Co myslicie o tlumie ludzi zblizajacym sie do polsko bialoruskiej granicy?

Ano

Dodam jeszcze, że nikt ze spotkanych przeze mnie osób (a nawet całych grup) nie był agresywny - oni są przerażeni i boja się policji, boja się pushbacku, boją się o własne życie. Nie chodzą po domach, nie pukają do drzwi, nie włamują się na posesje. Chowają się po rowach, krzakach. Najczęściej chcą przemknąć, niezauważeni, poza strefę stanu wyjątkowego. Byle do przodu. Wiadomo - do Niemiec. A teraz to już gdziekolwiek, może być i ośrodek w Polsce (może później uda się przedostać do Niemiec) , byle nie umierać w lesie.

4 polubienia

Przecież Niemcy ich zweryfikują (że nie są uchodźcami politycznymi) i odeślą do kraju pochodzenia, więc po co oni chcą do Niemiec? :thinking:

1 polubienie

Ale ci co rozwalali płot czy podobno jakies regularne bitwy były z polskimi sluzbami, to pewnie tacy mlodzi mężczyźni, napakowane byczki?

1 polubienie

Są podejrzenia, że to rosyjskie lub białoruskie “siły specjalne”, które chcą przeniknąć do krajów unii, ale te podejrzenia na razie są tylko podejrzeniami. Pewności jeszcze nikt nie ma.

3 polubienia

A to ciekawe… o tym nie slyszalem… caly dzien poza domem…

1 polubienie

Ja od samego początku pilnie śledzę wszystko, co na ten temat piszą. Wiadomo - nie wszystko jest prawdą, ale większość.

3 polubienia

Nie wiem czemu sie akurat na te Niemcy uparli.
A swoja droga zwrot nielegalnie przekraczajacych granice zwany potocznie “na goraco” jest procedura w UE zakazana. Moze dlatego tak bardzo PiSnierzad chce uniknac wspolpracy miedzynarodowej? Bo to kolejny kamyczek do niepraworzadnosci.
Dzialania wygladaja na histeryczne. Przeciez ten problem istnieje od lat, ba dziesiecioleci. Mysleli, ze Polski to nie bedzie wczesniej czy pozniej dotyczylo?
Niestety danych rzetelnych brak.
A propaganda? Swoje robila przez lata straszac muzulmanskim czarnym ludem. We wszystkich dziedzinach zycia wytworzyl sie burdel, zastraszenie, chaos prawny i nie wiadomo komu i w co wierzyc?
Na tym forum jest sporo emigrantow, moze tych, ktorzy po lasach błąkać sie nie musieli, ale problem nie jest obcy. Roznie sie ludzkie losy ukladaly, a ilu ludzi ginie w czasie przepraw przez morze abo jak przezyje tkwi w obozach w warunkach uragajacych jakiemukolwiek czlowieczenstwu?
Dodaj do tego to co sie dzieje w Ameryce? Karawany uchodzcow?
Tych przerazonych ludzi powinno sie ratowac, ale w sposob systemowy - klopot z Bialorusia jest dodatkowy - klimat, warunki terenowe i praktycznie niemoznosc wycofania sie - zreszta czy w tamtejszej dyktaturze znajdzie sie ktos kto zaryzykuje udzielenie pomocy? Mimo wszystko Polacy maja bardziej rogate dusze.
Ale zeby to opanowac potrzebna jest scisla wspolpraca z UE, potrzeb jest duzo - od porzadnego przeszkolenia strazy granicznej przez ludzi, ktorzy problem znaja po tlumaczy, fachowcow od dokumentow, specjalistow od przesluchan, laboratoriow pozwalajacych na ustalenie pokrewienstwa. A niestety jedyne co jest to przepychanki przygraniczne, troche drutu kolczastego, dezinformacja i mnostwo wrzaskliwych politykow z gebami pelnymi frazesow i poplochem w oczach.

1 polubienie

Scenariusz sie powtarza, podlany jeszcze sowieckim cynizmem w stosunku do migrantow.

No właśnie. A może by tak wysłać na granicę takich dziadków, jak ja, którzy służyli w WOP, starych rezerwistów i trochę kadry? Nie było wtedy takiej elektroniki, ale mysz przez granicę się nie prześlizgnęła. Nauczyli by dzisiejszych funkcjonariuszy, co to jest służba na granicy. To sarkazm z mojej strony.
Ale sarkazmem nie jest to, że nasze wschodnie granice nie są szczelne. Sito. A kto miał je uszczelnić? Suski czy Sasin? A teraz wielki lament i olaboga, oraz wojna.

Moim zdaniem, należało by przyjąć ze względów humanitarnych tych ludzi, jednocześnie uszczelniając granicę i przystąpić do odpowiednich działań dyplomatycznych. To pierwsze jest do zrobienia, ale to drugie i trzecie kto ma zrobić…, ja się pytam… hę? Ten rząd? Śmiech na sali… Oni, co najwyżej reasumpcję potrafią.

2 polubienia

Najpierw chcesz uszczelniać a potem przyjmować???
BBC w nocy pokazala krotki wywiad z trzema murzynami.Z Afganistanu??? :rofl: :rofl:
Oczywiscie podpiete towarzystwo z Erytrei…
Dlaczego mam przyjmowac ludzi którzy na mnie wymuszają zachowania?Kpią z prawa i granic…Mają w doopie mnie i moj kraj…

Przyjąć, ale granicę uszczelnić, niezależnie od siebie, na przyszłość. Jedno drugiemu nie przeszkadza. Mamy już nauczkę.
Moim zdaniem, jeżeli już przyjmuje się imigrantów, to muszą, najpierw, indywidualnie, zgodzić się na przestrzeganie prawa kraju, gdzie zostali przyjęci i konsekwentnie tego pilnować. Jeżeli nie, to wypad. Polsce, naprawdę, są potrzebni ludzie z zewnątrz. Pisałem powyżej o tym.

2 polubienia

Nigdzie nie jest napisane ze jak ostatni głupek,mamy powielać błedy Zachodu.Teraz mądrale doszli do wniosku ze potrzebni im są konkretni ludzie a nie byle kto z łapanki, polujący na socjal…
Zgadzam sie ze konieczność bezwzglednego przestrzegania prawa i szacunku wobec zastanego porządku,to klucz.
Ale kto i wg. jakiego “kodeksu” ma tego pilnować?
Na chwile obecną wlasnie jedno wyklucza drugie.Ofiary wojny sa tam gdzie wojna a ci co zwiali,mają takze w doopie swoje kraje.To czego mam sie po nich spodziewac w odniesieniu do mojego kraju?
Golym okiem widac ze to pełzający imperializm.Gdyby tak nie było,Arabia Saudyjska,wszelkie Omany,Bahrajny a nawet przeludniona Turcja,świecąca"lysinami" na wschodzie,przyjęlyby tych ludzi z otwartymi ramionami.

1 polubienie

Właśnie o tym piszę.
Nie wiem, czy przeczytałeś jeden z powyższych komentarzy, gdzie wspomniałem o Adenauerze i de Gaulle. To dzięki tym wybitnym politykom w krajach zachodniej Europy są j e s z c z e pieniądze na emerytury. Napisałem też w innym komentarzu albo w tym samym, że Polska ma kogo przyjmować z zagranicy.

A jeśli chodzi o dzisiejszą sytuację, to, moim zdaniem, należy przyjąć tych, co teraz cierpią na naszej wschodnie rubieży i na tym koniec. Należy ich przyjąć, kierując się sercem, humanitaryzmem. Jednocześnie podejmując wszelkie pokojowe czyli dyplomatyczne zabiegi, by sytuacja się nie powtórzyła. Do tego też jest potrzebna szczelna, fachowo chroniona granica. Ale kto to teraz, ja się pytam, ma zrobić? PiS? Dajmy spokój.

4 polubienia

Zaczynam niejako z zasady,omijac tematy ktore mają wiecej niz 100 wpisów.To sie staje nieczytelne dla kogoś kto nie uczestniczył w tym od początku i najczesciej wypelnione w polowie jest zwyklym ględzeniem o niczym.
Ale ze podzielam Twoje zdanie na temat ojców europejskiego porządku,zajrze tam ok. południa.

1 polubienie

Napisałeś też, żeby nie powielać błędów zachodu. I masz cholerną rację. Po to są błędy, by uczyć się na nich. I zachód to robi. Powoli z mozołem, ale robi.

2 polubienia

I wychodzac zostawiaja po sobie totalny burdel jak w Iraku czy Afganistanie.
W Somalii tez kiedys namieszali.

W ogole to moze pomnik wystawic polskiemu wyborcy PiS - takie schody, tylko zamiast w gore to w dol?

1 polubienie

@Birbant, pisałem przecież o tym niedawno podając twarde dane. Wystarczy zajrzeć tutaj.

3 polubienia

Ten tvn24 to jakas masakra… wiecej reklam i sponsorów obejrze na tym kanale, niż informacji XD

Aha zapomnialem… tvn nie dostal 2mld zlotych XD
Ale to nic nie zmienia i nic nie wnosi w sprawie tvn xd