale latwo widzi się źdźbło w oku blizniego…

2 polubienia

I dalej swoje…
Ciekawe jakby jemu z tylka ten fragment wyciągnęli?

Obrzydliwa tradycja nie rozrózniania zła od dobra.
Stawiająca pod jednym pregierzem sprawców i ofiary.
Podłość!
To jest proste PLUCIE W TWARZ każdemu obrońcy ojczyzny w historii.A ten nasz który w 1920,szedł z krzyżem w ręce,na bolszewickie ścierwo to juz chyba szatański pomiot,tak?
Tak mam rozumieć twoje zwyrodnienie,towarzyszu papieżu?
Nie da sie tego wytłumaczyć.
Papież zaczął z bardzo wysokiej półki,jako czlowiek kultury,czego nigdy wcześniej nie było…
Okazuje sie ze to bez znaczenia!
Ten papież nawet bluzni przeciwko objawieniom fatimskim.Jest tchórzem na miarę tej myszy z czasów II wojny…
Pluje w twarz wlasciwie każdemu kto przeciwstawia sie złu.Relatywizuje [co jest chyba najgorsze] nie nazywa po imieniu…
Dotąd myślałem że to potworne barbarzyństwo wynika z polityki i chęci zachowania wplywu.Teraz nie wiem…W ten sposób papież traci wszystko a nie zyskuje poparcia cerkwi.Jest kimś w rodzaju żydowskiego kapo w Auschwitz.
W dodatku gardzi ofiarami wojny a to juz coś nowego!Tego nie było nawet w średniowieczu :rage:
Nie jestem rysownikiem ale przyszedl mi do glowy taki plakat.W koncu Polska to szkoła plakatu.KIEDYŚ,jesli znowu ktoś wszystko przeczyta wspak…
Oto czerwonoarmista zdziera skóre z polskiego oficera a nad nimi unosi sie papież,plus balonik:“więcej,głebiej,mocniej”.Bedzie"świętość" :confounded: :angry:

5 polubień

W tej samej Ameryce w ktorej tzw.teologia wyzwolenia,otrzymywała publiczne,PRZED CALYM ŚWIATEM połajanki od papieża???
Delikatnie mówiąc,coś tu nie gra :face_with_raised_eyebrow:
Dla mnie to jest jedynie forma walki o jedność chrześcijaństwa.Wydaje sie że to nie może byc prawda by takie"nic"było powodem tolerancji wobec zła.
A jednak!
Modlitwa o jedność chrześcijan w oparciu o slowa Chrystusa…Odwrócenie sie od sowieckiego barbarzyństwa,tylko pogłębiłoby ten podział.Po ludzku ale najwyrazniej nikt tu nie wierzy w moc boską… :face_with_raised_eyebrow:
A podłość jak widać,nie zna granic.
Ofiara wojny wyciąga rękę w błaganiu o pomoc…
A co otrzymuje?
To,poza zbrodniczym islamem,dotąd nie mieściło sie w granicach żadnej religii…
Ciekawe jaki stos jeszcze zapłonie w potrzebie tej"jedności"

4 polubienia

Im dalej od Rosji tym mniejsze o niej pojęcie

1 polubienie

Znakomite słowa człowieka wrażliwego na wiarę, dobro i zło. Papież się stał jakimś sofistą jak dla mnie, czasami duże pięknych rzeczy potrafi powiedzieć na temat człowieka i jego wartości, lecz zdarzają mu się działania i słow, które są zupełnym nieporozumieniem. Czyli co, wszystko co mówi, to tak jak by nie widział naprawdę większego sensu całości.

3 polubienia

Czyzby wiedzial wiecej niz biedna parafialna owieczka?

1 polubienie

Statystycznie horoskopy sprawdzają się znacznie częściej niż modlitwy. Niejeden człowiek może dać świadectwo prawdziwości horoskopu.

2 polubienia

Tak sie składa że pracowałem ponad kwartał u różdżkarzy.Zaskoczysz mnie czymś?
Bo jakoś nikt nigdy nie podejmowal tutaj tematu Junga ani tym bardziej,Weresa…
Pomijam juz fakt że o modlitwie nie wiesz najwyrazniej nic.
Zresztą skąd masz niby wiedzieć? :roll_eyes:

W swoim młodym życiu, modliłem sie bardzo wiele razy w różnych intencjach. Nigdy nie zdarzyło się, by choć jedna modlitwa została wysłuchana. Za to horoskopy, przynajmniej częściowo - całkiem często.

1 polubienie

A jeśli chodzi o modlitwy, nic tak do mnie nie przemówiło jak poniższy obrazek:

1 polubienie

Horoskopy to omijam szerokim łukiem.
Jeszcze zaden mi sie nie sprawdzil
A istnieje cos takiego jak sugestia. Specjalitami w jej wykorzystaniu bywaja “zawodowcy” od wrozenia :joy_cat::joy_cat::joy_cat:

1 polubienie

Nie tyle sugestia, ile tzw. “myślenie magiczne” - to termin z psychologii wiary w skuteczność różnych nadprzyrodzonych przepowiedni i wróżb.

3 polubienia

To prawda. Pomoc humanitarną dostarczają głównie Polacy, Szwedzi i Niemcy. A pozostałe państwa jakby mniej

Watykan przynajmniej pomaga sprowadzać ochotników z Meksyku czy Brazylii a to już coś

2 polubienia

No nie tylko, kraje UE sporo dostarczaja, ale faktycznie koordynacja i jednak zarzadzaniem dalszych transportow na teren Ukrainy juz zajmują się panstwa graniczace bezposrednio
Podobnie jak ruchem uchodźców w glab Europy.

1 polubienie