Co myślicie o takim banerze? Który ma na celu niby uświadamianie spoleczenstwa

Ty nie, ale Tuskowi wyciągnęli, że jego dziadek był w Wermachcie.

2 polubienia

To nieladnie z ich strony… Xd

1 polubienie

Z naciskiem na “w większości”. Opowiadała mi babcia o tych “bohaterach” czyszczących wsie ze wszystkiego i siłą zabierających mężczyzn do lasu.

1 polubienie

też bym naciskał.

1 polubienie

Takie cytaty i takie pytania nie są bezpieczne, bo niejednoznaczne.
Problem jest skomplikowany, jednozdaniowe pytanie czy takaż odpowiedź tylko sprawę zaciemnia. Już w naszej dyskusji sie to ujawniło, nieporozumienie gotowe.
Ze zdjęcia nie wynika kto i z jaką intencją banery wystawił. Nie wiadomo jaka ma być ich wymowa.

2 polubienia

Kurski kiedyś zarzucał Tuskowi, że miał dziadka w Wermahcie. Nawet za to wyleciał z partii (Kurski, oczywiście).

2 polubienia

Myślałem że każdy się domyśli że nikt nie jest taki głupi żeby tworzyć baner na którym pisze na serio że Niemcy to najbardziej niewinny naród XD
Dlatego nie pisałem już ze to jest zrobione jako sarkazm a chodzi o to ze Niemców się wybiela w mediach filmach itp

Jak dla mnie, to wymowa jest jednoznaczna, wybielenie Niemców, ale czy to nie fotomontaż? Jak z krzyżami naszych europosłów? I jaki miał cel autor tego “dzieła”?
Niemcy to również rozbiory i wcześniejsze zatargi. O historii trzeba pamiętać, ale niestety często jest ona zakłamywana, a dzisiejsze Niemcy …zmieniły się, to widać, ale część ludzi w dalszym ciągu nie lubi Polaków - sama się o tym kilkakrotnie przekonałam w bezpośrednich kontaktach.

Nie fotomontaż. Zdjęcie jest z wiadomości na serwisie informacyjnym lokalnym… Pisali ludzie w komentarzach że widzieli ten baner osobiście. A całość jest ujęta na zdjeciu

Zaraz czyli jaka według ciebie jest wymowa? Tu nie chodzi o to ze autor uważa Niemców za niewinnych XD LOL to sarkazm

Żeby każdy zrozumiał… Zrobił to prawak a nie lewak… Już nie wątpliwości jakie jest przesłanie? :rofl:

1 polubienie

Nie sądzę, żeby miało znaczenie kto te banery wystawił. Ani prawdziwsze, ani bardziej przekłamane się od tego nie zrobią… :wink:

Sarkazm w treści, nawet w wymowie , nie zawsze jest wyczuwalny i nie każdy wyczuć go potrafi. Dlatego takie niuansy nie nadają sie do wojny plakatowej, banerowej. Jeden odczyta tak, drugi inaczej, jeszcze inny w ogóle, i nieporozumienie (a nawet wojna lokalna) gotowe.

1 polubienie

Ej, premier Matołusz mówi, że jako Polacy wygraliśmy wszystko w EU obsadzając Niemcami najważniejsze stanowiska, co Ty za defetyzm tu siejeszz?

3 polubienia

Niestety nie rozumiem XD

No jak to? Niemcy od przedwczoraj to najwięksi przyjaciele Polski, nie zauważyłeś? Tuż przed Rosjanami.

2 polubienia

No możliwe ale nawet przyjaźniąc się, trzeba zdecydowanie powiedzieć że to Niemcy a nie naziści wywołali 2wojne :rofl:

Lepiej skonsultuj to z pierwszym sekretarzem i premierem :wink: . Możesz się mylić. Skoro 1:27 to wygrana, skoro obsadzenie najważniejszych stanowisk w UE przez Niemców to sukces Polski i grupy wyszehradzkiej, to i wojnę mogli naziści wywołać… :wink:

1 polubienie

Z tym 1 27 to trochę nie tak. Zaraz po głosowaniu to Schetyna grzmial z mownicy że to Polska wygrała, że to my wygraliśmy a przegrał pis XD potem wszedł Pan Kaczyński i powiedzial: tak, pan wygral ale polska przegrała XD

A z obsada najważniejszych unijnych stanowisk to nie ma znaczenia kto tam jest czy Niemiec czy polak(nie licząc Tuska xd) ważne że nie ma tego Timmermansa. :rofl: Za Tuska też może przyjść Niemiec i będzie to lepszy wybór dla Polski.

Oczywiście ja do Niemców nic nie mam xd

Słusznie. Czym mniej Polska się będzie liczyć, tym lepiej, przynajmniej dla PIS. Czym więcej Niemców będzie rządić, też lepoiej. :wink:
W końcu Kłamczyński już dawno odkrył to, co Niemcy przed 39’ym - Untermensch (gorszy sort, podludzi). Ciekawe, czy po wyborach zmienią konstytucję i gorszy sort zapakują do obozów, może nawet spalą w imię miłości bliźniego, ochrony życia poczętego i zgody narodowej…

1 polubienie