Co myślicie o postawie papieża (sprawa wojny Rosji z Ukrainą)

To nie jest idiotyzm. Sama wojna jest złem, samo zabijanie ludzi jest złem. Tak samo jak złem jest kara śmierci. Zabijanie w obronie własnej jest złem, bo to zabijanie. Potem mamy prawników mówiących o obronie koniecznej. I tu zaczynają się kręte ścieżki prowadzące w końcu do twierdzenia o idiotyzmie. Żeby to dobrze wyjaśnić, trzeba by solidnego logika. A takich na naszym forum brak.

Elsie, weź mi jeszcze napisz, że będąc w pokoju i mając w ręku pistolet nie strzelisz do ruska, który wejdzie do tegoż pokoju i po kolei najpierw zabije Twoja matkę, potem ojca potem brata, siostrę a na końcu zabije po kolei 5 Twoich dzieci… Dodam, że będziesz mogła położyć kres tym okrucienstwom
Tu nie trzeba logiki, wystarczy minimum inteligencji…

Strzelisz, czy będziesz się z tym pistoletem w dłoni patrzeć jak rusek wszystkich wybije?

6 polubień

Juz przed Kubą mial wprawe. Z Castro znali sie wczesniej. Jeszcze z Gwatrmali co najmniej. Naiwnością Che bylo tylko to, ze sądził, ze Fidel nie wykorzysta faktu bycia na wlasnym terenie i bedzie na zasadzie, “murzyn zrobil swoje, murzyn moze odejsc”. I wystawil go do odstrzalu.

Oczywiście że strzelę. Ale popełnię zło. O to mi chodzi, o sformułowanie pojęcia. Dlatego uważam, że w tym przypadku potrzebny jest logik.

2 polubienia

Elsie, ty w takiej sytuacji nie popełnisz zła. Popełnisz dobro, bo ustrzeżesz dzikusa przed popełnieniem zła.

4 polubienia

No właśnie. Dlatego i teraz Franciszek popełnia zło, nie robiąc nic (lub niewiele) by mu się przeciwstawić chociaż ma takie możliwości.
Właśnie cały czas mi i collinsowi o to chodzi.

5 polubień

Dobro, w tym wypadku, jest wykluczone, bo zabiję.

1 polubienie

Widzisz, ale tylko myśli i mówi. Niczego nie czyni. Kościół w ogóle nie powinien angażować się w politykę i to, do czego ona prowadzi. A ja nie powinnam się na ten temat wypowiadać ponieważ (jak już kiedyś mówiłam) jestem deistką.

2 polubienia

Czasem zabicie by obronić osoby bezbronne jest dobrem a nie złem.

3 polubienia

A przykazanie “Nie zabijaj”? Jeśli już jesteśmy przy religii. Nadal uważam, że najlepsza jest logika, choćby dlatego że z moralnością czy oceną nie ma nic wspólnego.

Czy święty Jerzy popełnił zło? No przecież zabił smoka (szatana)?

NIE ZROZUMIOM!
Nie łudz się.
Stawianie napaści w jednym szeregu z obroną powoduje ze skreślam takich ludzi w ogóle i nie zamierzam dyskutować .Jest takie pojecie “pożytecznego idioty”.Niby pasuje ale…Nie pasuje!Bo taki i.becyl może być tolerowany przy kłótniach parlamentarnych.Ale NIGDY w odniesienu do zbrodni!
Minęło pół roku i głupota rośnie w siłe.Oto ile szkody wyrządził papież.
A glupcy nigdy niczego nie pojmą dopóki ich samych to nie dotknie.
Inna sprawa ze takiego obrzydzenia to chyba nigdy nie czułem…
Wg.tej czerni na logikę,my w 1939 roku byliśmy mordercami!!! :rage:

3 polubienia

A przykazanie:
, myślą mową uczynkiem lub ZANIEDBANIEM?

Zaniedbując to co piwinien (lub mógłby)
zrobić, Franciszek przyczynia się do tego,ze zabitych jest więcej…

4 polubienia

To tylko legenda.

To przykazanie należy rozumieć szerzej. Nie wstawiając się za zabijanymi pozwalasz na zabijanie ich= tak, jakby zabijasz. Dotarło?

W porządku, ale to nie jest sprawą Kościoła.

Niestety nie.

Pssst… W sumie to już staruszek i nie myśli bystro, a jest tylko człowiekiem. Bardzo starym człowiekiem.

2 polubienia

Nie no coorna,twoja logika poraża.Usprawiedliwiasz najwieksze zło poprzez napadanie na tych co sie zlu przeciwstawiają.I jeszcze innym zarzucasz brak logiki!
Ręce juz dawno kiedyś mi opadły i więcej nic nie napiszę.Dla Twojego dobra.

Byłbym to przyjął za dobrą monete bo stać mnie na to by czy to wybaczyć czy po prostu nie nagłasniać głupoty.
Ale ranga papieska to wyklucza!
To nie brzuchaty myslicieł ze wsi Dojki Wielkie a szeryf w stolicy piotrowej!
Każde jego słowo tarfia do mediów.Kazdym przejawem braku odpowiedzialności czyni wiecej zlego niz kadyrowcy!
O otoczeniu jego w Watykanie juz mi sie nawet myśleć nie chce.Przynajmniej nie przed obiadem.

3 polubienia