Co można zrobić, żeby córki mojej koleżanki mogły chodzić na basen?

Córki mojej koleżanki są niepełnosprawne ruchowo. Mają 6 i 7 lat. Przed zamknięciem “działalności sportowej” uczęszczały 2 razy w tygodniu na basen. To najlepsza rehabilitacja dla nich rekomendowana przez lekarza i rehabilitanta. Synowie pani Emilewicz mogli trenować narciarstwo - co zrobić żeby dziewczynki mogły trenować pływanie?

1 polubienie

Nie wiem czy to w Polsce zadziala, ale oprocz przygotowan olimpijskich sa ułatwienia dla paraolimpiczykow. Bo z rehabilitacja, nawet jak bedziesz miala skierowanie to zdaje sie duzo nie zdzialasz?

1 polubienie

Nic. Głupie prawo ale prawo. Ale poszukaj w przepisach bo może są wyjątki. Mam znajomego który ma 2 niepełnosprawnych synów i oni chodzą na basen z tym że w ramach treningów i zawodów.

3 polubienia

@Devil Zapytaj go proszę jak to robią. Może też są starsi…

@okonek Tylko to są jednak małe dzieci - załapia się na paraolimpijczyków? :thinking:

1 polubienie

Treningi zaczyna sie od dziecka

1 polubienie

@okonek No tak :upside_down_face:

Daleko mieszkają…
Wiem że ich tata mimo iż to prosty chłop potrafi wszystko załatwić. Dużo biega po urzędach, opiekach społecznych, orzecznikach. Ma też znajomości (bo biega tak od kilkunastu lat gdyż wiele rzeczy wymaga przedłużania, zaświadczeń, orzeczeń).
Także pływają, biegają, jeżdżą na wycieczki, obozy.

2 polubienia

@Devil @okonek Jest komitet paraolimpijski może tam im coś doradzą.

1 polubienie

Sportowcy mogą z basenów korzystać. Uczniowie też ale tylko w ramach zajęć. Tu trzeba pocwaniakować

2 polubienia

Ten znajom to górnik więc może też z tego tytułu ma jakieś… przywileje, kontakty. Zna wielu spasionych związkowców.

1 polubienie

Swoją drogą ograniczanie zajęć ruchowych niepełnosprawnym - brawo PiS qrwa mać.

4 polubienia

Pierwszym ustępstwem na rzecz covida i paniki bylo przywrocenie podstawowego prawa do amatorskiego uprawiania sportu. Co prawda na świeżym powietrzu, silownie sa objete do dziś restrykcjami, ale baseny? W mojej wiosce jest ich więcej niz w niejednym milionowym miescie - zrobilo się cieplo, używać z rozsądkiem, woda chlorowana. Plaze podzielono na sektory, zakaz kąpieli dotyczy zbiornikow słodkowodnych. Sorry, taki klimat.

2 polubienia

Żyję tak dopiero 5 lat

1 polubienie

Moja młoda zostala zapisana do szkoły pływackiej i chodzi. Podlega to pod szkołę sportową

1 polubienie

I tu jest pies pogrzebany
Nie dajmy sie zwariowac

Amatorzy sportowscy

Szkoła pływacka razem ze zwykłą szkołą czy na jakich zasadach? Czy tylko są to zajęcia pływackie, które nazywaj się “szkołą sportową”?

Zwykle zajęcia plywania, tylko się inaczej nazywają więcej kosztują i musiałam sporo papierów wypełnić. Moje dziecko chodziło raz w tygodniu, teraz ta częstotliwość zwiększyła się do dwóch

1 polubienie

@Julia Jeśli możesz napisz mi proszę więcej szczegółów na prive.