Co sądzicie o najnowszym pomyśle Morawieckiego w temacie nieharmonijnych samochodów w dużych miastach?

To indywiduum proponuje, aby samochody z co najmniej 4 osobami w środku mogły jeździć w godzinach szczytu buspasami. To szczyt uznać 4 pasażerów za autobus, ale czego to głupiego nasza władzuchna nie wymyśli? A jak sądzicie, o ile wzrośnie w związku z tym sprzedaż manekinów?

1 polubienie

A już myślałem że jednak jakas nieśmiała pochwała będzie :rofl:

Kukieł do palenia.

2 polubienia

Auta to problem. I to na tyle poważny że moja spółdzielnia po nowym roku zamknie dla ruchu co najmniej połowę dróg osiedlowych. Mają być strefy parkowania. Wszystko przez to że ludzie poprzez nieharmonijne parkowanie utrudniają życie harmonijnym karetkom.

1 polubienie

po prostu projektanci osiedli nie przewidzieli ilosci aut i problemu braku wyobrazni ich wlascicieli.
niechby tu ktos droge ewakuacyjna zablokowal - laweta jest w 5 minut. i mandacik tez.

1 polubienie

Jakby mogli to by tymi furami wjechali pod drzwi mieszkania. Z tym trzeba skoczyć. Parkingi są. Kapkę dalej ale są. Na zdrowie im wyjdzie spacerek.

3 polubienia

calkowite zamykanie to tez przesada w druga strone - zawsze przy takich zakazach parkowania jest - jesli krotki rozladunek i nie oddalasz sie od auta to jest to tolerowane.
tak np. zrobiono przy plazy - wypakowujesz piknik i rodzinke (na dajmy na to 10 minut, miejsc tam ok.20 i auto na parking 50 m dalej. podobnie w pueblu - zejscia plazowe musza byc do dyspozycji dla sluzb ratunkowych. i nikt nie grymasi.
a co do parkowania - to najlepiej byloby tak przy kocu i parasolu…

1 polubienie

glupota do kwadratu. Buspas to dla autobusow i ewentualnie karetek lub innych sluzb specjalnych.
ale czego sie spodziewac po premierze, dla ktorego najbardziej zywotna sprawa dla kraju jest czy piesi beda miec pierwszenstwo na przejsciu? co umieszcza w expose?

2 polubienia

POLAK POTRAFI?
KUPIĆ MANEKINA…:upside_down_face:
Ale jeśli buspas jest pusty,a ludzie w korkach stoją i miasto od spalin się dusi,
TO JA JESTEM ZA UDOSTĘPNIENIEM !

1 polubienie

Strasznie mnie irytują te parkujące pod oknami pojazdy.
Pamiętam czasy, gdy dzieci biegały sobie pod oknami,
a nie jakieś maszyny tam sterczały…

3 polubienia

U nas niektóre buspasy są udostępnione dla taxi i rowerów. Jak dodamy 4-osobowe busy to możemy je przechrzcić na pispasy, a na pozostałych pasach organizować pikniki.

5 polubień

z taxi (ale z pasazerem) jestem za - w koncu to tez jakas forma zniechecenia ludzi do jazdy wlasnymi autami - choc na parkingach oszczednosc jest.

3 polubienia

Na zachodzie Europy, jeżeli nie ma zastrzeżeń, to buspasy oprócz aut ratunkowych i autobusów, wykorzystywane są i przez taxi oraz niekiedy przez rowerzystów.
Jeżeli pozwoli się korzystać jeszcze komuś, to z zasadzie można te buspasy zlikwidować.
Powstały one, właśnie po to, by niektóre pojazdy unikały korków.

5 polubień

Mnie się podoba pomysł władz Amsterdamu - na obrzeżach miasto duże, bezpłatne parkingi, na których otrzymujesz całodniowy bilet uprawniający do przejazdów środkami lokomocji miejskiej. Czy to już działa? Czy pomysł spalił na panewce?
Edit: bilet bezpłatny - dla jednej osoby.

6 polubień

W Warszawie jest odwrotnie - możesz za darmo parkować na wydzielonych parkingach na obrzeżach, jeśli kupisz co najmniej bilet całodzienny na komunikację

4 polubienia

Tam masz lepiej; jedno i drugie darmowe, żebyś tylko nie wjeżdżał samochodem :wink:

2 polubienia

Coś o tym słyszałem, ale szczegółów nie znam. Amsterdam i Rotterdam są, nieżle zakorkowane, ale to jest charakterystyczne dla dużych europejskich miast, poza Europą, zresztą, też. W Amsterdamie, to ja kilka lat już nie byłem.

2 polubienia

Trzeba zająć czymś lud żeby nie pytał o sto tysięcy mieszkań i milion elektrycznych aut, o pomniejszych kłamstewkach nie wspominając :wink:
Pomysł z jazdą po buspasach zapełnioną osobówką to taka bieda-alternatywa dla P+R, na które trzeba mieć pieniądze, a buspasy już są :money_mouth_face:

3 polubienia

E tam, beda dmuchane lale…

To, moim zdaniem, najlepszy pomysl!