Co możecie powiedzieć o zmianie klimatu nie licząc suszy i pożarów lasów

Nie tylko o Europie. Może jest sens w wycinaniu lasów na potęgę

To że ludzie planecie zgotowali ten los

4 polubienia

Nie na zimy, śniegu, szronu, lodu.:face_with_diagonal_mouth: Lodowce są coraz mniejsze. Wieczna zmarzlina topnieje i odsłania mamuty. Nie ma przedwiośnia. :face_with_diagonal_mouth: Coraz częściej zdarzają się gwałtowne deszcze, burze, grady, wiatry.

3 polubienia

Cytujac szefa ONZ - planeta ze stanu ocieplenia przechodzi w stan wrzatku.
A zniany klimatyczne - sa nazwijmy to zmienna o stalym charakterze.
Wycinanie lasów to podcinanie galezi, na ktordj się siedzi.

3 polubienia

Ja coraz częściej jestem za… Wycinać i sadzić nowe xd

Bzdura. Stare lasy to konkretny ekosystem, nie tylko drzewa.

2 polubienia

Może i bzdura… A prawda to że Hiszpania i Portugalia pustynnieją? A zatem są coraz mniej ciekawe do życia

Prawda.
Woda zaczyna byc w wielu miejscach na wage zlota.
Ale nie tylo pustynnieje. Problemem tez jest coraz wyzsza temperatura Morza Srodziemnego i coraz bardziej widoczne zmiany w pradach oceanicznych - nie dotyczy to tylko Półwyspu.

1 polubienie

To macie jak w Teksasie :slight_smile:

I też po hiszpańsku gadacie lub angielsku haha :slight_smile:

Nie przesadzajmy, w Stanach zaczyna sie tez ksztaltowac cos co nazywaja spanglish, swoisty dialekt? Mieszanka? Nowy jezyk?
A co do wielojezycznosci? Nie zapominaj, ze pierwszymi kolonizatorami tam byli Hiszpanie, wiele nazw miast na poludniu USA jest po tym wspomnieniem. Anglicy dlolaczyli nieco później, ale okazali sie skuteczniejsi.
A miedzynarodowosc jesli ta odbywa sie w sposób pokojowy i w miare kontrolowany - jest wrecz wskazana. Zamykanie sie w gettach, dobrowolnie czy nie nikomu na dobre nie wyszla.
Ja to mawial papiez Jan XXIII - w roznorodnosci jest siła.
Machavelli co prawda twierdzil, ze cel uswieca srodki, ale byloby to naduzyciem, nawet biorac pod uwage, ze chodzi o zbawienie wieczne.:innocent:

1 polubienie

AFD w Niemczech rośnie a VOX w Hiszpanii słabnie. Chociaż Hiszpanie nie przerażają…

Nie porownuj AfD z VOX.
Ogolnie sceny politycznej hiszpanskiej z niemiecką. chaos jest o tyle, ze Hiszpania dopiero uczy sie polityki opartej na koalicjach.

1 polubienie

To może ty mi porównaj?

Zaburzenia psychiczne dotkną połowę ludzi na całym świecie. Zatrważające wnioski naukowców a klimat na psychikę wpływa bardzo

1 polubienie

A to poczytaj sobie ich statuty i programy partyjne.
Skad się wzieli
kto ich finansuje?
Tu masz szansę na porownanie a wlasciwie wspolna ceche. Wiele dróg prowadzi na Kreml.

1 polubienie

Że też tak bardzo Kremlowi zależy na podzialach w UE. To już wiem czemu JKM tak bredził o zniszczeniu UE

Czegokolwiek nie napisać na ten lub podobne tematy,wlasnie zaproponowałeś najgorsza wyobrazalnie rzecz.
Zyjemy w czasach gdy każde drzewo jest na wagę złota!
I kazde nieuzasadnione ścięcie,powinno być karane niczym zbrodnia przeciw ludzkości! Bo do tego to się właśnie sprowadza.
Równie dobrze miejsca przeludnione mógłbyś"uzdrawiać" za pomocą masowych egzekucji…

4 polubienia

Bzdura. Stare lasy to konkretny ekosystem, nie tylko drzewa.

Jak i tak ma płonąć to lepiej wyciąć

Rosnące drzewa wyciągają CO2 i metan i dlatego można siać na nowo. Najgorzej z Amazonią oczywiście :confused:

Jestem zdania że nie wystarczy zmniejszyć ilość wydzielanych gazów cieplarnianych ale trzeba je też usuwać.

Poza tym jak mają płonąć to lepiej wyciąć i zasiać na nowo

No nie jestem pewna. Ekosystem ma to do siebie, ze raz zniszczony sie nie odrodzi
Owszem mozna prowdzic tzw. gospodarke lesna, bo wiekszosc obecnych lasów nie ma az tak duzo wspolnego z pierwotnymi puszczami, ktore powstawaly tysiace lat, ale niech ta gospodarka nie bedzie rabunkowa.

1 polubienie