Co pod zadek do długiej pracy przy komputerze?

Pracuję po kilka godzin dziennie prze kompie. Niby mam wygodny fotel i specjalną podkładkę, ale przydałoby się coś wygodniejszego. Jakieś pomysły?

1 polubienie

Może klękosiad - odciąża kręgosłup!

Jeża? :thinking:

3 polubienia

Wygląda fajnie… Ale może dla odmiany kolana bolą? :smile:

1 polubienie

Nie pod zadek, a spod zadka.

Spod zadka usunąć niby wygodny fotel i specjalną podkładkę … i wstać. Conajmniej raz na godzinę na pięć minut.
Długotrwały, siedzący tryb życia / pracy, obciąża nie tylko kręgosłup. Wielogodzinna praca przy biurku sprzyjają rozwojowi m.in. hemoroidów, żylaków, nadciśnienia i cukrzycy.

.poczytaj, zanim posadzisz zadek w niby wygodnym fotelu ze specjalną podkładką.

2 polubienia

Spoooko wiem, ale taka specyfika tej pracy, że czasem trzeba dłużej siedzieć, np. 1,5 godziny. Potem można oczywiście wstać i się przespacerować… tyle, że trzeba ten czas “wysiedzieć” co nie jest łatwe…

Wiem, że siedząca praca to nie jest najlepsze co można sobie zafundować… podobnie jak praca stojąca; praca polegająca na długotrwałym czytaniu czy pisaniu na kompie; praca w hałasie; praca głosem; praca w warunkach chłodniczych; i tak można by wymieniać długo. Ogólnie rzecz biorąc praca eksploatuje człowieka :smiley:

1 polubienie

Hamak i murzyn do drapania w piety :rofl:
A tak serio? Z czego masz te podkladke, bo najlepsze to chyba żelowe. I dobre ustawienie wysokosci fotela i biurka.

1 polubienie

Ja mam poduszeczke.

Ruch przede wszystkim. I wietrzenie.

1 polubienie

To tak rowerek stacjonarny? Jednoczesnie jak proponuje @harmonik podlaczyc dynamo - ekologicznie bedzie😜

2 polubienia

@okonek coś takiego mam

czyli z PVC i nadmuchiwany?
nie przegrzewa sie to w trakcie siedzenia?
ja chce kupic taka poduszke wielowarstwowa, oddychajaca. widzialam takie cos w amazonie, wartswy lateksu, jakichs wiorkow z czegos w rodzaju twardej gabki i inne cuda na kiju - ale to musze zobaczyc w sklepie (u mnie to zwykle w meblowych lub z materacami maja)- z netu bez wyprobowania lepiej nie kupowac

@okonek Nadmuchiwany, ale raz był i trzyma fason :slight_smile: Po czasie okazuje się to twarde jednak. To jest o tyle fajne, że pupa i kręgosłup zmieniają położenie, bo brak ruchu jest dla odcinka lędźwiowego niekorzystny. Podobno sprawdzają się krążki antyodleżynowe jak dla chorych, ale tego jeszcze nie próbowałam…

1 polubienie

Ktoś płci przeciwnej, z takim samym problemem.
Seks w czasie lunchu.
Wszystkie mięsnie wtedy pracują.
Wszysto oczywiście w celach…zdrowotnych :stuck_out_tongue_winking_eye: