Co sądzicie o poczynaniach Prigożyna w Rostowie nad Donem oraz w

A mieli go otruć…
Ponoć ten samolot został zestrzelony. Kreml zwali teraz winę na pijanego operatora systemu obrony powietrznej, spadnie głowa a Putin przejmie interesy prigożyna. Tak się w Rosji robi interesy

3 polubienia

Obawiam się, ze @ciekawie ma racje.
Prigożyn glupi nie byl.
Na wypadek smierci pewnie trochę min na pożegnanie zostawił.
Swiat czeka duże zawirowanie na rynku najemników, a srutin bedzie musial sobie poradzic z tysiacami zekow spod ciemnej gwiazdy wypuszczonych z łagrów na wojne.
Choc oni od “normalnego ruskiego” to się chyba roznia tylko tym, że dali sie zlapac. A Kadyrow znowu zacznie drzec mordę.
Ile z tego przejmie Kreml? Na pewno sporo kontaktów w Afryce, bo tam ci, ktorzy z działań wojskowych przeszli na gospodarcze bez Moskwy sobie nie poradzą.

2 polubienia

Więcej poczynań Prigożina już nie będzie …

1 polubienie

Za to będą w jego imieniu. Nie wiadomo co gorsze?

1 polubienie

Gorsze to jest pitolenie. Chwasty się wyrywa a nie nad nimi debatuje …

5 polubień

Paru drani mniej. Najgorsze, ze to dużo nie da.

2 polubienia

Jeśli eliminowanie takich kreatur za dużo nie da, to jakie postępowanie da dużo?

2 polubienia

To ruskie już mają taki zwyczaj, że eliminują samoloty, którymi lecą ludzie “niewygodni” dla Putinka?

5 polubień

Tak hurtem gdzieś do czynnego wulkanu wrzucić? :sunglasses::frowning:
Tam niestety system sie podejrzanie mocno trzyma. Marionetki a raczej straszliwe laleczki Chucky i pochodne trzymaja się mocno. Przy tych maskach to klauny z horrorow to sympatyczne maskotki.

1 polubienie

Tak sobie myślę, że jak wyeliminowali się wodzowie grupy, to może ona się sobie rozpadnie?

3 polubienia

Ja nie sądzę nic…tylko nie wiem jak wpłynąć na osobę likwidującą mi piwne pułapki na muchy bez pytania? :angry:

2 polubienia

Nie sądzę.
Tu mozna zaczac myśleć kategoriami teorii spiskowych i uznać takie organizacje za traktujące wojnę jako usługę - dobry fachowiec zajęcie znajdzie. A jesli chodzi o “psy wojny” to wagnerwcy nie byli ani pierwsi, ani jedyni.

2 polubienia

Może ta osoba lubi mieszkać z muchami? Kup tej osobie piwko, daj i powiedz, żeby Ci nie wypijała piwka z pułapek, bo się zatruje. :wink:

1 polubienie

To teraz papcio Łukaszenka ich przytuli na zawsze?

Papcio się lubi podlizywać srutinkowi, więc ten…
Dobra, idę spać z muchami bzyczącymi … :pensive: :face_with_head_bandage:

2 polubienia

Ponoc wlasnie robia wymarsz z Bialorusi…
A w ogóle? Moze ciszej nad ta trumna?
W Rosji za pół roku wybory. Ale sie tych kadencji srutina doliczyc nie mogę - to będzie druga z trzeciej serii?

2 polubienia

A gdzie oni tak z tej Białorusi wymaszerowują? Chyba nie przez polsko - białoruski płot z kamerami i z drutami? :stuck_out_tongue: :wink:

3 polubienia

Mi się wydaje, że likwidacja Prigożyna mogła być też spowodowana przez to co się w Afryce dzieje, dokładniej w Nigerze, który został opanowany przez juntę wojskową. A zarazem są to też kraje w których rozrabiała grupa Wagnera. Wszystko rozbija się o złoto, wszelkie minerały, dostęp do tych materiałow.
Zaangażowanie grupy Wagnera w Afryce jest potężnym bólem dla Francji, gdyż tam wciąż stacjonują ich wojska. Geopolityczny kogiel mogiel tam jest.
Teraz trochę bym się nie zdziwił, że zamach na Prigożyna mogła by nawet zlecić Francja…, oczywiście w ramach jakiś zaprzeszłych interesów z Rosją. Bo inaczej to by sensu nie miało w obecnej sytuacji wojennej z Ukrainą,

2 polubienia

Do Rosji.
Jak na razie zaden z tych bandytow azylu w Polsce nie szukał.

1 polubienie

Niger to chocby pierwszy swiatowy producent uranu. Co ciekawe urobek transportuje sie droga powietrzna bo najprosciej, taki teren.
Ale to ciekawstka. Interesy, głównie Francji, ale tez USA kontra Rosja, Chiny i czort wie czyje jeszcze scieraja się w calym Sahelu, od Senegalu po Eryrtreę.
Kraje niegoscinne dla ludzi, ale surowcowe eldorado.
Czy Prigożyn padl ofiara tamtego piekła?
Putin juz by szalał jakby to nie byla jego robota.
Zwroc uwagę, ze pare dni temu w RPA zakonczylo sie spotkanie krajow BRICS.
Srutin wizyty nie ryzykowal, ale co tam jego wyslannicy ugrali w sprawie Afryki nie dojdziesz. W kazdym razie moglo tak sie stac, ze Prigożyn stal sie mu zbędny. I niewygodny. Pod kazdym wzgledem.

Każdy satrapa co jakis czas robi czystkę w swoim otoczeniu, co by mu się za plecami konkurencja nie rodziła.
A jeszcze taki, ktoremu rozgrywka nie wychodzi jak planowal?
Pytanie czy to początek jakiegos dzialania typu plan B, czy nerwowe usunięcie przeszkody nie ogadajac się na długofalowe skutki?
Prigożyn dużą część biznesu mial na żonę i dzieci. Ale kobieta i ludzie przed 30 w Rosji? Będa pewnie szczesliwi, że żyją.

2 polubienia