Co najbardziej lubicie do świeżego chleba?

Wzięłam się za wypiekanie chleba, wychodzi mi już dobrze i tak jak lubię.
Szukam pomysłów na śniadanie ze świeżym chlebem w roli głównej, bo wiadomo masełko do takiego dobre jest i nic więcej nie trzeba przeważnie.

A tak po za tym to głowa coś mnie bóli i sen nie przychodzi. Dlaczego od godziny wam tu dypę zawracam, choć chyba nie mam już nawet komu, bo wszyscy normalni śpią :woozy_face:

2 polubienia

Masło i sól. Ewentualnie jeszcze szczypiorek

2 polubienia

masełko, pomidorek z cebulką i dużo pieprzenia na śniadanie. Pomidorek bez pieprzu nie smakuje. :wink:

3 polubienia

O widzisz… Ide pobyć normalna :slight_smile:

1 polubienie

Nawet jak jesteś kochana, @Kropla, to chleb jest bardzo nieharmonijnym, nieprawidłowym pożywieniem dla naszego gatunku głupio cywilizowanego, zawiera szkodliwy gluten, i prawdopodobnie od tego Cię głowa boli i spać nie możesz.

A wiesz jak cudownie smakuje swiezy chleb z sola???:slight_smile:

2 polubienia

Witaj w klubie, @Kropla. Ja od kilku miesięcy jem tylko własny chleb. Na początku, gdy ledwo ostygł, potrafiłem zjeść pół bochenka bez żadnych dodatków. Ta chrupiąca, pachnąca skórka jest nie do opisania :slight_smile:

Widoczny na fotkach, to chleb pszenny. Obecnie robię z dodatkiem 1/3 do 1/2 mąki żytniej. Jest ciemniejszy i nie mniej smaczny.

3 polubienia

Frankfurterki:))
A poza tym jak zwykle.Ser,szynka,salami…A jak chleb zupelnie swiezutki to wystarczy samo maslo…

2 polubienia

Świeży miód.
Najlepiej prosto z wirówki… :yum:

1 polubienie

Trochę słodko, ale może być :slight_smile:

1 polubienie

Mam to samo z pieprzem, lubię :wink:

Smalec

A kto nie lubi pieprzenia? :stuck_out_tongue_closed_eyes::smile::smile:

4 polubienia

Nie sądzę by gluten mi szkodził, bo niewielu ludziom szkodzi. Nie obserwuję u siebie dolegliwości złych po zjadaniu glutenu.
A głowa boli mnie często niestety, choć dawno nie miałam już bólu migrenowego na szczęście. Może to zmiana diety mi pomogła. Ograniczyłam mięso i cukier, więcej roślinnych potraw zjadam.

2 polubienia

Lata temu miałam okazję takiego jeszcze ciepłego od słońca miodu kosztować. Pychotka :blush: teraz już tylko kupowany na rynku od pszczelarza, kupiłam ostatnio w sobotę litrowy słoik, ale ja dużo słodkiego nie dam rady zjeść.

1 polubienie

Pasztet :rofl:

Do chleba czy do pieprzenia? :wink:

4 polubienia

Wygląda pysznie. Moje wypieki są ciemniejsze, bo dodaję zawsze otręby i różne ziarna. :slightly_smiling_face: Zachęcił mnie do pieczenia chleba @jasny halogen (na pytamy) kilka lat temu, po wielkich trudach udało się, choć on zniknął z forum i nie wszystko dokładnie mi wytłumaczył.

2 polubienia

Pasztet do pieprzenia XD

Wiem :slightly_smiling_face: tyle tylko, że każdy lekarz mówi “ograniczać sól” więc nie dosalam kanapek, ale wiem, że dobre. Kiedyś zajadałam się mocno solonymi świeżymi ogórkami do chlebka.

1 polubienie