Co może być bronią poza bronią?

Piękny umysł?

Wchodzi chłopak do zatloczonego tramwaju i juz na schodkach krzyczy
-uwaga , bo ja z bronią.
Wielu przerazonych pasażerów ucieka innymi drzwiami, a człek się odwraca i mówi
-wsiadaj Bronia, są nawet miejsca siedzące.
Dowcip ma dluga siwa brodę, kursował tez w wersji pociąg i autobus.

:slight_smile: le też jest to z bronią…:slight_smile:

Prawda, wiara,nadzieja,odwaga,milosc…

Metafizyka, pojęcia abstrakcyjne a może transcendentalia.
Prawda, dobro, piękno, jedność, itp. Pojęcia, które pomagają ci wyjść z realiów tego świata i wybrnić się z każdej beznadziei.
Kiedyś sobie pomyślałem, że z każdej depresji życiowej raczej filozofia niż psychologia może cię wyzwolić, i mam wrażenie, że wciąż nie zmieniłem tego zdania.

Ja bym stawiala na zęby, pazury i porzadna maczuge :joy_cat::joy_cat::wink:

Wtedy byś wszsytkich słabszych wybiła, a co z tymi silniejszymi wtedy?

To tylko w ramach samoobrony.

Dołączę do wcześniejszych: rozum, wiedza, spryt, czasami humor, ale też determinacja czy poczucie niesprawiedliwości

zboże…ruskie sie chwalo od jakiegoś czasu swoim zbozem

Ukradzionym?

oni twierdzą, że to nie kradzione a ich. Pewnie tak jak te sedesy i pralki.

Propaganda oraz dostęp do wszelakich środków masowego przekazu.

To znaczy kontrola mediów… Już w stolicy Europy ukuwa się prawo, że nie będzie można krytykować głosu dominującego w przestrzeni medialnej w EU. Wszystko zmierza do Orwella.

Nie chcę siać stereotypu, ale coś mi się obiło o uszy, że w kulturze włoskiej samochód bywa używany jako broń.

A ja bym dodał jeszcze profilaktykę.
Zapobieganie złu przy jednoczesnej zdolności nazywania go po imieniu to coś,czego w dzisiejszym świecie,brakuje najbardziej.

O, święte słowa.

Nie tylko we Wloszech auto może byc uznane za narzedzie zbrodni.

Auta a szczególnie białe vany to ulubiona zabawka islamskich morderców.
“Najsłynniejsze” takie auto to to z London Bridge :rage: