Co powinno być ważne a co ważniejsze?

Polska od wczoraj żyje tym:

Tymczasem na morzu śródziemnym regularnie giną kobiety i dzieci uciekające przed wojną na zachód. Giną też w ciężarówkach.

Ciekawe zjawisko - ludzie zaczynają przekładać szacunek do zwierząt/środowiska ponad szacunek do bliźniego. Dlaczego?
Przypomina mi się też akcja z katedrą Notre Dame. Histeria smutek, żal, zbiórki bo jara sie budynek. Czemu podobnej reakcji nie kiedy mówi sie o np. o Syrii?
Ludzkość jest chora? Zanika zainteresowanie drugim człowiekiem i szacunek dla jego życia?
Pewnie wielu z was napisze że nastroje społeczne oraz reakcje kreują media ale to chyba nie jest wytłumaczenie.

5 polubień

Biedne tygryski… xd

Taki tygrys na wolności potrafi zabić człowieka. Wtedy byłby zły, brzydki, zasługujący na odstrzał.
Ludzie to jednak chorągiewki i marionetki. Im większy postęp tym mniej fałd na mózgu.

1 polubienie

Takie prawo tygrysa że może zabić człowieka…

1 polubienie

Tak bo robi to by bronić terytorium i potomstwa. Nie dla naszej skóry i kłów.
Cała Polska kibicuje tygrysom. I znów ta zła Białoruś. Nawet zwierzęta nie mają tam lekko.

W tym wszystkim nie zająknięto się nawet jednym słowem o najważniejszym. Która to spedycja podjęła się przewozu? Z jakiego kraju? I jak się to stało, że po drodze nikt tego nie skontrolował? Siedziałem w tym fachu ponad pół swego życia i coś mi tu bardzo śmierdzi. Wiem, jakie są warunki przewozu żywych zwierząt w UE. Ciężarówka jechała przez kilka krajów i nic?

4 polubienia

Podobno wcześniej mieli zgodę i kontrole. Polacy też ich puścili dalej. Problem pojawil się po stronie białoruskiej. Kwestia paragrafów i papierologi.

O szczegóły logistyczne na morzu śródziemnych nikt nie pyta. Są tylko terroryści i brudasy.

Żadna kontrola na UE nie przepuściła by tej ciężarówki. Na granicach UE kontroli nie ma.
Kontroluje się w trasie w głębi krajów, w trasie. Więc nadal coś mi tu mocno nie pasuje.

2 polubienia

Nie chce w tym wątku grzebać w przepisach logistycznych i wchodzić w buty straży granicznej.

To jest smrodliwa sprawa według mnie.

3 polubienia

Smród to w tych klatkach pewnie jest.
Tak samo jak w ciężarówce z martwymi wietnamcami.

1 polubienie

z ta iloscia kobiet i dzieci to bym nie przesadzala.

a co do tygrysow? one sobie losu nie wybieraly…

5 polubień

No właśnie. Zastanawia mnie też, dlaczego kierowca podjął pracę widząc takie zaniedbania?
Ja bym z taką naczepą nie pojechał i zawiadomił policję.

1 polubienie

w ciezarowce z martwymi smrodu nie bylo bo to byla chlodnia…

2 polubienia

tez sie zastanawialam na jakich papierach ta ciezarowka z tygrysami pol UE przejechala? czyzby az tak z kontroli zrezygnowano, ze dopiero ci “podli” BIalorusini sie zorientowali, ze to lipa?

2 polubienia

Być może zła białoruś była pierwsza która zareagowała prawidłowo? Tylko co z tego. Zegar tyka. Jeden kot już padł.

1 polubienie

na terenach UE znikaly cale transporty rozrodowych prosiaczkow - i co wiecej, papiery pokaywaly, ze zostaly rozladowane w miejscu przeznaczenia - czyli Rumunii (wowczas jeszcze poza UE) - tu bylo troche gorzej, bo jechaly zywe zwierzeta a nie dokumenty w kopercie.
i pewnie bialoruscy celnicy mniej przekupni niz rumunscy.

1 polubienie

jak juz sprawe naglosniono, to reszta ma szanse przezyc…

2 polubienia

Tez o tym myslalam
Ale obecnie spoleczenstwo stawia na nowosc!
Powtarzajace sie problemy nawet powazne polityczne gdzie gina ludzie - juz nikogo nie wzruszaja. A tu nagle nowosc!!! pomoc dla tygrysow
Albo…ludzie juz nie sa w stanie udzwignac az tyle zbiorowego nieszczescia i dlatego szukaja substytutow emocjonalnych wlasnie takich jak te tygrysy na przyklad, albo akcja pomocy dla…
Mnie to troche irytuje, ale ja naleze do mniejszosci

1 polubienie

Tylko poznańskie zoo ma dac im czasowy azyl. To są dzikie koty. Duże. Lekarz weterynarii mówił że polskie służby nie mają warunków do rozładowania takich zwierząt. Trzodę chlewną można łatwiej opchnąć.
Potrzebne nowe przepisy.