Co robić kiedy z wypełnienia kurtki wychodzi pierze?

No właśnie, co? @@@@@@@@@@@@@@@

1 polubienie

Kiedy kaczki lub gęsi tracą puch, oznacza to nadejście wiosny. Można by doszukiwać się jakiejś analogii i zacząć się cieszyć. :grin:

4 polubienia

Tylko, kurde zima, i chciałabym w tym płaszczu jeszcze pochodzić… A może to znak, że globalne ocieplenie i nie będzie zimy stulecia.

3 polubienia

Amerykańscy meteorolodzy już kolejny rok z rzędu zapowiadają w Europie zimę stulecia. Być może w końcu trafią… lub Niagara znowu zamarznie. :grin:

Nie przejmowac sie. Do wiosny bedziesz nieopierzona… :grin:

2 polubienia

Kupić nową. Lepszą

1 polubienie

Ale ta miała być najlepsza! Wydałam na to z milion monet, z myślą, że pochodzę z5 lat, bo ma membrany i inne triki, a tu coś takiego…

Też miałem kiedyś taki problem. Było coraz gorzej. Kup inną kurtę z innym wypełnieniem. Nieprzemakalną i oddychającą.

To znaczy, ze tkanina straciła warstwe zapobiegajaca przebijaniu materialu przez piora. Niewiele poradzisz, mozna to potraktowac kijem, jakas trepaczka, zeby nieco glowne części pior polamac i wbic trochę powietrza.

1 polubienie

Oszukali Cię, bo kurtka powinna być wypełniona dartym pierzem tzw. puchem, wtedy nie ma ostrych zakończeń i nic nie powinno wychodzić.
Druga sprawa kiepski materiał skoro przez splot włókien przechodzi pióro, czy jego część.
Kurtka do wymiany, a nie dali gwarancji skoro taka droga?

3 polubienia

Reklamować!

2 polubienia

Tez tak uwazam!

Powyjmować to, co powychodziło.
/chyba,że umiesz wepchnąć z powrotem…/
Może Ci się na poduszkę,albo chociaż jaśka nazbiera
i masz !
Z jednej kurtki TYYLE DOBREGO!
image

1 polubienie

Mam puch w kurtce w idealnej postaci… Kurtka gatunkowo super,firmowo tez a jak ją zdejmuje to cała jestem w drobinkach puchowych…

Dlatego do szycia kołder, czy poduszek używa się inletu, który nic nie przepuszcza może producenci kurtek powinni dopracować tkaninę, z której je szyją.
Ale wtedy może w takiej kurtce nie będzie komfortowo ciało nie będzie “oddychało”…nie znam się.

3 polubienia

To zalezy ile tego pierza wychodzi
Moje pierzaste rzeczy traca tez czasami pare piorek

Moja kamizelka puchowa nic nie traci…

@Bocca-Lupo Kurtko-płaszcz ma już że 4 lata, ale nie był duży noszony, bo używałam na przemiennie z innym nakryciem. Jest jakaś mała nadzieja: zaniosłam do krawcowej, żeby to obejrzała i ona onkryła że to głównie przy szyi się sypie, pomacała i stwierdziła że tam jest inny materiał, taki bardziej dzianinowy i że w ten kołnierz można coś wszyć… Ale za tą cenę to nic nie powinno wychodzić… Puch i pióra normalnie tam były…

1 polubienie

Odstawili fuszerkę, a krawcowa sobie z tym poradzi.
Osobiście napisałabym do producenta, albo dała opinię produktu w necie.

1 polubienie