Co do urozmaicenia zupy krem (u)? Nie makaron i nie grzanki

Jakieś propozycje?:stew::ramen::bowl_with_spoon:

1 polubienie

pokruszone orzechy lub fistaszki (jesli nie masz uczulenia)
cos podsmazonego na chrupko na oliwie - zalezy od zupy - jakies jarzyny, pieczarki.
nawet platki kukurydziane w niewielkiej ilosci do niektorych kremow pasuja.

1 polubienie

No to nie wiem bo dla mnie właśnie głównie grzanki.No i zawsze mogą byc grzyby lub pieczarki.

1 polubienie

Można dodać pokrojone w kostkę warzywa, prażone nasiona. Czasami dodaję łuskane orzechy laskowe. Należy je dodać na jakiś kwadrans do lekko gotującego się kremu, wówczas z lekka zmiękną, jednak nie tracąc całkiem chrupkości.

1 polubienie

sprobuj z platkami migdalowymi podpieczonymi na suchej patelni.
zreszta nie wiem czy w GB sa, ale mozna kupic gotowe.

1 polubienie

Ba!Nie mam bladego pojecia :smile:

1 polubienie

poszukaj na polce z orzeszkami - ta postac migdalow jest dosc popularna, u Ciebie to cos takiego chyba bedzie? tylko sprawdz, zeby bez cukru byly.

1 polubienie

Nigdy sie dotąd nie zatrzymywalem przy półkach z"paprochami"[te wszystkie płatki,ziarna i inne wysuszone :upside_down_face:].Ale opakowanie rozpoznaje.

2 polubienia

to jeszcze poszukaj obranych pestek z dyni - tez do zupek kremow dobre :wink:
a to bedzie na pewno, bo pamietam, ze jak mieszkalismy niedaleko Gibraltaru, to w tamtejszym hipermarkecie kupowalism tego na tuziny torebek - tak do pochrupania zamiast orzeszkow do andaluzyjskiego wina typu sherry :wink:

To jest bo moja zona rok temu to wytropiła…Ja w te rejony sie nie zapuszczałem nigdy :joy:

1 polubienie

@okonek @czarny_rycerz @collins02 Zdecyduję się na prażone nasiona. Mam w domu pestki dyni, słonecznik i orzechy laskowe.

2 polubienia

Brakuje apetytu i szczypty głodu.

2 polubienia

Groszek ptysiowy (ale pewnie już ktoś napisał…)

1 polubienie

To rodzaj grzanek.

1 polubienie

Może i tak, dla mnie nie…

bo to sa kuleczki ciasta, twardsze od grzanek

1 polubienie

Chyba znam jakąś inną wersję…

cos takiego?

1 polubienie

Np w polsce w biedrze można kupić tzw blanszowane. Ale nie za często je widzę.

ryż preparowany?