Co brzmi śmieszniej wg. Was?

Dwie nazwy paskudnych robali, na których widok mnie aż trzęsie ale mój lekko wstawiony chłop zażyczył sobie bym zapytała :sweat_smile:

  1. Turkuć podjadek
    Czy
  2. Pływak żółtobrzeżek

… Ja nie komentuje :joy:

Pragnę zauważyć, że określane jako paskudne turkucie podjadki i pływaki żółtobrzeżki, też zapewne trzęsą się z obrzydzenia na widok obserwującego ich człeka.

5 polubień

u mnie karaluch bije wszyskie robale na glowe.
a turkuc tez paskudny.
choc smieszniejsza nazwa od plywaka.

2 polubienia

Wybacz, ale uczucia robactwa mało mnie interesują :slight_smile:

Pływak żółtobrzeżek potrafi pływać i ma brzeg w kolorze żółtym. Więc turkuć bezapelacyjnie zwycięża bo chyba nikt nie widział aby coś podjadał (wg takiego znaczenia słowa jakie znamy).

Osobiście stawiam na zyzuś tłuścioch
image

3 polubienia

Nie przed snem!!! :slight_smile:

2 polubienia

My chcemy tensora!! Tensor wróć! Wszyscy czekamy :rofl:

1 polubienie

Turkoć podjadek obrzydliwszy, wierz mi na słowo :wink:

1 polubienie

Turkucia znam osobiście, zeżarł mi korzonki fasolki i zostawił po sobie larwy :frowning:
Jest brzydki, ale nazywa się ładnie :), turkuć -podjadek, jak Tadek-niejadek :slight_smile:

1 polubienie

Turkuc to jakis krewny swierszcza o ile pamietam. Zasadniczo w przyrodzie spelnia role odkurzacza bo wszystkozerny, a ze przy okazji korzenie podgryza? Cieplo lubi a roslinki cien daja.
W kwestii cieplolubnosci dorownuje turkuciowi podsiadkowi pospolicie zwanym kotem domowym.:blush:

1 polubienie

TURKUĆ-bo brzmi śmieszniej dla mnie,
bo co to znaczy “turkuć”?
To od Turka czy tura ?

1 polubienie

Od turlania…

1 polubienie

.niech sobie podje, bo mizernie wygląda ten turkuć.

2 polubienia

Dobrze mu ze slepkow patrzy…

Że jak podje, to się turlał będzie?

1 polubienie

Wygrałaś :joy:
Jakbym go zobaczyła, skończyło by się pewnie piskiem na cały blok i zawałem serca :zipper_mouth_face::sweat_smile:

1 polubienie

Ma szlaban na internety :yum:

1 polubienie

A turkuć to czasem nie grzyb?

Ani jedno ani drugie :upside_down_face: