Co sądzicie o tym pomniku?


Wkrótce odsłonięcie. Inicjatywa niepaństwowa.

Ciekawe kto to finansował? I gdzie to postawia.
Gorsze projekty widzialam.

Sama tematyka jest kontrowersujna, ale uciekac przed nią?

Od strony artystycznej?
Wolałbym się wypowiadać na temat malarstwa.
Solidna i bardzo czytelna dla każdego,robota.Przekaz miał być mocny i jest bo inny być nie może.
Dobrze ze powstał…
A ze nie jest to “moja” sztuka to już trudno.Blizej mi do Fidiasza i jego estetyki.
Tu zapewne miało być choćby niewielkie odwołanie do Rodina [Calais]
Byc może jednak nie mam racji… :innocent:

Sądzę, że głupotą jest cieszyć się z tego, bo nie wiadomo kto sfinansował pomnik, który tylko rozgrzeje emocje ze względu na swoją formę. My nie mamy teraz interesu żreć się z Ukraińcami. Zwłaszcza, że teraz ten naród jest mordowany w okrutny sposób i my możemy być następni. I to częściowo z tego samego powodu, bo się jednemu walniętemu zachciało odradzać imperium.

3 polubienia

Prowokacja w najczystszej postaci

Dlaczego prowokacja?
Ja bym tylko skrytykowala przeladowanie symboliką.

Jak pisalam - za dużo tej symboliki, przesłanie zaczyna byc malo czytelne.
Ale może teraz taka “barokowa moda”?

Prowokacja dlatego żeby ludzie wypieli się na Ukraine i Ukraińców

1 polubienie

A co ma jedno do drugiego? Była rzeź?
Była.
Wielu Ukraińców tego nie chce przyjąć do wiadomości.

2 polubienia

To nie prowokacja. To pamięć i prawda. :thinking:
Mamy to ukrywać?
A dlaczego?

2 polubienia

Chyba tylko ze wzgledu na formę pomnika. Autor chcial tyle przekazow zamiescic, ze az staje się to nieczytelne. Ale prywatni sponsorzy cos szczęścia do artystow nie maja…

2 polubienia

Nie jestem artystką i trudno mi się wypowiadać, ale sama góra jest wg mnie ok. Na dole nie powinno już nic być, bo za dużo tego i robi się chaos. Czasami naprawdę mniej znaczy więcej.
Boki też chyba lepiej prezentowałyby się bez ozdób. No i mniej napisów.

1 polubienie

Najpierw niech oni się obronią, przestaną ginąć. A potem powinno być rozliczenie. Spokojnie - podburzać naród ma kto i bez dziecka na widełkach na wietrze się bujającego.

1 polubienie

Uważam, ze obecny czas, jakze trudny dla Ukrainy a również niepewny w tej części Europy nie jest dobrym, by rozdrapywać rany z przeszłości. Na takie podsumowania powinien przyǰść czas po wojnie w Ukrainie.
Stawiając teraz takie pomniki dajemy powody by się cieszył rosyjaki bandzior.
Budując sobie mury przeciwko Ukrainie doprowadzimy do tego, że po wojnie, gdy przyjdzie czas na odbudowę Ukrainy, jak zwykle Polska znajdzie się w czarnej d… A winnych jak zwykle nie będzie.

2 polubienia

Głupi i niedelikatni zawsze się znajda na zasadzie sąsiadki wpadajacej do domu powieszonego pożyczyć sznur (do prania :wink:)
Im wiecej szumu tym gorzej.
Nalezaloby tylko sprawdzic czy zrodel finansowania tego koszmarka nie należy szukać gdzieś na Łubiance? Bo to juz sprawa dla wywiadu.
Kukiza po ostatnich wypowiedziach też.
Ale jesli nie? Cynicznie stwierdze, ze to jest polityka, drobne naklucie sie zdarza, czasem nie zaszkodzi.
Byle z tego nie robic z igły omen nomen wideł.
I jeszcze jedno?
Dlaczego najwiecej do powiedzenia zawsze maja osoby których to osobiscie nie dotyczy?
Nas dotyczy obecna wojna i zagrozenie. Wybiórcze i punktowe wyciągane faktów z przeszłości?
Pomnik wpisuje się w “piękną” narracje prezesa ( i jego trzódki), ktorzy wszedzie widzą wrogów . A jak walczyć z takimi intrygantami z syndromem oblezonej twierdzy?
Na tym poziomie do sanatorium nie wyślesz. Pozostaje stopniowe niwelowanie skutków przez ignorowanie?
Masz lepsze pomysły?

1 polubienie

Akurat w tym czasie znalazły się pieniądze na to “dzieło” gdy Ukraińcy byli niedozbrojeni i zginęło masa ludzi, bo naobiecywano im pomocy i uzbrojenia tylko jakoś nie udawało się dostarczyć…

1 polubienie

Ludzie niekoniecznie maja dusze altruisty…

1 polubienie

Polacy powinni trochę jej mieć, bo możemy być następni :confused:

2 polubienia

Biorac po uwage zasięg rakiet? To w Europie prawie kazdy moze byc następny.
Planów wojennych Putina nie znamy.

2 polubienia

No ale Niemcy nie są słowianami a ten stuknięty chyba chce zrobić znów jeden naród…

2 polubienia