Co pasuje do szarości i bieli?

Mam białe szafki, szara kanapę i szaro nie krzesło. Chciałabym jakiś dywan ciekawy żeby nie było mdło ale pokój jest mały a jak kupiłam najpierw dywan w żywe kolory, zielone liście to w ogóle nie pasował. Myślałam, że może jednolity czerwony. Bo zielony nie pasuje a niebieski daje zimny klimat i mdło jest.

Cieply zolty, pomaranczowy?
Choc jesli te powierzchnie nie sa we wzorek to moze dla kontrastu klasyczny wzorek dywanowy typu perskiego? Z przewaga np. wisniwego - bo przy gladkim lub zbyt jasnym dywanie mozna cholery dostac - kazdy pylek widac albo sie brudzi z szybkoscia swiatla.
Ja mamie kupowalam tu

Maja duzy wybor i niedrogo, moze jakas idee wypatrzysz?

Moja propozycja :stuck_out_tongue_winking_eye:
Dywan:

182x274-dywan-marokanska-koniczyna-welna-dywany-wykladziny-525242315

Takie poduszki na kanapę

Czerwony-zestaw-poduszek-dekoracyjnych-Pram_51862_480

Takie dodatki z mebelki

1 polubienie

Takie ramki też ładnie wyglądają, te błyszczące, optycznie powiększają pomieszczenie.

unnamed Ramka-szklana-klasyczna-duza-srebrna-10x15-PREZENT

A ja się nie zgodzę z @efka taka zieleń może nieźle ożywić szarość i biel. Na dywanie zaś mogłyby się pojawiać jej jaśniejsze odcienie

1 polubienie

To nie zielony, tylko kolor zwany przez naszych przodkow “morski”, zreszra turkus czy blekitny tez nie sa kolorami ani mdlymi, ani zimnyni.

2 polubienia

Zgadzam się. Pasuje do tego ci koleżanka już ma w pokoju.
Wyżej zaproponowałam jedną z możliwości.
To następna.

dywan-Fashion-02-szaro-fioletowy

Pisałam niedawno, że chcę sobie uszyć pokrowce na poduszki ( na zmianę). Nie uszyję, zrobię na drutach.
Coś w tym stylu, inne kolory.

stylowi_pl_diy-zrob-to-sam_poduszka-z-wloczki---jesienny-sweterek-maniaprzera_16907435

1 polubienie

Mnie się takie fiolety podobają z szarościami, ale dodatek bieli sprawia że dla mnie za sterylnie jest :slight_smile:

1 polubienie

Biel uwielbiam, ale nie chcę mieć takich mebli. Syn ma szare ściany, białe mebelki, szaro biała sofa.
Poprosìł o pomoc w kwestii zasłon i dodatków.
Kupiłam takie ( te czarne)

iryda
Pasują do czarnego telewizora i puf.
Kupiłam też czerwony i srebrny wazonik czy coś w tym stylu.
On na ścianie ma jakiś obraz z czerwonymi dodatkami.
Jest młody, jemu pasuje, szczególnie, że sypialnię ma w bardzo spokojnych kolorach.

Ciekawa propozycja.

1 polubienie

Te dywany niebeskie fajne…Oglądałam podobne.Z jakiej to strony?

1 polubienie

Też lubię fiolety. Zastanawialam się nad fioletem ale mało jest nie tandetnych fioletowych dywanów.

Z bielą i popielem współgra w zasadzie wszystko. Ja bym stawiała na turkus lub fiolet, bo lubię te kolory - każdy osobno, oczywiście :slight_smile:

Żółty by pewnie najlepiej pasował ale nie lubię go bardzo tak jak i brązu. Może ten pomarańczowy…

1 polubienie

A gdzie ja tam zmieszcze moja kolekcje szkla do piwa? :rofl:

1 polubienie

Tak, ten fiolet… Turkusu nie mogę bo mam za biało już w pokoju przez szafki i będzie wyglądało jak w szpitalu…

Nie wiem, tak brałam na chybił trafił.
Niedawno robiłam zakupy w sklepie Agata, tam są dość ciekawe, nowoczesne wzory.
Nie trzeba wiele pieniędzy wydawać.
No może dywan, kupisz już za niecałe 300 zł, poszewki- pokrowce na poduszki sama uszyjesz z różnych kawałków materiału.
Moje mieszkanko jest małe, skromne, dlatego postanowiłam te pokrowce
wydziergać na drutach.

2 polubienia