Co sądzicie na temat tego człowieka, który twierdzi, że miał koronawirusa?

Zastanawia mnie jak to jest możliwe, że bodajże 34 letni bokser (zdrowy pozornie człowiek) czy birbant przypomnij jak możesz mógł się męczyć się miesiąc w szpitalu z koronawirusem i umrzeć …

Jakie wnioski wy wyciągacie z tego co się mówi na temat koronawirusa z Wuhan/COVID-19 ?

PS. Nie żebym ufał temu radiu bo tak szczerze to już mnie dawno do siebie zniechęcało tak samo jak wszystkie radia, ale mimo wszystko …

1 polubienie

Problem coronowirusa ! jest rozdmuchany do granic wytrzymałości psychicznej, przy braku jednomyślności np. lekarza specjalisty bakteriologia do opinii lekarzy nie specjalistów, czy ministwa zdrowia spełniających oczekiwania prezesa. W pracy w miarę normalnie - mierzenie temperatury i odkażanie rąk 2 x na dzień, podobnie na budowie w terenie. Interes się kręci - ktoś straci ktoś zarobi. Takie życie, a dobre 2,5 miesiąca jak brak wyników z 2 testów, choć w międzyczasie porobiłem inne swoje badania :crazy_face::thinking::stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

A czort wie, ludzie roznie na choroby reaguja.
Na wiele innych czynnikow zewnetrznych tez - zeby chocby posluzyc sie przykladem alergii.
A poza tym sport wyczynowy to niekoniecznie samo zdrowie…
A zwykly katar wykonczyl wiecej Indian niz Inkwizycja…

2 polubienia

Czyli będąc takim bokserem czy innym sportowcem powinienem mieć jakąś ochronę przed ciężka postacią covida?

2 polubienia

Problemem jest nie covid tylko jego niedokładna znajomość i naukowe spory z tym związane. Wciąż dowiadujemy sie o nim czegoś nowego. Często informacje na jego temat są sprzeczne. A przecież wszystkie wygłaszają ludzie nauki prawda?
Ten wirus wygrywa. Wykorzystuje luki w nauce i ludzką podatność na bunt. A media zamiast stawiać na 1 wspólny przekaz sieją panikę. Doszło do tego że obywatel skupia sie wyłącznie na tym ile dziś zakażonych. Brakuje w tym wszystkim spokoju i zdrowego rozsądku.

Obawiamy sie tego czego nie znamy. Natura (lub Chińczycy bo tego wciąż na 100% nie wiadomo) stworzyła idealną metodę na ubicie człowieka. Broń biologiczna zachowująca infrastrukture i nie ingerująca w przyrodę.

4 polubienia

Wiesz że osoby które są byłymi sportowcami często schodzą na zawał?

2 polubienia

Moze niekoniecznie na zawal, ale miewaja problemy nie tylko z sercem a z calym organizmem, ktory nastwiony na olbrzymi wysilek nie tylko fizyczny nagle zostaje tego pozbawiony.

1 polubienie

Ale o to chodzi. Dlaczego ludzie którzy zmieniają tryb życia tyją? Bo organizm ma inne ustawienia.

2 polubienia

Albo chudna. Mam kolege, pilka wodna. Po zakonczeniu kariery nagle stracil apetyt. Zabraklo mu bodzca w postaci adrenaliny przed zawodami.

1 polubienie

Wirus wygrywa? :smiley: nie siej paniki… w fikcyjne statystki wierzysz…?. pokaż zdjęcie przepełnionego szpitala … pacjentami pod respiratorem…pewnie zaniedługo będą tworzyć takowe… Open mind

1 polubienie

Zdjęcie? Nie wpuszczają bo tyle chorych na covid.

1 polubienie

Haha przekonałeś mnie doprawdy swoim argumentem w sekunde.

Niekoniecznie … Wiadomo, że nie, ale jednak jak się jest sportowcem to się jest raczej zdrowym człowiekiem, albo bliskim zdrowia … (oczywiście to dużo bardziej skomplikowany temat)