co kolekcjonujecie?

tak po dobroci, wiem, macie handicap, bo kolega @collins02 na wakacjach i da nam popalić po powrocie
edit:
dobra materialne dla uściślenia pytania

3 polubienia

Dobre wspomnienia z całego życia;)

2 polubienia

to jest naturalne. mi chodzilo o materialne

Zdjęcia, coby nie zapomnieć tych wspomnień :smile:

3 polubienia

to juz cos
ile ich jest?

Majac na uwadze dzisiejsze mozliwosci techniczcne i chociazby konto google, to razem z partnerka mamy ich setki, jak nie tysiace…

Magnesy na lodówkę, kiedyś zolnierzyki ołowiane mam ich całą kolekcje.

3 polubienia

Jakos nie zauwazylam u siebie tendencji do kolekcjonowania dobr duchowych…) A co do kolekcjonowania: jak bylam dzieckiem to znaczki. Ksiazki to caly czas (teraz sie powstrzymuje…). Poza tym ma malutka kolekcyjke obrazkow (no, Monety to nie sa…), troche siwakow (w pokoju, bo bardzo lubie!) i troche tzw “wloclawka” bo tez bardzo lubie. To ostatnie zdobi przedpokoj.

1 polubienie

Dziewczynka i zolnierzyki??? To jeszcze przeciez nie bylo gender :slight_smile:

1 polubienie

Dla syna @elsie :grinning:

1 polubienie

Aaaa, to jasne! Mialam kiedys smieszna przygode: ide do szkoly, przede mna kolezanka z kwestura (pani juz w leciech) i kopie kapsel. Podchodze i pytam w czym rzecz. “To dla wnuczka, ale wstydte sie podniesc”. Odpowiedzialam, ze ja sie nie wstydze i podnioslam…:slight_smile:

2 polubienia

Winyle z muzyką latynoską. Sprowadzam z całego świata. Niekiedy patrzę w w namierzanie i zazdroszczę im marszruty :wink: Czasami też przynoszą ze sobą ciekawe historie…

2 polubienia

Ja mam bardzo dużo książek i wciąż ich więcej, lecz w ogóle nie pomyślałem że je kolekcjonuję. Nie wiem ile mam książek teraz… na pewno więcej niż półtorej tysiąca.

2 polubienia

No to juz ladna kolekcja! Ja musialam zrobic selekcje, ale to byla tzw. wyzsza koniecznosc…

1 polubienie

Właśnie ja tego nie traktuję jako kolekcję. Po prostu kupuję, czytam i mam.

edit: Co najwyżej zabezpieczam się przed tekstem: Nie czytasz? Nie idę z Tobą… :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Ha! Przeciez nie zaczynamy od stwiedzenia: teraz zakladam kolekcje…:slight_smile:

2 polubienia

Nie, ale po takiej ilości książek powinienem mieć poczucie że je kolekcjonuję :wink: Płyt mam dużo, dużo mniej… a nie mam wątpliwosci że to kolekcja.

1 polubienie

Plyt mam niestety malo…

1 polubienie

Kiedys zajmowalem sie umizmatyka i filatelistyka.
Pozostalo mi ok 300 monet i kilka klaserow ze znaczkami.
A teraz kolekcjonuje bilety emisyjnego banku UE)))

2 polubienia

Myśli i wspomnienia. Niektóre ciążą, inne cieszą.
Jako dzieciak zbierałem karty telefoniczne. Miałem 4500 sztuk.
Kolekcjonuje też utwory muzyczne. To łatwe bo cyfrowe. Playlistę uzupełniam regularnie od 1999.

3 polubienia