Co sądzicie o wypowiedzi Trumpa?

W mediach wrze. Trump na wiecu rzekł iż USA nie będą bronić krajów europejskich które nie łożą odpowiednio na NATO. Będzie wręcz zachęcał Rosję do agresji.

2 polubienia

Chce rozpętać ostatnią wojnę światową…

2 polubienia

Nie wiem, ale efekty moga byc opłakane.
Zdaje się po trupach do celu?
Czyli bycie prezydentem mu sie spodobalo.
A mysli ze jego ruski koleś odstąpi mu trochę wladzy?
A teoria spiskowa? Co Putin na niego ma?

2 polubienia

Sądzimy, że w kontekście wypowiedzi naszego Dudu na temat dotrzymywania słowa przez Trumpa brzmi niedobrze. A komentatorzy zwracają uwagę, że Donald nie raz wypowiadał się nieprecyzyjnie na temat finansowania Sojuszu. No i nasz Przemek od razu skomentował tę wypowiedź, może sobie tyły zabezpiecza :thinking:?

1 polubienie

Raczej zagrywka pod wyborców. O poziomie IQ że szympans może dostac doktorat i habilitację.
Jak Duda.
Czy sie liczy z konsekwencjami? na Kremlu siedzą podobni do niego. Wojna światowa wisi w powietrzu.
A tak na marginesie? To kiedy USA ostatnio wojne wygralo? 1898 z Hiszpanią? Santiago de Cuba?
Tylko dlatego, ze hiszpanski dowodca popelnil podrecznikowe błędy.

3 polubienia

W praktyce może być różnie

Trump to idiota,którego ruscy wybrali jako swego pomagiera nie z miłości do niego ale dlatego,że woleli durnia niż np.H.Clinton ciętą na nich niesamowicie.
On podobno jeszcze przez poprzednią swoją kadencję tego swego płotu z Meksykiem nie dokończył-świetny facet zupełnie jak Anżej.
Nie wybiorą go.A jeżeli tak się zdarzy to będą żałować bo jednak Alaski będzie im szkoda oddawać.

6 polubień

Nie sądzę, by zachęcał rusków do kolejnych wojen, ale … składki członkowskie należy opłacać, więc jeśli jakieś państwo się ociąga, to Amerykanie nie są zachwyceni. Sami mają utrzymywać NATO?

2 polubienia

Nie i niech ci co za mało płacą zaczną wreszcie …ale jak trzeba było im pomocy to wszystkich za darmochę pociągnęli ze sobą do Iraku.

1 polubienie

Nie wiem, czy za darmochę, czy nie. W czasach “Iraku” nie interesowały mnie te sprawy, więc niewiele wiem/

1 polubienie

Obiecywali złote gory w postaci kontraktów na odbudowę.
I oczywiście oprocz tego, że dalej tam trwa wojna, ktora tylko formę zmienila i chetnych do inwestowania ubyło to lepsze kąski zgarnely firmy amerykanskie.

2 polubienia


bez linka do profilu uśmiechniętego…

1 polubienie

Dla Trumpa to wiekszym wrogiem zdaje sie jest UE niz ruskie.
Zreszta jego zachowanie w czasie brexitu by to potwierdzalo.

1 polubienie

Bo wtedy była dobra pogoda a USA wszechpotężne. Teraz jest zła pogoda więc nie narzekajmy. Wg Dudy wydajemy na zbrojenia 4% PKB

1 polubienie

Czasem lepiej wydac mniej a sensownie.

1 polubienie

Dokładnie.Niby są żandarmami którym zawdzięczamy nie tylko wyzwolenie spod kopyta komuny ale być może i to że nie mieszkamy teraz w kalifacie poznańskim ale też nigdzie nie jest powiedziane że jakakolwiek organizacja międzynarodowa ma być utrzymywana tylko przez 1 kraj.No i ,co chyba w tym najważniejsze,jak długo to ma trwać???
Każda wojna to jak trwoga to do Jankesów a w międzyczasie śmierdzące kontynuacje interesikow z sowietami i ambiwalencja wobec Ukrainy…:rage:

2 polubienia

Jestem przekonany, że Trump sobie tę rozmowę z jakimś przywódcą kraju wymyślił, a cała wypowiedź była pod wyborcę amerykańskiego. Głowy państw aktualnie z Bidenem by rozmawiały, a nie z Trumpem.
Nie wiem nic o tym, by jakiś kraj nie opłacał składki przynależności do NATO.
Ale wiem, że kremlowska propaganda szaleje z radości i wychwala Trumpa, tak, jak kilka dni wcześniej zaczęła się ciepło o Dudzie wypowiadać za wypowiedź o Krymie.
Inną rzeczą jest by politycy wielu krajów w Europie wreszcie się obudzili, bo Reagana już od dawna nie ma. Chociaż kto wie, co tak naprawdę dzieje się w sprawie zbrojeń. To wiedzą tylko zainteresowani. Krzykliwość mediów o słabości Europy jest świetną zasłoną dymną zasłaniającą rzeczy z wiadomych względów objęte ścisłą tajemnicą. Potencjał UE dla zbrojeń jest olbrzymi, prawdę mówiąc. Tylko temat niepopularny politycznie w stosunku do rozpieszczonych społeczeństw. Wojna jest tam gdzieś daleko, a nie u nas. Podobnie było przed 39.

To, że Trump tak się wypowiedział nie jest tak groźnie, jak wcześniejsze jego gadanie, że gdyby był prezydentem, to wojnę w Ukrainie zakończył by w 24 godziny, a jeszcze groźniejsze jest to, że są tacy, którzy w to wierzą.
Trump jeszcze głośno i oficjalnie nadmienił, że sam namawiał by Putina, że na członka NATO zalegającemu z płaceniem powinien napaść. “Trochę” się tu zagalopował.

5 polubień

Spoko, Jestem przekonany, że USA nie opuści dolara z tego co im się należy. A nieoficjalnie wiadomo, że biznesowi amerykańskiemu najlepsze interesy z Rosją wychodziły za kadencji Trumpa. Szczególnie tym firmom, które powiązane były z jego firmami. Po wybuchu wojny, sporo amerykańskich znanych marek szybko zwijało interesy w Rosji.

2 polubienia

Tymniemniej slowa poszly w swiat.
A karmienie ruskich takimi wypowiedziami do niczego dobrego nie doprowadzi.
Niestety partia demokratów nie ma w tej chwili kandydata, ktory Trumpowi zagrozi.

Inna sprawa, że obu panów powinno się odesłać na emeryture, dajac Dude i prezesa na maskotki.
O ile sie nie myle to Trump podobne podejscie zastosowal z kilkoma organizacjami miedzynarodowymi w tym nawet do ONZ i jej agend sie przymierzyl, wycofując czy zawieszajac czlonkostwo Stanów.
Więc nie traktujmy tego jak slow rzuconych na wiatr.

2 polubienia

I tak powinno być. To nie sprawa maluczkich: ile i jakie mamy czołgi. Uzbrojenie, strategia, plany wojenne to musi być ścisłą tajemnicą, bo… wróg czuwa. Tyle jest różnych teorii spiskowych, że trudno już komukolwiek wierzyć.

3 polubienia