Co na pizzę?

Jakie dziwne składniki jedliście na Pizzy? Dla mnie to były ananasy na hawajskiej, ale w różnych przepisach widziałem dziwniejsze składniki… Nawet rybne…

hawaiian-pizza-recipe-605894-2

2 polubienia

Szpinak i anchois w jednym.
Bo zestawy lokalnych serów po czesci zalatujacych jakas kozloowcą obficie podlane sosem ze smietany, czosnku i swiezego czabru (Rumunia, pyszna) to się liczą?

3 polubienia

Brzoskwinia i nutella. Bleeee… :face_with_spiral_eyes:

3 polubienia

To na pizze? I co pepperoni do tego ???

2 polubienia

Znajoma takim czymś dzieci “uszczęśliwiała”. Ja bym dorzucił do tego anchois … jak szaleć, to po całości. :wink:

4 polubienia

Zawsze zamawiam tę samą pizzę. Ser, salami, pieczarki, zioła, ogórek, kawałki kurczaka

4 polubienia

Małze w skorupkach. Małże nie były dla mnie zaskoczeniem, ale to, że w muszlach to już mnie zaskoczyło. Ale pizza fantastyczna, a z ananasem też jadłam. Nie wiem,czy można to uznać za dziwny składnik , ale jadłam pizzę z sałatą , miałam też możliwość zjeść pizzę z … makaronem spaghetti jednak składając zamówienie poprosiłam o pominięcie tegoż składnika. Pizza i bez tego makaronu była obrzydliwa. Jem też pizzę z ziemniakami, przepyszna jest i z kiełbasą figatelli. Jest to korsykański wyrób zrobiony z podrobów
Aaa i jeszcze pizza z serem kozim i … miodem. Ale uwierzcie mi, dobra jest.

3 polubienia

Ja pizze to jem jak muszę, bo nic innego nie ma. Z gotowców to zwykle poprzestaje na zamowieniu chinskiej (z elementami tajskiej)

2 polubienia

Ucho morskie
Ziemniaki
Marynowany ser kozi
Figi
Pork belly
Dynia
Ale nie wszystko razem na jednej :stuck_out_tongue:

6 polubień

Co to jest ucho morskie?
A z ziemniakami u mnie jest pyszna, do tego ser reblochon albo tartiflette. Pycha.

4 polubienia

Ogórek kiszony

4 polubienia

images.jpeg-96
Takie coś z oceanu :stuck_out_tongue: ogolnie bardzo drogi przysmak, ale mój partner czasem po nie nurkuje ze znajomymi. Można wyłowić tylko 10 na osobę, dlatego często padają one ofiarą nielegalnych poławiaczy.

3 polubienia

I w języku polskim to ma taką nazwę? A u ciebie jaka jest oryginalna nazwa tego?
Ciekawe, sądzę, że z chęcią bym spróbowała to.

2 polubienia

Z pizzą z mieczakami to się nie spotkalam. Nawet nie wpadłbym na taki pomysl.
Kartofle do pizzy?:open_mouth:

2 polubienia

Ogolnie w cywilizowanych krajach zbieranie czy polowy morskich żyjątek jest zwykle objęte restrykcjami.
Inaczej juz by ich dawno nie bylo.

2 polubienia

W srodziemiomorzu jada sie sery, zwlaszcza kozie czy owcze z czyms slodkim - miodem albo marmoladą z pigwy (membrillo sie to u mnie nazywa)

2 polubienia

U nas to się nazywa abalone

2 polubienia

Plasterki ziemniakow, pancetta, cebulka i ser. Mniaaam

3 polubienia

A musi byc do tego pizza. Nie da sie bez? :rofl:

2 polubienia

@ToChybaJa , poczytałam troszkę o tym uchu na przerwie w pracy. Sprawdziłam też nazwę francuską by sprawdzić, czy miaĺam z tym do czynienia czy nie. I okazuje się, że nie. Nie jestem stałą bywalczynią w restauracjach, ale jestem pewna że w menu nie spotkaĺam tego. Nawet w mojej firmie nie mam, chociaż jest dosyć szeroki asortyment owoców morza, a produkty z Australii też mamy, ale akurat nie to. Chciałabym to spróbować i zastanawiam się gdzie. Może latem jak jest sezon gdzieś mi się uda.

2 polubienia