Co robic z telefonem???

Czy do Was tez dzwonia pt “Dzien dobry! W zwiazku z…” sreletrele!!! Czy u operatora mozna zamowic usluge, ktora nie dopusci do takich rewelacji??? Zwariowac mozna!

Możesz zablokować w telefonie każdy nr z kolei.

Blokowalam. Nie starczylo miejsca…ale dzieki za rade!

to zrób odwrotnie… Tylko biała lista czyli tylko ci którzy chcesz by się dodzwonili.

1 polubienie

A, to jest mysl…

Zazwyczaj nie odbieram polaczen z nieznanych numerow.
Ale nie ma tak duzo,tych polaczen telemsrketerow,ze dwa w miesiacu.
Czasm zapytam skad m mojnumer i zazwyczaj rozlaca sie on,

1 polubienie

Masz opcje "blokuj nieznane ".
Ja już ponoć wygrałam 6 odkurzaczy, 2 masaże i 3 miksery :joy:

4 polubienia

Mówisz, że chcesz, by Twój nr został wykreślony z ich systemu, bo jak odlozysz słuchawkę, to będą dzwonić cały czas

2 polubienia

Na początku rozmowy należy spytać się, kto jest operatorem danych osobowych, następnie oświadczasz, że nie wyrażasz zgody aby ta firma dalej je przetwarzała z żądaniem ich wykreślenia z bazy tego podmiotu pod rygorem zgłoszenia takiego wypadku do GIODO w przypadku nieprzestrzegania.

2 polubienia

Powiem ci tak. Telemarketerzy mają to gdzieś. Popracuje miesiąc dwa i koniec. Więc formułka z giodo nie działa niestety.

Działa i to bardzo skutecznie. Ja dzięki konsekwentnemu postępowaniu wg. tego co pisałem wyżej, już dobre pół roku nie mam już żadnych telefonów od telemarketerów, chociaż wcześniej dzwonili jak opętani.
Dodatkowo trzeba uważać przy zakupach towarów i usług w internecie, czy też rejestracji na różnych portalach, na co przy okazji wyrażamy zgodę. Ludzie bardzo często odhaczają odruchowo po wszystkich checkboxach jak leci, bezmyślnie wyrażając wszelkie marketingowe zgody. Klikniesz jeden box za dużo i masz gwarantowany telefon z radosną nowiną w ciągu 24 godzin.

1 polubienie

Wiesz na co trzeba uważać? Ja mam do ogłoszeń na olx osobny numer który co jakiś czas wywalam. Skubani z ogłoszeń wiedzą skąd jesteś. A jak sprzedawałem uszkodzone auto to z odzyskiwania ubezpieczeń mi wydzwaniali.

1 polubienie

Też na OLX wystawiam to i owo, ale niczym mantrę powtarzałem tą regułkę każdemu marketerowi i naprawdę od kilku miesięcy mam spokój, nawet nie blokując żadnego numeru.

No widzisz a do mnie po prostu nie dzwonią na mój prywatny numer.

Ja od razu wiem, że dzwoni telemarketer, zwłaszczapo charakterystycznym “Dzień dobry”. Od razu wtedy pytam: "Cóż to za towar, który uczyni mnie szczęśliwym i zdrowym chce mi pan/pani dziś sprzedać i dlaczego tak drogo?
Od razu zbija ich z tropu i gdy mówią co oferuja odpowiadam - ja juz to mam!
Inna metoda jest przedstawienie sie “Tu poradnia anonimowych alkoholików, jaki ma pan problem?”

6 polubień

Ja takich telefonów nie miewam, ale gdyby co, to przedstawił bym się, jako zakład pogrzebowy Ostatnia Radosna Posługa i na wstępie poprosił o wymiary. :smiley:

2 polubienia

Ha, ale do mnie najczesciej dzwoni “zegarynka”…!

Ja kiedyś powiedziałam, że niczego nie mogą kupić bo mam 12 lat. Telefony jakby się skończyły. Rzeczywiście b.dawno nie miałam szansy niczego wygrać :slight_smile:

2 polubienia

image
Zainstaluj tę aplikację i masz z głowy takie telefony.

1 polubienie