Co może być złego w pralce

Rodzaj amortyzatora?

1 polubienie

Mialem kiedyś włoską Ardo…13 lat bez przerwy,bez żadnych usterek…Chcięliśmy jednak więcej obrotów i jeszcze jakichś bajerów i kupiliśmy nową.Tego samego dnia Ardo sie obraziła i wylała wodę…
Bajko ty moja…Żeby pralka miała duszę?! :joy: :rofl:

6 polubień

Dusze to mialy zelazka :joy_cat::wink:

5 polubień

Skoro waliła i było prane to była super pralka - jedno uszkodzone łożysko nie pozwoli dalej prać, gdy łożysk było więcej to, kolejne łożysko zastąpiło to uszkodzone - i tak się przedłuża gwarancję, dodatkowo firmy naciągają w serwisie niby lepsze ale na droższe łożyska - wiarygodny serwis pokazuje łożysko tańsze i droższe do wyboru i katalog producenta, jak i oddaje uszkodzone np łożysko, czy programator, tego się nie robi bo serwisy by poszły z torbami po wielu przegranych sprawach w sądach za swe oszustwa i dodatkowo są zabierane zezwolenia i chomologacje jakości producentów sprzętu. W praktyce jest jeden rodzaj do wymiaru, nikt nie ładuje w technologi produkcji łożysk specjalnych materiałów i stopów, bo tego nie kupi nawet bogaty arab, ale taka technologia obejmuje maszyny i sprzęt budowlany. Producentów łożysk nie ma dużo, i coś tu udoskonalić hm poza smarowaniem nic się nie da

2 polubienia

Spróbuj włączyć pralkę na sucho, bez proszków, płynów, bez ubrań, temperatura prania na 90°C, bez wirowania

  • lub ostatecznie ustawić minimalne obroty. Powinna być różnica, jeśli jest podobnie to wyrobiły się łożyska - sory za smutne pocieszenie, troszkę ich się nawymieniałem, 5 lat była że mną Franciszka / Frania z wyżymaczką na korbkę i zegarem czasowym / - i czeka w piwnicy dalej by mnie uszczęśliwić , niby XXI wiek i obciach, wody nie poda czy obiadu ale
2 polubienia

Są maty i są specjalne blokady pod pralkę pod każdy narożnik. Kosztuje około 90 zł z przesyłką. Pralki lubią wędrować na dywanikach, kocykach

2 polubienia

A tara, mydliny, woda w wanience, nie łaska? :stuck_out_tongue_winking_eye:

6 polubień

Jaka tara? Kijanka i do strumyka…

4 polubienia

Z ciuchami pod pachą rączo pomyka,
praczka poczciwa do tego strumyka… :joy:

4 polubienia

Człowiek plandeki dla siebie szuka, żeby się ukryć jakby co a Wy pralce takie luksusy fundujecie :confused: Daliby te ołtarze wojskowe czy klęczniki to by chociaż można było okno sobie zaciemnić …

2 polubienia

Teraz rakiety sterowane na podczerwien…

2 polubienia

Ale i tak nie dadzą, bo sami zabiorą na opał …

Też prałem na tarce jako dzieciak :stuck_out_tongue_winking_eye::hugs:. Teraz nie ma gdzie kupić

1 polubienie

No tego to niepamiętam

1 polubienie

W amazon jest, do wyboru do koloru, plastikowe, drewniane do 20 euro, metalowe od 40.
Czesto z balia do kompletu.

2 polubienia

Spokojnie, pewnie nie daj Boże będzie okazja sobie przypomnieć jak się pierzebez pralki.

1 polubienie

Amortyzatory, lub też sprężyny trzymające bęben. Coś mogło się odwiesić, lub też zepsuć.

2 polubienia

Fiu fiu do najbliższego błotka z łabędziami mam 5 km, mają podwójne ogrodzenie i obstawione kamerami, bo po łabędziu tylko pióra zostały i obrączka, dalsze jezioro to około 8 km, chyba że leśne żrodelka a to 4 km / skrótami ze 2 km /. W domu ? bezsens jak wanna jest i w rękach można przeprać i działa rechabilitacyjnie na stawy. Ludzie z gatkami, fuzeklami itd, latają ino z pięter do pralni w piwnicy. Chyba chodzą jak mocno śmierdzą, i trzeba płacić za to 3 rachunki dodatkowo / woda, prąd, gaz /, każdy wypachniony że na mdlosci się zbiera

1 polubienie

W wojsku prało się co dzień w rękach i namydlało szarym mydłem. Pralka to ino dla kadry. Dziś prać ! , Dlaczego ?, Można kupić nową odzież bez prania :stuck_out_tongue_winking_eye::face_with_raised_eyebrow::thinking::wink:

3 polubienia

@okonek https://www.sport-shop.pl/mata-amortyzujaca-pod-sprzet-puzzle-124x124x1-2cm-4szt-smj-p-22736.html?gclid=EAIaIQobChMI_ceUjpKM9wIVikWRBR1s9wHwEAQYBCABEgJTTvD_BwE

1 polubienie